Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66


 

  Ісаї 21 розділ

  Пророцтво про падіння Вавилону. Божий вартовий.

Вартовий

  • Страшний народ з пустелі:

1 Пророцтво про пустиню надморську.
 Як носяться бурі на півдні, так ворог іде із пустині, із краю страшного.

  Як ми знаємо, море в Біблії часто символізує народи. І сучасний так званий Захід – символом якого є стародавній Вавилон (а це, як ми побачимо далі, пророцтво саме про Вавилон), є мішаниною народів (див. «Вавилон») – значить, символічним морем. І неподалік цього моря справді є певна пустеля – пустинна земля, де живе ворог із краю страшного – Росія. Адже саме ця країна, як каже Біблія, зруйнує сучасний аналог стародавнього Вавилону – країни Заходу. Тож аналогія в цьому пророцтві Ісаї цілком влучна. І далі також влучно описує стиль російської армії:

2 Видіння грізне мені явлене: «Грабує грабіжник, пустошник пустошить. Прийди, о Еламе, Мадай обложи, – усяким зідханням зробив Я кінець».

  Мабуть, тут варто привести 2 вірш в перекладі Хоменка:

2 жахливе видіння мені з'явилось: Грабіжник грабує, спустошник пустошить. Нападай, Еламе, облягай, Мідіє! Покладу край усім стогнанням.

  Як показує цей вірш, Елам та Мадай були союзниками в описуваному нападі. Юдейський історик 1 століття н.е. Йосиф Флавій назвав еламітів предками персів, – тобто, Елам – це Персія. Мадай – це Мідія, – як подає Хоменко. Тож розглядуване нами пророцтво стосується Мідо-Персії – союзу цих двох країн. Як показує історія, саме Мідо-Персія завоювала стародавній Вавилон. Тобто, в даному пророцтві стародавня Мідо-Персія символізує сучасну Росію – яка обложить та знищить сучасний аналог стародавнього Вавилону – сучасний Захід.  

3 Тому-то наповнилися мої стегна тремтінням, і болі схопили мене, немов породільні ті болі. Я скривився від того, що чув, я від баченого перестрашивсь.
4 Забилося серце моє, тремтіння напало мене несподівано; вечір розкоші моєї змінився мені на страхіття.

  Безпринципна та агресивна поведінка сучасної Росії викликає у країн Заходу неабиякий страх.

  Вартим уваги є закінчення 2 вірша – усяким зідханням зробив Я кінець. Це нагадує слова апостола Павла в Римлян 8 розділ:

22 Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі.

  Контекст цих слів апостола Павла говорить про зідхання всього Божого створіння від зла та відокремленості від Бога у світі – де в наш час домінує саме Захід,. Тож тут Ісая каже, що того часу Бог почне діяти для звільнення Свого створіння.

  • Кінець безпечного та самовдоволеного життя:

5 Поставлений стіл, килимами накрито, їсться та п'ється. Уставайте, правителі, щити намастіть!

Цей вірш відповідає словам Ісуса Христа з Матвія 24 розділу:

38 Бо так само, як за днів до потопу всі їли й пили, женилися й заміж виходили, аж до дня, коли Ной увійшов до ковчегу,
39 і не знали, аж поки потоп не прийшов та й усіх не забрав, так буде і прихід Сина Людського.

  Жителі Європи будуть віддаватися буденним справам, насолоджуватися життям – а треба буде готуватися до війни – мастити щити. Частково країни Європи готуються до війни – але в’яло, бо не дуже вірять в ймовірність нападу Росії.

  Все це відбуватиметься напередодні скорботи великої (див. «Гидота») – про яку попереджав Ісус Христос в Матвія 24 розділ:

15 Тож, коли ви побачите ту «гидоту спустошення», що про неї звіщав був пророк Даниїл, на місці святому, – хто читає, нехай розуміє, –
16 тоді ті, хто в Юдеї, нехай в гори втікають.
-------------------------------
20
Моліться ж, щоб ваша втеча не сталась зимою, ані в суботу.
21 Бо скорбота велика настане тоді, «якої не було з первопочину світу аж досі» й не буде.

  Всі ці події Бог не залишить без свідчення та попередження – Він поставить вартового:

  • Божий вартовий:

6 Бо до мене сказав Господь так: «Іди, вартового постав, – що побачить, нехай донесе».
7 І коли він похода побачив, по парі їздців, поїзд ослів, поїзд верблюдів, –
і прислухується він з увагою, із увагою пильною.
8 І він крикнув, як лев: «Я завжди стою вдень на варті, о Господи, і стою на сторожі своїй усі ночі!»

