Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66


 

  Ісаї 49 розділ

  Божий Обранець, навколо якого збереться Божий народ.

Численний та врятований

  • Божий Обранець:

1 Почуйте Мене, острови, і народи здалека, вважайте: Господь із утроби покликав Мене, Моє Ймення згадав з нутра неньки Моєї.

  Цей вірш – де проводиться аналогія з дитиною (в утробі матері), відводить нас до вірша з Ісаї 9 розділ:

5 Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім'я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру.

  Поза сумнівом – мова тут про Ісуса Христа. Та не лише про Нього – а як ми визначили в статті «Дитя», і про тих, кого Біблія називає братами Христа (див. «Брати Христові»). І наступні вірші пророцтва це підтверджують:

2 І Мої уста вчинив Він, як той гострий меч, заховав Мене в тіні Своєї руки, і Мене вчинив за добірну стрілу, в Своїм сагайдаці заховав Він Мене.

  Порівняння уст до гострого меча знову ж таки вказує на Ісуса Христа – Який відповідно зображений в Об’явлення 19 розділ:

11 І побачив я небо відкрите. І ось білий кінь, а Той, Хто на ньому сидів, зветься Вірний і Правдивий, і Він справедливо судить і воює.
12 Очі Його – немов полум'я огняне, а на голові Його – багато вінців. Він ім'я мав написане, якого не знає ніхто, тільки Він Сам.
13 І зодягнений був Він у шату, покрашену кров'ю. А Йому на ім'я: Слово Боже.
14 А війська небесні, зодягнені в білий та чистий віссон, їхали вслід за Ним на білих конях.
15 А з Його уст виходив гострий меч, щоб ним бити народи. І Він пастиме їх залізним жезлом, і Він буде топтати чавило вина лютого гніву Бога Вседержителя!
16 І Він має на шаті й на стегнах Своїх написане ймення: «Цар над царями, і Господь над панами».

  Слово, як гострий меч, символізує вправну мову, – але ще можна сказати Істину – на сповнення слів з Івана 12 розділ:

48 Хто цурається Мене, і Моїх слів не приймає, той має для себе суддю: те слово, що Я говорив, – останнього дня воно буде судити його!

  Про це ж говориться в Євреїв 4 розділ:

12 Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, – проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мозків, і спосібне судити думки та наміри серця.
13 І немає створіння, щоб сховалось перед Ним, але все наге та відкрите перед очима Його, –
Йому дамо звіт!

  Пояснення апостола Павла найкраще проводить паралель між Божим Словом, гострим мечем та Істиною – адже Істина викриває все як є…

  Втім, як ми вже сказали вище, це пророцтво Ісаї, як і схоже в 42 розділі, стосується не лише Ісуса Христа, а й Його символічних братів – святих Всевишнього. Це підтверджують слова в Ісаї 54 розділ:

17 Жодна зброя, що зроблена буде на тебе, не матиме успіху, і кожнісінького язика, який стане з тобою до суду, осудиш. Це спадщина Господніх рабів, а їхнє оправдання від Мене, говорить Господь!

  Саме згадані тут Господні раби і є тими братами Христа, або ж святими Всевишнього – на це вказують і наступні вірші:

3 І до Мене прорік: Ти раб Мій, Ізраїлю, Яким Я прославлюсь!
4 І Я відповів: Надаремно трудивсь Я, на порожнечу й марноту зужив Свою силу: Справді ж з Господом право Моє, і нагорода Моя з Моїм Богом.

  Малоймовірно, щоб Ісус Христос надаремно трудивсь, на порожнечу й марноту зужив Свою силу – хіба що, можна припустити, в земному житті ДО Свого хрищення – та й це якось не переконливоАле ці слова чудово підходять звичайним людям – адже, як сказав цар Соломон, все в цьому грішному світі марнота – Екклезіяст 1 розділ:

2 Наймарніша марнота, сказав Проповідник, наймарніша марнота, – марнота усе!
3 Яка користь людині в усім її труді, який вона робить під сонцем?

  Тож, лише грішні та недосконалі люди – якими є всі ми, можуть надаремно трудитись, на порожнечу й марноту зуживати свою силу у цьому недосконалому світі – тобто, займатися марнотними буденними справами цього світу. І саме з цих недосконалих людей Бог обере Собі гідних слуг для виконання Його Волі – і вони отримають статус братів Христа, і тому їхня нагорода з Богом.

