Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66


 

  Ісаї 48 розділ

  Про невірний Божий народ – якому Бог засвідчить Свою Велич та очистить його.

Відкриття напередодні

  • Впертий народ:

1 Послухайте це, доме Яковів, що зветесь іменням Ізраїлевим, і що вийшли із Юдиних вод, що клянетеся Йменням Господнім та Бога Ізраїля згадуєте, хоч не в правді та не в справедливості!
2 Бо від міста святого вони прозиваються та на Бога Ізраїлевого спираються, – Йому Ймення Господь Саваот!

  Юда – одне з племен Ізраїля, тобто, це Юда вийшов з Ізраїля. А тут говориться, що дім Якова (Ізраїль) вийшов з Юдиних вод. Втім, з Юдиних вод (від юдеїв) пішло християнство – новий Божий народ, заснований Ісусом Христом. Отож, вочевидь, саме до сучасного християнського світу – який, варто визнати, справді згадує Бога не в правді та не в справедливості, у цих віршах звертається Бог.

3 Я віддавна звіщав про минуле, – із уст Моїх вийшло воно й розповів Я про нього, раптовно зробив, – і прийшло.
4 Тому, що Я знав, що впертий ти є, твоя ж шия – то м'язи залізні, а чоло твоє – мідяне,
5 то звіщав Я віддавна тобі, іще поки прийшло, розповів Я тобі, щоб ти не говорив: «Мій божок це зробив, а про це наказав мій бовван та мій ідол».

  Як ми могли бачити в розгляді книги Ісаї (та й інших пророків), всі стародавні Біблійні пророцтва переважно стосуються часу Господнього Дня – нашого часу. І Бог подбав про те, щоб ці давні пророцтва були об’явленні та поясненні світові завчасно – ДО драматичних подій Господнього Дня:

  • Відкриття напередодні:

6 Ти чув, – переглянь усе це; і ви хіба не визнаєте цього? Тепер розповів Я тобі новини й таємниці, яких ти не знав.
7 Тепер вони створені, а не віддавна, а перед цим днем ти не чув був про них, щоб не сказати: «Оце я їх знав».
8 Та не чув ти й не знав, і віддавна ти не відкривав свого вуха, бо Я знав, що напевно ти зрадиш, і звано тебе від утроби: перевертень.

  Фактично, всі люди є Божим невірним народом – адже всі народи належать Богові. І грішна людина таки справді перевертень – невірна Богові – Єремії 17 розділ:

9 Людське серце найлукавіше над все та невигойне, – хто пізнає його?

  Тож, мабуть, всі ці слова варто відносити до всього людства – на чолі з християнським світом, – який, наразі, домінує в світі…

  У Святому Письмі Божі пророцтва доступні людству з давніх давен – та їхнє пояснення відбудеться лише напередодні Господнього Дня – щоб ніхто не сказав: «Оце я їх знав». Тому, перед Господнім Днем Бог дасть благовісника – який, на відміну від невірних людей, вияснить справи минулі – давні Біблійні пророцтва та події – Ісаї 41 розділ:

21 Принесіть свою справу, говорить Господь, припровадьте Мені свої докази, каже Цар Яковів.
22 Хай підійдуть і хай нам розкажуть, що трапиться! Виясніть справи минулі, що вони є, а ми серце наше на те покладемо й пізнаємо їхній кінець, або сповістіть про майбутнє.
23 Розкажіть наперед про майбутнє, і пізнаємо ми, що ви боги. Отож, учиніть ви добро чи зробіть що лихе, щоб ми здивувались і разом побачили.
24 Та ви менш від нічого, і менший ваш чин від марноти, – гидота, хто вас вибирає!
25 Я з півночі мужа збудив – і прийшов він, зо схід сонця в Ім'я Моє кличе, – і він буде чавити князів, мов ту грязюку, й як ганчар глину топче!
26 Хто сказав це віддавна, щоб знали те ми, і щоб наперед ми сказали: «Це правда?» Та ніхто не сказав, і ніхто не повів, і ніхто не почув ваших слів...
27 Я перший сказав до Сіону: Оце, то вони! А Єрусалимові дам благовісника.

  Цим благовісником, як ми знаємо, є символічний пророк Ілля – що має прийти перед Господнім Днем (див. «Ілля»). Отож, якщо наш світ на порозі Господнього Дня – то мають з’явитися пояснення давніх Біблійних пророцтв. Або ж навпаки – якщо з’являються пояснення давніх Біблійних пророцтв – світ на порозі Господнього Дня

  • Боже довготерпіння:

9 Ради Ймення Свого Я спиняю Свій гнів, і ради слави Своєї Я стримуюся проти тебе, щоб не знищити тебе.
10 Оце перетопив Я тебе, але не як те срібло, у горні недолі тебе дослідив.

