Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66


 

  Ісаї 42 розділ

  Божий Обранець – який відкриє очі незрячим та виведе на світло ув’язнених. Нова пісня на славу Господу. Невірний Ізраїль. – Все це – події наших днів.

Божий Обранець та нова пісня.

  • Божий Обранець:

1 Оце Отрок Мій, що Я підпираю Його, Мій Обранець, що Його полюбила душа Моя. Я злив Свого Духа на Нього, і Він правосуддя народам подасть.

  Перекладач Огієнко вказує, що вислів «Отрок Мій» в єврейському оригіналі подається як «Мій раб». Таке трактування підтверджує й переклад Хоменко:

1 Ось мій Слуга, якого я підтримую, мій вибраний, якого вподобало моє серце. Я поклав на нього дух мій: він сповістить народам правду.

2 Він не буде кричати, і кликати не буде, і на вулицях чути не дасть Свого голосу.
3 Він очеретини надломленої не доломить, і ґнота тліючого не погасить, буде суд видавати за правдою.

  Цей вірш дещо нагадує слова про дії символічного пророка Іллі – пророка Останніх Днів (див. «Ілля») – в Малахії 4 розділ:

5 Ось Я пошлю вам пророка Іллю, перше ніж день Господній настане, великий й страшний!
6 І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям!

  Як бачимо, що Божий слуга в Ісаї, що пророк Ілля в Малахії – їхні дії покликані для підтримки та примирення.

4 Не втомиться Він, і не знеможеться, поки присуду не покладе на землі, і будуть чекати Закона Його острови.

  Попри заявлену нами певну схожість цього пророцтва з пророцтвом Малахії, майже всі більш-менш уважні читачі та дослідники Біблії скажуть, що, на відміну від пророцтва Малахії, це пророцтво Ісаї стосується Ісуса Христа – і вони будуть праві, – адже так сказано в Самій Біблії – Матвія 12 розділ:

16 А Він наказав їм суворо Його не виявляти,
17 щоб справдилось те, що сказав був Ісая пророк, промовляючи:
18 «Ото Мій Отрок, що Я вибрав Його, Мій Улюблений, що Його полюбила душа Моя! Вкладу Свого Духа в Нього, – і Він суд проголосить поганам.
19 Він не буде змагатися, ані кричати, і на вулицях чути не буде ніхто Його голосу.
20 Він очеретини надломленої не доломить, і ґнота догасаючого не погасить, поки не допровадить присуду до перемоги...
21 І погани надіятись будуть на Ймення Його!»

  Як зазначено в наведених віршах, це пророцтво Ісаї сповнилося тоді – в 1 столітті, за життя Ісуса Христа на землі. Але в повній мірі це пророцтво (наприклад, 4 вірш) в ті давні часи не сповнилося – тому що повністю сповниться воно в Останні Дні – Господнього Дня, що починається в наш час. Щоб пояснити це, мабуть, варто зачитати слова апостола Петра в 1 Петра 2 розділ:

21 Бо на це ви покликані. Бо й Христос постраждав за нас, і залишив нам приклада, щоб пішли ми слідами Його.

  А може варто зачитати ще й слова Ісуса Христа двом Його апостолам в Марка 10 розділ:

38 А Ісус відказав їм: «Не знаєте, чого просите. Чи ж можете ви пити чашу, що Я її п'ю, і христитися хрищенням, що Я ним хрищуся?»
39 Вони відказали Йому: «Можемо». А Ісус їм сказав: «Чашу, що Я її п'ю, ви питимете, і хрищенням, що Я ним хрищусь, ви охриститеся.

  Як ми могли читати в статті «Дитя», разом з Ісусом Христом будуть люди, яких Він називає Своїми братами (див. «Брати Христові») – вони, будучи частиною Тіла Христа, чинитимуть майже всі ті діла, що й Христос, – в той час, коли Сам Ісус Христос вже буде на становищі Царя Божого Царства. Такі люди, наприклад, два Божі свідки з 11 розділу книги Об’явлення, вестимуть активну діяльність в час Господнього Дня – це ті, кого Біблія називає святими Всевишнього.

