1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66
Ісаї 43 розділ
Викуплення Божого народу – який буде Божим свідком, і який є новим Божим народом.
Божі свідки
- Викуплення Божого народу:
1 А тепер отак каже Господь, що створив тебе, Якове, і тебе вформував, о Ізраїлю: Не бійся, бо Я тебе викупив, Я покликав ім'я твоє, Мій ти!
Як ми знаємо, ім’я в Біблії – це характеристика, риса (див. «Ім’я»). Тож тут покликати чиєсь ім’я – це визначити основну характеристику, рису покликаного. В даному випадку Бог покличе людей з відповідними рисами та стилем поведінки – тобто, визначить відповідних людей.
2 Коли переходитимеш через води, Я буду з тобою, а через річки – не затоплять тебе, коли будеш огонь переходити, – не попечешся, і не буде палити тебе його полум'я.
В Біблії води – це народи, річки – інформація (див. «Річка»), в даному випадку, вочевидь, неправдива, омана, вогонь – остаточне зруйнування народів та їх перетоплення. Також, перехід через води та річку наводить на аналогію про вихід Ізраїля з Єгипту (книга Вихід), та перехід ізраїльтян через річку Йордан (книга Ісуса Навина). І це підтверджує 16 вірш цього розділу – як побачимо далі. Тож тут, фактично, Бог вказує на захист та охорону Свого народу під час його переходу в Обітовану Землю – Боже Царство.
3 Бо Я – Господь, Бог твій, Святий Ізраїлів, твій Спаситель! Дав Я на викуп за тебе Єгипта, Етіопію й Севу замість тебе.
Для того, щоб Божий народ міг зібратися, мають бути усунуті ті, хто противиться цьому. На даний час цьому перешкоджає Західна капіталістична система – символічні Єгипет, Етіопія (Ефіопія) та Сева, – де Єгипет – це США, а інші – союзники Штатів по системі (див. «Числа та народи»). А потім будуть усунуті й всі інші противники (нового) Божого народу – Росія та її союзники:
4 Через те, що ти став дорогий в Моїх очах, шанований став, й Я тебе покохав, то людей замість тебе віддам, а народи – за душу твою.
Про приношення в жертву народів задля спасіння Божого народу говориться також в Ісаї 34 розділ…
5 Не бійся, бо Я ж із тобою! Зо сходу згромаджу насіння твоє, і з заходу тебе позбираю.
6 Скажу півночі: Дай, а до півдня: Не стримуй! Поприводь ти синів моїх здалека, а дочки мої – від окраїн землі,
7 і кожного, хто тільки зветься Іменням Моїм, і кого Я на славу Свою був створив, кого вформував та кого Я вчинив.
Як говориться в інших Біблійних пророцтвах, для того, щоб зібрати Свій народ, Бог затрясе народами (див. «Трясіння землі»), та знищить всіх противників. Цікавий 7 вірш: хто тільки зветься Іменням Моїм. Ці слова підтверджують, що Боже Ім’я – не лише Ім’я, а й риси, характеристика (див. «Ім’я»). Тобто, людина, яка намагається відображати Божі Риси – зветься Божим Іменем.
- Свідки Божої Величі:
8 Приведи ти народа сліпого, хоч очі він має, і глухих, хоч вуха в них є!
9 Нехай разом зберуться всі люди і народи згромадяться: хто поміж ними розкаже про це, і хто розповість про минуле? Нехай дадуть свідків своїх – і оправдані будуть, і хай вони чують та скажуть: Це правда!
Тут продовжується тема 41 розділу – де Бог закликає народи світу стати з Ним до суперечки. Так і тут – Бог закликає інші народи (релігії в тому числі) надати докази своєї вартості – чи можуть вони протистати Богові. Але, як говориться в 41 розділі, ніхто з народів світу зробити цього не зможе – вони ніщо.
На противагу нікчемним свідкам справжньої вартості грішного людства – про яких говориться в 9 вірші, Бог говорить, що Його свідками – доказом Його Величі, стане увесь Його (Божий) народ:
10 Ви свідки Мої, говорить Господь, та раб Мій, якого Я вибрав, щоб пізнали й Мені ви повірили, та зрозуміли, ще це Я. До Мене не зроблено Бога, і не буде цього по Мені!
11 Я, Я Господь, і крім Мене немає Спасителя!
12 Я розказав, і споміг, і звістив, і Бога чужого немає між вами, ви ж свідки Мої, – говорить Господь, – а Я Бог!
Згуртувавшись у Божому Імені – живучи за Божими принципами, Божий народ стане свідченням Божої Величі та визнає Всевишнього Бога Свої Богом. Вочевидь, все почнеться зі свідчення символічного пророка Іллі (див. «Ілля») – який є одним з двох Божих свідків з 11 розділу книги Об’явлення, – до яких згодом долучаться й інші святі Всевишнього. І разом всі вони будуть свідками Божої Величі та невідворотності Його намірів:
13 І Я здавна Той Самий, і ніхто не врятує з Моєї руки, – як що Я вчиню, то хто це перемінить?
- Збирання Божого народу:
14 Так говорить Господь, ваш Відкупитель, Святий Ізраїлів: Ради вас Я послав у Вавилон, і зганяю усіх втікачів, а халдеїв – кораблі їх утіхи.