5 Тепер же промовив Господь, що Мене вформував Собі від живота за раба, щоб навернути Собі Якова, і щоб Ізраїль для Нього був зібраний. І був Я шанований в очах Господніх, а Мій Бог стався міццю Моєю.
6 І Він сказав: Того мало, щоб був Ти Мені за раба, щоб відновити племена Якова, щоб вернути врятованих Ізраїля, але Я вчиню Тебе світлом народів, щоб був Ти спасінням Моїм аж до краю землі!

  Згадка про світло народам є в іншому описі Божого обранця – Ісаї 42 розділ:

6 Я, Господь, покликав Тебе в справедливості, і буду міцно тримати за руки Тебе, і Тебе берегтиму, і дам Я Тебе заповітом народові, за Світло поганам,
7 щоб очі відкрити незрячим, щоб вивести в'язня з в'язниці, а з темниці – тих мешканців темряви!

  А також 9 розділ:

1 Народ, який в темряві ходить, Світло велике побачить, і над тими, хто сидить у краю тіні смерти, Світло засяє над ними!

  Знову ж таки, Світлом народам був (і є) Ісус Христос – Івана 1 розділ:

3 Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього.
4 І життя було в Нім, а життя було Світлом людей.
5 А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його.

  Проте, Ісус Христос казав, що і Його учні стануть світлом для світу (народам) – Матвія 5 розділ:

14 Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори.
15 І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить воно всім у домі.
16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.

  Після Своєї жертовної смерті та воскресіння Ісус Христос отримав новий статус – Він, фактично, став Богом всього світу – Матвія 28 розділ:

18 А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі.

  Тож в час Кінця Сам Ісус Христос буде Царем Божого Царства – Богом, а завдання світити народам виконуватимуть святі Всевишнього – Його брати.

  • Погорджений:

7 Так говорить Господь, Відкупитель Ізраїлів, Святий його, до погордженого на душі, до обридженого від людей, до раба тих володарів: Побачать царі, і князі повстають, – і поклоняться ради Господа, що вірний, ради Святого Ізраїлевого, що вибрав Тебе.

  Свого часу Ісуса Христа зневажали – таке ж відношення цього світу і до Його послідовників – Івана 15 розділ:

20 Пригадайте те слово, яке Я вам сказав: «Раб не більший за пана свого». Як Мене переслідували, – то й вас переслідувати будуть; як слово Моє зберігали, – берегтимуть і ваше.

  Це, звісно, стосується всіх Христових послідовників. Але загальний контекст пророцтва вказує, що мова тут таки про братів Христа – які організовуватимуть Божий народ:

8 Так говорить Господь: За часу вподобання Я відповів Тобі, в день спасіння Тобі допоміг, і стерегтиму Тебе, і дам Я Тебе заповітом народові, щоб край обновити, щоб поділити спадки спустошені,
9 щоб в'язням сказати: «Виходьте», а тим, хто в темноті: «З'явіться!» При дорогах вони будуть пастися, і по всіх лисих горбовинах їхні пасовиська.

  На сьогоднішній день всі Божі люди є в полоні цього світу – Вавилону Великого (див. «Вавилон»), – як колись юдеї були поневолені стародавнім Вавилоном. Тож саме їх (в’язнів), згідно Божого задуму, має звільнити Божий обранець – та вивести з символічної темряви.

  Ці слова мають певну схожість з описом діл пророка Іллі, який має прийти в час Кінця – Малахії 4 розділ:

5 Ось Я пошлю вам пророка Іллю, перше ніж день Господній настане, великий й страшний!
6 І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям!

  В час Кінця, будучи першим зі святих Всевишнього (живих), символічний Ілля (див. «Ілля») почне поширювати Божу звістку, і згодом до нього долучаться інші так звані брати Христа – і разом вони будуть сяяти та вказувати людям шлях до Божого Царства – простіше кажучи, збирати та провадити Божий народ:

  • Благословення Божого народу:

10 Не будуть голодні вони, ані спрагнені, і не вдарить їх спека, ні сонце, – бо Той, Хто їх милує, їх попровадить і до водних джерел поведе їх.
11 І вчиню Я всі гори Свої за дорогу, і підіймуться биті шляхи Мої.
12 Ось ці здалека прийдуть, а ці ось із півночі й з заходу, а ці з краю Сінім.
13 Радійте, небеса, звеселися ти, земле, ви ж, гори, втішайтеся співом, бо Господь звеселив Свій народ, і змилувався над Своїми убогими!

  Благословення Божого народу почнеться з духовної площини – Бог дасть людям Знання, – що символізують водні джерела. І, як вказує 12 вірш, внаслідок цього побожні люди активно збиратимуться зі всього світу, зі всіх народів.