  Отож, розглядуване пророцтво Ісаї частково сповнилося на Ісусові Христові в першому столітті, але в наш час, окрім Самого Царя Ісуса Христа, сповниться на тих, хто складає Тіло Христа – на святих Всевишнього.

  • Відкрити очі незрячим:

5 Говорить отак Бог, Господь, що створив небеса і їх розтягнув, що землю простяг та все те, що із неї виходить, що народові на ній Він дихання дає, і духа всім тим, хто ходить по ній.

  Ці слова підтверджують, що Бог – Творець Всесвіту, та всі в Ньому живуть – Дії апостолів 17 розділ:

28 Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо, як і деякі з ваших поетів казали: Навіть рід ми Його!

6 Я, Господь, покликав Тебе в справедливості, і буду міцно тримати за руки Тебе, і Тебе берегтиму, і дам Я Тебе заповітом народові, за Світло поганам,
7 щоб очі відкрити незрячим, щоб вивести в'язня з в'язниці, а з темниці – тих мешканців темряви!

  Біблія каже, що Світлом є Ісус Христос – Івана 1 розділ:

9 Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину, що приходить на світ.
10 Воно в світі було, і світ через Нього повстав, але світ не пізнав Його.
----------------------
14 І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця.

  Однозначно – Світло поганам засвітив Ісус Христос – явивши Істину людям. Але й тут варто згадати слова Ісуса Христа Своїм апостолам в Матвія 5 розділ:

14 Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори.
15 І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить воно всім у домі.
16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.

   Окрім апостолів, ці слова також стосуються в першу чергу тих, кого Христос назвав Своїми братами – святих Всевишнього (див. «Сіль»), тож тут знову бачимо, що це пророцтво стосується й їх.

  • Божа Слава:

8 Я Господь, – оце Ймення Моє, і іншому слави Своєї не дам, ні хвали Своєї божкам.
9 Речі давні прийшли ось, нові ж Я повім, дам почути вам про них, поки виростуть.

  Ці слова є сповненням Божої обітниці в Ісаї 41 розділ:

27 Я перший сказав до Сіону: Оце, то вони! А Єрусалимові дам благовісника.

  Про Свої наміри Бог завжди попереджав – як про це сказано в Амоса 3 розділі:

7 Бо не чинить нічого Господь Бог, не виявивши таємниці Своєї Своїм рабам пророкам.

  Отож, як бачимо, в 9 вірші вказується на сповненні давніх пророцтв – які Бог дав через Своїх пророків в давнину, і які Він пояснить через Свого благовісника – який з’явиться в Останні Дні. І зі сповненням тих давніх пророцтв, Бог дасть нові пророцтва – тож в Останні Дні варто очікувати нові пророцтва від Бога.

  • Пісня нова:

10 Заспівайте для Господа пісню нову, від краю землі Йому хвалу! Нехай шумить море, і все, що є в ньому, острови та їхні мешканці!
11 Хай голосно кличуть пустиня й міста її, оселі, що в них проживає Кедар! Хай виспівують мешканці скелі, хай кричать із вершини гірської!

  Кедар – другий син Ізмаїла, від якого пішов народ, що проживав в північній частині Аравійської пустелі.

12 Нехай Господу честь віддадуть, і на островах Його славу звіщають!

  В цих віршах говориться, що народи всього світу славитимуть Господа. Як ми читали в 40 розділі книги Ісаї, в Останні Дні Бог спричинить обставини, за яких всі люди світу побачать прояв Божої Сили – та справді віддадуть Йому належну славу – будуть вони цього хотіти чи ні…

  • Господня битва:

13 Господь вийде, як лицар, розбудить завзяття Своє, як вояк, підійме Він окрик та буде кричати, – переможе Своїх ворогів!
14 Я відвіку мовчав, мовчазний був та стримувався, а тепер Я кричатиму, мов породілля! буду тяжко зідхати й хапати повітря!
15 Спустошу Я гори й підгірки, і всі їхні зілля посушу, і річки оберну в острови, і стави повисушую!