Ці слова дещо заплутані – так цей вірш звучить в перекладі Хоменка:
14 Так говорить Господь, ваш відкупитель, Святий Ізраїля: «Задля вас я посилаю до Вавилону посольство, я розіб'ю засуви по темницях, халдеї будуть плакати - ридати.
Новий Російський Переклад (НРП) подає так:
14 Так говорит Господь, ваш Искупитель, Святой Израилев: - Ради вас Я пошлю воинов в Вавилон и сокрушу их, превратив в беглецов вавилонян, и в плач обратится ликующий крик.
В різних перекладах зустрічається саме цих два трактування – або про втечу та плач (вавилонян), або про втечу тих, хто тішиться своїми кораблями (також вавилонян). В будь-якому випадку, посланими до Вавилону послами чи воїнами (щоб звільнити Божий народ від влади Вавилону (Заходу – див. «Вавилон»)), є сучасна Росія – її війська (див. «Знаряддя»).
15 Я Господь, ваш Святий, Творець Ізраїля, Цар ваш!
16 Так говорить Господь, що дорогу на морі дає, а стежку – в могутній воді,
Ці слова нагадують історію проведення Богом Його народу через води Червоного моря – під час виходу Ізраїля з Єгипту. Виходячи з того, що море в Біблії символізує народи, то ці слова вказують, що в Останні Дні Бог проведе Свій народ через бурхливі води народів – вказавши їм вірний шлях. Їхніх же ворогів – за аналогією історії з військом фараона, втопленим у водах Червоного моря, втопить в бурхливих подіях Останніх Днів:
17 що випровадив колесницю й коня, військо та силу, що разом лягли і не встали, зотліли, як льон, – та погасли...
- Нові умови:
18 Не згадуйте вже про минуле, і про давнє не думайте!
19 Ось зроблю Я нове, тепер виросте. Чи ж про це ви не знаєте? Теж зроблю Я дорогу в степу, а в пустині – річки.
20 Буде славити Мене польова звірина, шакали та струсі, бо воду Я дам на степу, а в пустині річки, щоб напувати народ Мій, вибранця Мого.
Про все нове також згадується в Об’явлення 21 розділ:
3 І почув я гучний голос із престолу, який кликав: «Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними»,
4 «і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре», і не буде вже смерти. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося!»
5 І сказав Той, Хто сидить на престолі: «Ось нове все творю!» І говорить: «Напиши, що слова ці правдиві та вірні!»
Тож розглядуване пророцтво Ісаї також стосується часу Божого Царства. Хоча, звісно, можна бути певним, що і в цьому світі Бог відкриє Своїм людям шляхи в пустелі – якою є цей світ (див. «Пустеля») – до Істини та до Спасіння. Таким чином Бог збере та благословить Свій народ – для Себе:
21 Цей народ Я Собі вформував, – він буде звіщати про славу Мою.
І цей ново-зібраний народ буде Божим свідком.
- Прощений народ:
22 Та Мене ти не кликав, о Якове, не змагався за Мене, Ізраїлю.
23 Ти Мені не приводив ягнят цілопалень своїх, і своїми жертвами не шанував ти Мене... Я тебе не силував, щоб приносити жертву хлібну, і кадилом не мучив тебе.
24 Очерету запашного не купував ти за срібло Мені, і не напував ти Мене лоєм жертов своїх, – тільки своїми гріхами Мене ти турбував та своїми провинами мучив Мене!...
25 Я, Я є Той, Хто стирає провини твої ради Себе, а гріхів твоїх не пам'ятає!
Після того, як юдеї відкинули Ісуса Христа та стратили Його, вони втратили статус Божого обраного народу (див. «Обраний народ»), – тож після цього Його народом – вже символічним Ізраїлем, стали люди зі всіх народів, – які прагнуть бути з Богом – відображають Його Ім’я. Саме вони не приносили жертви Богові, і саме їм Бог простить їхні провини. Це узгоджується зі словами апостола Павла в Римлян 9 розділ:
25 Як і в Осії Він говорить: «Назву Своїм народом не людей Моїх, і не улюблену – улюбленою,
26 і на місці, де сказано їм: Ви не Мій народ, там названі будуть синами Бога Живого!»
*більше про це див. Осії 2 розділ.
Після такого, звісно ж, варто нагадати Божим людям про їхніх попередників:
- Перший Ізраїль:
26 Пригадай ти Мені – і судімося разом, розкажи ти Мені, щоб тобі оправдатись!
27 Твій батько був перший згрішив, і відпали від Мене твої посередники, –
28 тому Я позбавив священства священиків, і Якова дав на прокляття, і на зневагу – Ізраїля!
Все це справді сталося з Ізраїлем по крові – і це варто пам’ятати новому Божому народові. Втім, етнічний Ізраїль – не перший Божий народ, – адже першим Його народом були Адам та Його нащадки. Та суть від цього не міняється – грішні люди не трималися Бога та Його Законів. І результат цього ми бачимо в сучасному недосконалому та несправедливому світі людства. Тож людству майбутнього це варто буде пам’ятати…
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66