  Згрішивши, людство заслуговувало смерті, – та Бог спинив Свій гнів і дав можливість людству перетопитись – адже саме в труднощах людина здатна проявити свої справжні риси. Особливо активним цей процес буде в час Кінця – коли відбудеться розшарування суспільства (див. також Ісаї 32 розділ) – Малахії 3 розділ:

16 Змовлялись тоді один з одним і ті, хто страх перед Господом має, – і прислухавсь Господь, і почув, і перед обличчям Його була писана пам'ятна книга про тих, хто страх перед Господом має, і хто поважає Ймення Його.
17 І будуть Мені вони власністю, –
каже Господь Саваот, – на той день, що вчиню, і змилосерджусь над ними, як змилосерджується чоловік над синами своїми, що служать йому.
18 І ви знову побачите різне між праведним та нечестивим, між тим, хто Богові служить, та тим, хто не служить Йому.

  Про це ж говориться в Об’явлення 22 розділ:

10 І сказав він до мене: «Не запечатуй слів пророцтва цієї книги. Час-бо близький!
11 Неправедний – нехай чинить неправду ще, і поганий – нехай ще опоганюється. А праведний – нехай ще чинить правду, а святий – нехай ще освячується!
12 Ото, незабаром приходжу, і зо Мною заплата Моя, щоб кожному віддати згідно з ділами його.

  Бог мав намір створити щасливе та успішне людство – і Його намір не може не збутися. Саме тому Він перетопить людство та відбере гідних жити в Його Царстві – заради оправдання Свого Імені:

11 Ради Себе, ради Себе роблю, бо як буде збезчещене Ймення Моє? А іншому слави Своєї не дам.

  Людство не здатне без Бога досягти успіху…

  • Виконавець Божої волі над Вавилоном:

12 Почуй Мене, Якове та Ізраїлю, Мій покликаний: Це Я, Я перший, також Я останній!
13 Теж рука Моя землю заклала, і небо напнула правиця Моя, – Я закличу до них – і вони стануть разом.
14 Зберіться ви всі та й послухайте: Хто серед вас розповів був про те? Кого Господь любить, вчинить волю Його в Вавилоні, рамено ж Його на халдеях.
15 Я, Я говорив і покликав його, спровадив його, і він на дорозі своїй буде мати поводження.

  В цих віршах Бог звертається до всіх потенційно Своїх людей – які здатні почути та зрозуміти, що всі події, які настануть з початком Господнього Дня, це результат дії Всевишнього Бога – Творця неба й землі.

  Дослідники Біблії вважають, що в 14 та 15 віршах мова йде про Кіра Великого – царя Мідо-Персії, – і справді, попередні розділи, де прямо говориться про Кіра, дають підстави зробити таке припущення. Як ми зазначили в розгляді цих розділів, в наш час стародавній Кір символізує сучасну Росію – яка, виконуючи Божий присуд над сучасним аналогом стародавнього Вавилону – Вавилоном Великим (сучасною світовою системою (цивілізацією) на чолі з Заходом (див. «Вавилон»)), нападе на країни Європи та зруйнує Західну цивілізацію.

  Якщо в цих віршах мова таки про символічного Кіра, то варто зауважити, що в 14 вірші дивно звучать наступні слова: Кого Господь любить, вчинить волю Його в Вавилоні, рамено ж Його на халдеях. Важко собі уявити, що Бог може любити Росію та господаря Кремля – жорстоких убивць, які можуть нести лише руйнування та смерть. Тож тут, вочевидь, варто звернути увагу на особливості Біблійної мови – Римлян 9 розділ:

13 як і написано: «Полюбив Я Якова, а Ісава зненавидів».

  Як показує Біблійна історія, Бог просто віддав перевагу Якову в порівнянні з Ісавом. Тож в цьому вірші полюбив може використовуватися в значені віддав перевагу або надав підтримку – так було й зі стародавнім Кіром, так буде й з Росією (до певної міри)…

  Втім, зазначимо – хоча чимало дослідників Біблії вважають, що тут мова про Кіра, та в цих віршах в оригіналі, на відміну від попередніх випадків, ім’я Кіра не згадується. Тож, виходячи з контексту наступних віршів, маємо підстави навести другий варіант трактування цих віршів:

  • Боже звернення до Свого народу:

16 Наблизьтесь до Мене, послухайте це: Споконвіку Я не говорив потаємно; від часу, як діялось це, Я був там. А тепер послав Мене Господь Бог та Його Дух.

  Бог завжди попереджає людей про Свої наміри та дії (звісно, стосовно них) – Амоса 3 розділ:

7 Бо не чинить нічого Господь Бог, не виявивши таємниці Своєї Своїм рабам пророкам.

  16 вірш ставить ряд питань: ДЕ саме був Хтось і ХТО саме був там? Де і Хто – це, вочевидь, добре пояснює слово споконвіку – тобто, при створенні світу, та був Свідком цих подій. А це – Ісус Христос – Івана 1 розділ:

1 Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово.
2 Воно в Бога було споконвіку.
3 Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього.
4 І життя було в Нім, а життя було Світлом людей.

