Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50


 

  Буття 45 розділ

  Йосип відкривається своїм братам. Фараон та Йосип кличуть всю Йосипову родину до Єгипту.

Яків збирається до Йосипа в Єгипет

-          Йосип відкривається братам:

1 І не міг Йосип здержатися при всіх, що стояли біля нього, та й закричав: «Виведіть усіх людей від мене!» І не було з ним нікого, коли Йосип відкрився браттям своїм.
2 І він голосно заплакав, і почули єгиптяни, і почув дім фараонів.
3 І Йосип промовив до браттів своїх: «Я Йосип... Чи живий ще мій батько?»... І не могли його браття йому відповісти, бо вони налякались його...
4 А Йосип промовив до братів своїх: «Підійдіть же до мене!» І вони підійшли, а він проказав: «Я Йосип, ваш брат, якого ви продали були до Єгипту...

  Ото справді страх мав би їх огорнути! – той, кому вони заподіяли зло, тепер мав владу над ними…

-          Хто послав Йосипа в Єгипет:

5 А тепер не сумуйте, і нехай не буде жалю в ваших очах, що ви продали мене сюди, бо то Бог послав мене перед вами для виживлення.

  Те, що Йосип розумів причину його продажу в Єгипет, вказує, що він справді мав добрі взаємини з Богом, і Бог давав йому розуміння. Йосип не тримав образи ні на своїх братів, ні на Бога – Який в такий, скажімо відверто, неприємний спосіб відправив його до Єгипту. Тож Йосип був смиренним та вірним Богові. Він поводив себе так, як Свого часу радив Ісус Христос – Луки 17 розділ:

10 Так і ви, коли зробите все вам наказане, то кажіть: «Ми – нікчемні раби, бо зробили лиш те, що повинні зробити були!»

  Чудовий приклад для тих, хто хоче бути з Богом!

6 Бо ось два роки голод на землі, і ще буде п'ять літ, що не буде орки та жнив.
7 І послав мене Бог перед вами зробити для вас, щоб ви позостались на землі, і щоб утримати для вас при житті велике число спасених.

  Цей вірш узгоджується з твердженням про те, що Йосип символізує Божих слуг – братів Христа в Останні Дні (див. «Брати Христові»). Саме завдяки їхній діяльності в той час Бог забезпечить велику кількість спасених.

  Що ж до семи років ситих та семи років голодних – виходячи з того, що років саме по сім – число Божої повноти (див. «Числа та народи»), – це число може бути як буквальним, так і образним. Так як ми припускаємо, що ця історія є певним прообразом на Останні Дні (наш час), то сім ситих років, мабуть чекати уже не варто – ситуація в світі все більше погіршується, і більше схоже, що ось-ось настануть голодні роки. Але ситий період в історії так званого Заходу таки існував – час після відновлення від наслідків Другої Світової війни і до двохтисячних років. З того часу ситуація в світі, як ми вже сказали, лише погіршується…

  Цікаві слова щодо того, що через два роки голоду Йосип почне кликати своїх братів до Єгипту. Стверджувати цього не будемо (спостерігаємо), але це може символізувати те, що через два роки від початку глобального погіршення ситуації в світі (початку відвертих агресивних дій Росії – нападу, війни і тп – тобто, «подує східний вітер» (див. Буття 41 розділ)) символічні брати Йосипа (побожні люди з різних народів) почнуть приєднуватися до Божих обранців – братів Христа, – яких символізує Йосип. Стосовно цього є дещо схожі вірші в Ісаї 37 розділ:

30 А оце тобі знак: їжте цього року збіжжя самосійне, а другого року саморосле, а третього року сійте та жніть, і садіть виноградники, та й їжте їхній плід.
31 А врятоване Юдиного дому, що лишилося, пустить коріння додолу, і свого плода дасть угору.
32 Бо з Єрусалиму вийде позостале, а рештки з гори Сіон. Ревність Господа Саваота зробить це.

  Тобто, через певних два важких роки почнеться активна діяльність Божих обранців – почнуть сіяти та жати – не їжу, а збирати та організовувати побожних людей… Таке можливо, але не стверджуємо…

8 І виходить тепер, – не ви послали мене сюди, але Бог. І Він зробив мене батьком фараоновим і паном усього дому його, і володарем усього краю єгипетського.

-          Йосип запрошує батька до Єгипту:

9 Поспішіть, і йдіть до батька мого, та й скажіть йому: Отак сказав син твій Йосип: Бог зробив мене володарем усього Єгипту. Зійди ж до мене, не гайся.
10 І осядь у землі Ґошен, і будеш близький до мене ти, і сини твої, і сини синів твоїх, і дрібна та велика худоба твоя, і все, що твоє.

  Як вказують історики, земля Ґошен – це родючий край, один з кращих в Єгипті, – чудове місце для проживання Божого народу.