  Як можна річки обернути на острови? – Хіба символічно. І справді, гори в Біблії символізують поклоніння, релігії, чи системи цінностей, а річка – певне джерело (див. «Річка»). Отож, цей вірш вказує, що Бог поруйнує сучасні релігії та системи цінностей людства – через що джерела їхніх цінностей втратять масовий характер та певний час існуватимуть в обмежених спільнотах – які тут зображені островами. В той же час системи цінностей окремих спільнот – стави, взагалі зникнуть…

16 І Я попроваджу незрячих дорогою, якої не знають, стежками незнаними їх поведу, оберну перед ними темноту на світло, а нерівне – в рівнину. Оце речі, які Я зроблю, і їх не покину!

  Як сказано в 7 вірші, описані тут дії стосовно незрячих мав чинити згадуваний Отрок Божий – або ж святі Всевишнього. Та й, як ми побачили в розгляді 41 розділу, рівняти нерівне в рівнину будуть знову ж таки святі Всевишнього. Тож вони просто діятимуть у злагоді з Богом – чинитимуть Його Волю, або, інакше кажучи, будуть знаряддям в Його руках. Також, ці слова вказують, що в Останні Дні Бог дасть керівництво, яке, попри те, що Біблію людство має вже здавна, буде незнаним – новим. До речі, на це ж вказують чіткі інструкції побудови Божого храму та Єрусалиму в книзі Єзекіїля з 40 розділу…

  Божі присуди осоромлять марні надії грішних людей на власні діла та сили:

17 Відступлять назад, посоромляться соромом ті, хто надію складав на божка, хто бовванам казав: Ви наші боги!

  • Невірний Божий народ:

18 Почуйте, глухі, а незрячі, прозріте, щоб бачити!
19 Хто сліпий, як не раб Мій, а глухий, як посол Мій, що Я посилаю його? Хто сліпий, як довірений, і сліпий, як раб Господа?
20 Ти бачив багато, але не зберіг, мав вуха відкриті, але не почув.

  Бог відкрив чимало Знання першим християнам – які трансформувалися в сучасний християнський світ. Та вони зрадили Бога – ставши сучасним невірним Божим народом. І заради правди Своєї Бог покарає цей невірний народ – зображений в пророцтві невірним Ізраїлем (див. «Ізраїль», «Числа та народи»):

21 Господь захотів був того ради правди Своєї, збільшив та прославив Закона.
22 Але він народ попустошений та поплюндрований; усі вони по печерах пов'язані та по в'язницях поховані; стали вони за грабіж, і немає визвольника, за здобич, й немає того, хто б сказав: Поверни!
23 Хто з вас візьме оце до вух, на майбутнє почує й послухає?
24 Хто Якова дав на здобич, а Ізраїля грабіжникам? Хіба ж не Господь, що ми проти Нього грішили були і не хотіли ходити путями Його, а Закона Його ми не слухали?
25 І Він вилив на нього жар гніву Свого та насилля війни, що палахкотіло навколо його, та він не пізнав, і в ньому горіло воно, – та не брав він до серця цього!

  Ключовими словами в цих віршах є 23 вірш – де Бог питає, хто візьме цю інформацію до вух – і почує.  Про дещо схоже говорив Ісус Христос в Луки 18 розділі:

8 Кажу вам, що Він їм незабаром подасть оборону! Та Син Людський, як прийде, чи Він на землі знайде віру?»...

  Справжню віру справді важко знайти серед невірного християнського світу. Проте, віра буде у святих Всевишнього


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66