  Ще від початку передбачуваних подій цей вартовий пильнуватиме та озвучуватиме те, що «бачить» (в Біблії та світі) – загрозу – катастрофічні події, що насуваються на світ.

9 Аж ось іще похід мужів, по двоє їздців. І він відповів та сказав: «Упав, упав Вавилон, а всі статуї богів його порозбивані об землю!»

  Як ми вже вказали, цим Вавилоном є Вавилон великий з книги Об’явлення (див. «Вавилон»). І це – сучасний Захід. Тож все те, що так цінує Захід – його цінності та стиль життя – так би мовити, символічні боги, буде зруйновано.

  Завданням Божого вартового є звіщати все те, що він «почує» від Бога – з Його Слова Біблії:

10 О мій помолочений ти, сину току мого! Я звістив вам, що чув був від Господа Саваота, Бога Ізраїлевого.

 В Хоменка цей вірш звучить так:

10 О ти, змолочений мій і на току битий! Що я чув від Господа сил, від Бога Ізраїлевого, те тобі звіщаю.

  Деякі перекладачі Біблії вказують, що це звернення до народу Ісаї. І це слушна думка – саме для Божого народу звучить це пророцтво, – інші слухати не захочуть…

  Вочевидь, цим вартовим є символічний пророк Ілля – що має «прийти» перед Господнім Днем – див. «Ілля».

  • Пророцтво про Едом:

  Далі йде ніби інше пророцтво. Та це – одне й те ж пророцтво (Дума – це Едом).

11 Пророцтво про Думу.
 До мене кричить із Сеїру: «Стороже, яка пора ночі? Стороже, яка пора ночі?»
12 А сторож сказав: «Настав ранок, а все ж іще ніч. Якщо ви питатимете, то питайте та знову прийдіть!»

  Це пророцтво йде одразу після пророцтва про падіння Вавилону. Тож тут описуються події ПІСЛЯ його падіння. Фактично, це буде свідченням настання Ранку – початку Нового Дня – Божого Царства. Та все ж, це ще буде ніч – темна пора, – як перед світанком.

  Едом – народ, родоначальником якого був брат Якова Ісав. Легковажно відмовившись від свого перворідства, він відмовився від стосунків з Богом, а також, Його благословення та підтримки. Так і сучасний християнський Захід своїми діями відмовився від Бога та Його підтримки. Тож стародавній Едом символізує сучасний християнський Захід, значною частиною якого є Об’єднана Європа. Тож з падінням Вавилону – про що говорить попереднє пророцтво, впаде й Об’єднана Європа. І буде чимало біженців від війни:

  • Зустрічайте біженців:

13 Пророцтво про Арабію.
У лісі в степу ночувати ви будете, каравани деданів.
14 Мешканці Теманського краю, винесіть воду назустріч для спрагненого, втікача зустрічайте із хлібом!
15 Бо втекли вони перед мечами, перед голим мечем, і перед натягненим луком, і перед тяготою війни.

  Війна, від якої втікатимуть біженці, яких треба зустрічати – війна в сучасній Європі внаслідок нападу Росії. І це – велика скорбота, про яку попереджав Ісус Христос в Матвія 24 розділ (див. «Гидота»).

  Арабія – сусідні терени з Ізраїлем. Тож тут Арабія символізує сусідні країни Європи – символічного невірного Ізраїлю (див. «Ізраїль»).

16 Бо до мене Господь сказав так: Ще за рік, як рік наймита, і вся слава Кедару покінчиться.

  Рік наймита – від ранньої весни до пізньої осені – сівба, догляд та збір урожаю. Тож можна припустити, що загострення конфлікту між Росією та країнами Заходу може початися ранньою весною, та свого апогею досягне пізньої осені – і вся слава Кедару покінчиться – Об’єднана Європа остаточно впаде. 

17 А понадто полишиться невелике число лучників з лицарів кедарських синів, бо Господь, Бог Ізраїлів, це говорив.

  В пророцтвах Ісаї вже неодноразово вказувалося, що з невірного Божого народу – яким є сучасна християнська Європа, залишиться невелике число, малий останок. Вочевидь, це ті біженці, яких треба буде зустрічати…


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66