11 І прогодую тебе там, бо голод буде ще п'ять років, щоб не збіднів ти, і дім твій, і все, що твоє.
12 І ось очі ваші й очі брата мого Веніямина бачать, що це мої уста говорять до вас.
13 І оповісте батькові моєму про всю славу мою в Єгипті, та про все, що ви бачили. І поспішіть, і приведіть вашого батька сюди».
14 І впав він на шию Веніямину, братові своєму, та й заплакав, і Веніямин плакав на шиї його...
15 І цілував він усіх братів своїх, і плакав над ними... А потому говорили брати його з ним.

-          Фараонові дарунки для Ізраїля:

16 І розголошено в домі фараоновім чутку, говорячи: «Прийшли Йосипові брати!» І було це добре в очах фараонових та в очах його рабів.
17 І промовив фараон до Йосипа: «Скажи своїм братам: Зробіть оце: Понав'ючуйте худобу свою, та й ідіть, прибудьте до Краю ханаанського.
18 І заберіть вашого батька й доми ваші, та й прийдіть до мене, а я дам вам добра єгипетського краю. І споживайте ситість землі.
19 А ти одержав наказа сказати: Зробіть це: Візьміть собі з єгипетського краю вози для ваших дітей та для ваших жінок, і привезіть свого батька й прибудьте.
20 А око ваше нехай не жалує ваших речей, бо добро всього єгипетського краю – ваше воно».

  Вартим уваги є запрошення фараона скористатися добром Єгипту. Схожа ситуація була коли ізраїльтяни виходили з Єгипту – вони забрали з собою чимало скарбів з Єгипту – Вихід 12 розділ:

35 І Ізраїлеві сини вчинили за словом Мойсеєвим, і позичили від єгиптян посуд срібний і посуд золотий та шати.
36 А Господь дав милість тому народові в очах Єгипту, – і вони позичили – і забрали здобич від Єгипту.

  Чи не є ці місця, попри розбіжність ситуації, певними паралельними місцями?...

21 І зробили так Ізраїлеві сини. А Йосип дав їм вози на приказ фараонів, і дав їм поживи на дорогу.
22 І дав усім їм кожному переміни одежі, а Веніяминові дав три сотні срібла та п'ять перемін одежі.
23 А батькові своєму послав він оце: десять ослів, нав'ючених з добра Єгипту, і десять ослиць, нав'ючених збіжжям, і хліб, і поживу для батька його на дорогу.
24 І відпустив він своїх братів, і вони пішли. І сказав він до них: «Не сваріться в дорозі!»

  Мабуть, все ж пам’ятаючи, як колись Йосипові брати не любили його (а Веніямина він обдарував більше), Йосип дав їм вказівку не сваритися в дорозі. Втім, беручи до уваги символічність цієї історії, чи не мають ці слова Йосипа певне символічне значення? Наприклад, що людям, які прагнуть приєднатися до Божого народу, варто мирно уживатися між собою. Тим паче, що до Божого народу долучатимуться люди різних національностей та, цілком можливо, й віросповідання – і ця порада буде доречна….

25 І вийшли вони з Єгипту, та й прибули до ханаанського Краю, до Якова, батька свого.
26 І розповіли йому, кажучи: «Ще Йосип живий», і що він панує над усім єгипетським краєм. І зомліло серце його, бо він не повірив був їм...
27 І переказували йому всі слова Йосипові, що говорив він до них. І як побачив він вози, що послав Йосип, щоб везти його, то ожив дух Якова, їхнього батька.
28 І промовив Ізраїль: «Досить! Ще живий Йосип, мій син! Піду ж та побачу його, поки помру!»

  Ймовірно, ця історія переселення Якова з родиною до Єгипту – до його сина Йосипа, символізує зібрання та  об’єднання Божого народу під проводом братів Христа в Останні Дні – дві Христові отари об’єднаються в одну (див. Буття 38 розділ). Адже стосовно цього є чимало віршів в Біблії – наприклад, в пророка Захарія 2 розділ:

6 І сказав я: «Куди ти йдеш?» А він відказав мені: «Щоб зміряти Єрусалим, щоб побачити, яка ширина його та яка довжина його».
7 Аж ось Ангол, що говорив зо мною, виходить, а навпроти нього виходить Ангол інший.
8 І сказав він до нього: «Біжи, говори цьому юнакові, кажучи: Невкріплений буде Єрусалим через многість людей та худоби в середині його.

  А також, Ісаї 54 розділ:

1 Веселися ж, неплідна, яка не родила, співанням утішайся й радій, що мук породільних не мала, бо в покиненої буде більше синів від синів заміжньої, говорить Господь!
2 Пошир місце намету свого, а завіси наметні помешкань твоїх повитягай, не затримуй! Свої шнури продовж, а кілочки свої позміцняй!
3 Бо праворуч і ліворуч поширишся ти, а насіння твоє одідичать народи, і заселять міста опустошені.

  *Див. «Неплідна».


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50