  До цього можна додати Псалом 109 (110):

1 Псалом Давидів. Промовив Господь Господеві моєму: «Сядь праворуч Мене, доки не покладу Я Твоїх ворогів за підніжка ногам Твоїм!»
2 Господь із Сіону пошле берло сили Своєї, –
пануй Ти поміж ворогами Своїми!

  Ці слова стосуються Ісуса Христа – коли Бог накаже Йому почати діяти в час Господнього Дня. Тож в 16 вірші вказується, що саме Бог-Отець послав Ісуса Христа – Який був з Ним споконвіку, виявити Божий намір людству та почати виконувати Його Волю по реалізації цього наміру. І ось тут можна навести інший варіант трактування 14 та 15 віршів – там Бог говорить про царюючого Ісуса Христа, завданням Якого, згідно Божої волі, є пасти народи залізним жезлом та встановити Боже Царство – Об’явлення 19 розділ:

11 І побачив я небо відкрите. І ось білий кінь, а Той, Хто на ньому сидів, зветься Вірний і Правдивий, і Він справедливо судить і воює.
12 Очі Його – немов полум'я огняне, а на голові Його – багато вінців. Він ім'я мав написане, якого не знає ніхто, тільки Він Сам.
13 І зодягнений був Він у шату, покрашену кров'ю. А Йому на ім'я: Слово Боже.
14 А війська небесні, зодягнені в білий та чистий віссон, їхали вслід за Ним на білих конях.
15 А з Його уст виходив гострий меч, щоб ним бити народи. І Він пастиме їх залізним жезлом, і Він буде топтати чавило вина лютого гніву Бога Вседержителя!
16 І Він має на шаті й на стегнах Своїх написане ймення: «Цар над царями, і Господь над панами».

  А це, вочевидь, включає в себе й виконання Божого присуду над Вавилоном Великим

  Отож, Ісус Христос через Божого благовісника – про якого згадується в Ісаї 41:27, і який, як ми знаємо, є символічним Іллею, виявить Своїм людям Божу звістку:

17 Так говорить Господь, твій Відкупитель, Святий Ізраїлів: Я – Господь, Бог твій, що навчає тебе про корисне, що провадить тебе по дорозі, якою ти маєш ходити.
18 О, коли б ти прислухувався до Моїх заповідей, то був би твій спокій, як річка, а твоя справедливість, немов морські хвилі!
19 А насіння твого було б, як піску, а нащадків твого живота – немов зернят його, і витяте й вигублене не було б твоє ймення із-перед обличчя Мого!

  Умовою Божого благословення є готовність слухатись Бога – і цьому Бог посприяє, як про це сказано в Ісаї 30 розділ:

20 І дасть вам Господь хліба в утиску і воду в гнобительстві, та твої вчителі вже не будуть ховатись, і очі твої вчителів твоїх бачити будуть.
21 А коли ви відхилитесь праворуч, чи підете ліворуч, то вуха твої будуть чути те слово, яке позад тебе казатиме: «Це та дорога, –
простуйте ви нею!»

  • Вийдіть з Вавилону:

20 Вирушіть із Вавилону, втечіть від халдеїв, радісним співом звістіть, оце розголосіть, аж до краю землі рознесіть це, скажіть: Господь викупив раба Свого Якова!
21 І спраги не знали вони на пустинях, якими провадив Він їх: воду з скелі пустив їм, – Він скелю розбив – і вода потекла!

  Ці вірші співзвучні зі словами з Об’явлення 18 розділ:

2 І він гучним голосом кликнув, говорячи: «Упав, упав великий Вавилон! Став він оселею демонів, і сховищем усякому духові нечистому, і сховищем усіх птахів нечистих та ненавидних,
----------------------
4
І почув я інший голос із неба, який говорив: «Вийдіть із нього, люди мої, щоб не сталися ви спільниками гріхів його, і щоб не потрапили в карання його.

  Ця світова система рухається до свого кінця – тож триматися її не варто. Тому Бог спричинить обставини, за яких всі Божі люди зможуть покинути цю систему та долучитися до Божого народу – який збиратиметься на сповнення слів Ісуса Христа в Матвія 24 розділ:

30 І того часу на небі з'явиться знак Сина Людського, і тоді «заголосять всі земні племена», і побачать вони «Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних» із великою потугою й славою.
31 І пошле Анголів Своїх Він із голосним сурмовим гуком, і зберуть Його вибраних – «
від вітрів чотирьох, від кінців неба аж до кінців його».

  Бог дбатиме про Свій народ – вони не знатимуть «спраги», – адже вода символізує Знання, і йтиме вона від Скелі – Ісуса Христа – 1 Коринтян 10 розділ:

4 і пили всі той самий духовний напій, бо пили від духовної скелі, що йшла вслід за ними, а та скеля – був Христос!

  Та це стосується Божого народу…

  Безбожників чекає інша доля:

22 Для безбожних спокою немає, говорить Господь.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66