  • Сіон:

14 І сказав був Сіон: Господь кинув мене, і Господь мій про мене забув...
15 Чи ж жінка забуде своє немовля, щоб не пожаліти їй сина утроби своєї? Та коли б вони позабували, то Я не забуду про тебе!
16 Отож на долонях Своїх тебе вирізьбив Я, твої мури позавсіди передо Мною.

  У світлі зроблених нами вище висновків бачимо, що цим символічним Сіоном є святі Всевишнього – які є і Тілом Христа, і Божим храмом (див. «Храм»). Їх та їхню діяльність Бог благословить та захистить:

17 Синове твої поспішаться до тебе, а ті, хто руйнує тебе й ті, хто нищить тебе, повідходять від тебе.
18 Здійми свої очі навколо й побач: всі вони позбиралися й йдуть ось до тебе! Як живий Я, говорить Господь: усіх їх, як оздобу, зодягнеш, та підв'яжешся ними, немов наречена.

  В унісон з цими словами свого часу апостол Павло також говорив, що оздобою святих Всевишнього (в часи Павла – апостолів та їх помічників, а в наш час – символічного Сіону) є ті, кого вони привели до Бога та Христа – 1 Солунян 2 розділ:

19 Бо хто нам надія, чи радість, чи вінок похвали? Хіба ж то й не ви перед Господом нашим Ісусом в Його приході?
20 Бо ви наша слава та радість!

19 Бо руїни твої та пустині твої, і зруйнований край твій тепер справді стануть тісними для мешканців, і будуть віддалені ті, хто тебе руйнував.

 Бог поблагословить Свій народ, і станеться те, що написано в Ісаї 60 розділ:

22 Цей малий стане тисячею, і наймолодший – народом міцним! Я, Господь, цього часу оце приспішу!

  Пророк Захарій каже, що через велику чисельність Божий народ буде вимушений розселитися поза межами захисного муру – Захарія 2 розділ:

8 І сказав він до нього: «Біжи, говори цьому юнакові, кажучи: Невкріплений буде Єрусалим через многість людей та худоби в середині його.
9 А Я стану для нього, – говорить Господь, – огняним муром навколо, і стану славою в середині його.

  Втім, як тут вказується, Захистом Божого народу буде Бог – хіба може бути більш надійний захист?!

  Отож, Божий народ буде доволі численним – що й не дивно, адже збиратися він буде під Божим керівництвом і зі всіх народів:

  • Піднесення Божого народу:

20 Іще до вух твоїх скажуть синове сирітства твого: Тісне мені місце оце, посунься для мене, й я сяду!
21 І ти скажеш у серці своїм: Хто мені їх зродив, як була осирочена я та самітна, була вигнана та заблудила? І хто виховав їх? Я зосталась сама, а ці, – звідки вони?
22 Так сказав Господь Бог: Ось Я підійму Свою руку до людів, і піднесу до народів прапора Свого, – і позносять синів твоїх в пазусі, а дочок твоїх поприносять на плечах.
23 І будуть царі за твоїх вихователів, а їхні цариці – за няньок твоїх. Лицем до землі вони будуть вклонятись тобі та лизатимуть пил твоїх ніг, і ти пізнаєш, що Я – то Господь, що не посоромляться ті, хто на Мене надіється!

  Божа підтримка та благословення будуть вражаючими – і всі пізнають Господа та Його Силу! Вочевидь, коли Божий народ збереться і всі народи побачать, що з ним Бог – вони самі захочуть співпрацювати з Божими людьми. Як саме це буде – час покаже…

  • Божий захист:

24 Чи ж від сильного буде віднята здобич, і чи награбоване гвалтівником урятоване буде?
25 Бо Господь каже так: Полонені відібрані будуть від сильного, і врятована буде здобич насильника, і Я стану на прю із твоїми суперечниками, синів же твоїх Я спасу.

  Як вказують Біблійні пророцтва, насильником та суперечником Божого народу буде сучасна Росія та її союзники – та Бог врятує Своїх людей.

26 І Я змушу твоїх гнобителів їсти тіло своє, і вони повпиваються власною кров'ю, немов би вином молодим... І пізнає тоді кожне тіло, що Я – то Господь, твій Спаситель та твій Відкупитель, Потужний Яковів!

  Противників Бога та Його народу чекає схожа доля, що й асирійців, які намагалися захопити Єрусалим за часів юдейського царя Єзекії (Ісаї 36-37 розділи) – доля Божих противників буде жахливою. А Божий народ буде в безпеці…


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66