Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50


 

  Буття 33 розділ

  Примирення Якова з Ісавом. Яків оселяється біля міста Сихем.

Примирення Якова з Ісавом

-          Зустріч Якова з Ісавом:

1 І звів Яків очі свої, та й побачив, аж ось іде Ісав, а з ним чотири сотні людей. І він поділив своїх дітей на Лію, і на Рахіль, і на обох невільниць своїх.
2 І поставив він тих невільниць і дітей їх напереді, а Лію й дітей її передостанніми, а Рахіль та Йосипа останніми.

  Як бачимо, Яків поставив своїх жінок та дітей в порядку цінності для нього. Вочевидь, Рахіль з Йосипом були найціннішими в його очах. Втім, сам він не ховався за ними, а пішов першим назустріч можливій небезпеці:

3 А сам пішов перед ними, і вклонився до землі сім раз, аж поки підійшов до брата свого.
4 І побіг Ісав назустріч йому, і обняв його, і впав на шию йому, і цілував його. І вони заплакали.
5 І звів свої очі Ісав, і побачив жінок та дітей. І сказав: «Хто то такі?» А той відказав: «Діти, якими обдарував Бог твого раба».
6 І підійшли сюди невільниці, і їхні діти, та й вклонилися.
7 І підійшла також Лія та діти її, і вклонилися, а потім підійшов Йосип і Рахіль, та й вклонилися.
8 І сказав Ісав: «А що це за цілий табір той, що я спіткав?» А той відказав: «Щоб знайти милість в очах мого пана».
9 А Ісав сказав: «Я маю багато, мій брате, – твоє нехай буде тобі».
10 А Яків сказав: «Ні ж бо! Коли я знайшов милість в очах твоїх, то візьми дарунка мого з моєї руки. Бо ж я побачив обличчя твоє, ніби побачив Боже лице, і ти собі уподобав мене.

  Мабуть, слова Якова про те, що він побачив лице Ісава, ніби Боже лице говорять про те, що лице (намір) Ісава було миролюбним до Якова. Якщо це має певне символічне значення, то мало б вказувати на примирення в кінцевому результаті святих Всевишнього – так званих братів Христа, – з людьми цього світу. Адже, як каже Біблія, так і буде – Бог спонукає здатних до цього людей примиритися з Його людьми, а разом з цим і з Ним. Після чого ці люди отримають Його благословення:

11 Візьми ж благословення моє, що припроваджене тобі, бо Бог був милостивий до мене, та й маю я все». І благав він його, – і той узяв.
12 І промовив Ісав: «Рушаймо й ходім, а я піду обік тебе».
13 А той відказав: «Пан мій знає, що діти молоді, а дрібна та велика худоба в мене дійні. Коли погнати їх один день, то вигине вся отара.
14 Нехай же піде пан мій перед очима свого раба, а я піду поволі за ногою скотини, що передо мною, і за ногою дітей, аж поки не прийду до пана свого до Сеїру».
15 І промовив Ісав: «Позоставлю ж з тобою трохи з людей, що зо мною». А той відказав: «Пощо знаходжу я таку милість в очах свого пана?»
16 І вернувся того дня Ісав на дорогу свою до Сеїру.

  Те, що Ісав для допомоги та захисту залишив з Яковом частину своїх людей може вказувати на те, що частина людей цього світу в давні часи допомагали та захищали Божих слуг – так буде і в Останні Дні. Це узгоджується зі словами Ісуса Христа в притчі про овець та козлів – Матвія 25 розділ:

34 Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: «Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу.
35 Бо Я голодував був
і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви.
36 Був нагий
і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в'язниці Я був і прийшли ви до Мене».
37 Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: «Господи, коли то Тебе ми голодного бачили
і нагодували, або спрагненого і напоїли?
38 Коли то Тебе мандрівником ми бачили
і прийняли, чи нагим і зодягли?
39 Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в'язниці
і до Тебе прийшли?»
40 Цар відповість і промовить до них: «Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих,
те Мені ви вчинили».

-          Яків оселяється біля міста Сихем:

17 А Яків подався до Суккоту, і збудував собі хату, а для худоби своєї поробив курені, тому назвав ім'я тому місцю: Суккот.

  *Суккот в перекладі означає «курені».

18 І Яків, коли він прийшов із Падану арамейського, прибув спокійно до міста Сихем у Краї ханаанському, і розтаборився перед містом.
19 І купив він кусок поля, де розклав намета свого, з руки синів Гамора, батька Сихема, за сто срібняків.
20 І поставив там жертівника, і назвав його: Ел-Елогей-Ізраїль.

  * Ел-Елогей-Ізраїль означає «Бог, Бог Ізраїля».

 

  Отож, примирення Якова з Ісавом може символізувати примирення значної кількості людей цього світу з Божими слугами – тих, кого Біблія називає святими Всевишнього, або братами Христа (див. «Брати Христові»). Це буде ще до того, як Бог в Останні Дні знищить невірних людей – що може символізувати історія Якової дочки Діни, описаної в наступному розділі.

  Як ми визначили в розгляді 27 розділу книги Буття, Ісав символізує ту частину людства, яка переживе Останні Дні та житиме в Божому Царстві на землі. Як Ісав ненавидів Якова, так люди цього світу у всі часи ненавиділи вірних Богові людей – тих, які всіляко намагалися бути з Ним та дотримуватися Його принципів. Тож Божі люди часто ставали жертвами ненависників. Та, як показує історія примирення Якова з Ісавом, прийде час, коли всі люди – і Божі слуги, і не настільки близькі до Бога, – житимуть у мирі – Михея 4 розділ:

2 І підуть численні народи та й скажуть: Ходімо, і вийдім на гору Господню та до дому Якового, і Він буде навчати доріг Своїх нас, і ми будемо ходити стежками Його. Бо вийде Закон із Сіону, а слово Господнє – із Єрусалиму.
3 І Він буде судити численні племена, і розсуджувати буде народи міцні аж у далечині. І вони перекують мечі свої на лемеші, а списи свої – на серпи. Не підійме меча народ на народ, і більше не будуть навчатись війни!
4 І буде кожен сидіти під своїм виноградником, і під своєю фіґовницею, і не буде того, хто б страшив, бо уста Господа Саваота оце прорекли.

  Дотримання Божими слугами принципів Творця благотворно впливало та впливатиме на все людство – 1 Петра 2 розділ:

12 Поводьтеся поміж поганами добре, щоб за те, за що вас обмовляють вони, немов би злочинців, побачивши добрі діла, славили Бога в день відвідання.

  Ісая 1 розділ:

9 Коли б був Господь Саваот не лишив нам останку малого, ми були б як Содом, до Гоморри ми стали б подібні...

  Як ми бачимо в словах Ісаї, вірних Богові людей було не багато, але вони були – і це оберігало людство від остаточного зіпсуття. Саме такий благотворний вплив на людство можуть символізувати дари Якова Ісаву. А в Останні Дні ці дари будуть особливо корисні для людства – адже завдяки цим дарам (донесення Вчення Христа) людство вціліє.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50