1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66
Ісаї 63 розділ
Покарання Едому – день Господнього гніву та рік Божого викуплення. Молитва.
Рік Господнього викуплення
- Чавило Божого гніву:
1 Хто це гряде із Едому, у шатах червоних із Боцри? Хто Той пишний в убранні Своїм, що в величі сили Своєї врочисто гряде? – Це Я, що говорить у правді, що владний спасати!
2 Чого то червона одежа Твоя, а шати Твої як у того, хто топче в чавилі?
3 «Сам-один Я чавило топтав, і не було із народів зо Мною нікого! І Я топтав їх у гніві Своїм, і чавив їх у люті Своїй, – і бризкав їх сік на одежу Мою, і Я поплямив всі шати Свої...
Ці вірші нагадують пророцтво з Об’явлення 14 розділ:
19 І Ангол кинув додолу серпа свого, і зібрав виноград на землі, і вкинув в велике чавило Божого гніву.
20 І потовчене було чавило за містом, і потекла кров із чавила аж до кінських вуздечок, на тисячу шістсот стадій...
Вочевидь, ці пророцтва є паралельними... Вартим уваги є час сповнення наведеного пророцтва з книги Об’явлення – після того, як Божі обранці з’єднаються з Ісусом Христом в небесній сфері – Об’явлення 14 розділ:
1 І я глянув, – і ось Агнець стоїть на Сіонській горі, а з Ним сто сорок чотири тисячі, що мають Ім'я Його й Ім'я Отця Його, написане на своїх чолах.
2 І почув я голос із неба, немов шум великої води, і немов гук міцного грому. І почув я голос гуслярів, що грали на гуслах своїх,
3 і співали, як пісню нову перед престолом і перед чотирьома тваринами й старцями. І ніхто не міг навчитися пісні, окрім цих ста сорока чотирьох тисяч, викуплених від землі.
Зауважимо – ці сто сорок чотири тисячі є викупленими від землі. Це цікаво з огляду на наступний вірш:
4 Бо день помсти – у серці Моїм, і надійшов рік Мого викуплення!
Це пророцтво співзвучне з пророцтвом Ісаї в 34 розділі:
5 Бо на небі напоєний меч Мій, оце він на Едома спускається та на заклятий народ Мій на суд:
6 меч Господній наповнився кров'ю, став ситий від лою, від крови телят та козлів, від лою баранячих нирок, бо Господу жертва в Боцрі й різанина велика в едомській землі...
7 І буйволи зійдуть із ними, і телиці з биками, і напоїться кров'ю їхній край і насититься туком їхній порох,
8 бо це буде день помсти Господньої, рік заплати за заколот проти Сіону!
Як бачимо, що в розглядуваному 63 розділі Ісаї, що в 34 – мова про покарання Едому в час Господнього Дня. А Едом, як ми знаємо (див. «Числа та народи»), в Біблії символізує тих, хто відмовився від Бога, від стосунків з Ним. На початку Господнього Дня це, вочевидь, в першу чергу сучасна Об’єднана Європа – як центр невірного Богові християнського світу, а після падіння Європи – решта Божих противників. Отож, пророцтва Ісаї в 34 та 63 розділах доволі схожі – щодо долі Едому. Але різниця між ними є – звернемо увагу на наступні вірші:
Ісаї 34 розділ:
8 бо це буде день помсти Господньої, рік заплати за заколот проти Сіону!
Та Ісаї 63 розділ:
4 Бо день помсти – у серці Моїм, і надійшов рік Мого викуплення!
Тут в обох віршах присутній день помсти Господньої, але роки різняться: в 34 розділі – рік заплати за заколот проти Сіону, а в 63 розділі – рік Мого (Господнього) викуплення. Це тому що в цих розділах описуються дві сторони дня помсти Господньої – в 34 розділі покарання противників святих Всевишнього (Сіону), а в 63 розділі – викуплення святих Всевишнього – ста сорока чотирьох тисяч Божих обранців, про яких вище наводили вірші з Об’явлення 14 розділу.
В пророцтвах Ісаї є ще одна згадка про день помсти Господньої та певний рік – Ісаї 61 розділ:
1 Дух Господа Бога на мені, бо Господь помазав Мене благовістити сумирним, послав Мене перев'язати зламаних серцем, полоненим звіщати свободу, а в'язням відчинити в'язницю,
2 щоб проголосити рік уподобання Господу, та день помсти для нашого Бога, щоб потішити всіх, хто в жалобі,
В перекладі Хоменка 2 вірш звучить так:
2 проголосити рік Господнього благовоління, день відплати нашого Бога, потішити всіх засмучених,
Це пророцтво вказує на ще один аспект дня Господньої помсти – рік Господнього благовоління – Божої милості до всіх тих, хто шанує Його та хоче бути з Ним та Його народом, – а це стосується і Божих обранців, і всіх тих, хто житиме під їхнім правлінням на землі – про яких сказано в Об’явлення 7 розділ:
9 Потому я глянув, – і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття.
10 І взивали вони гучним голосом, кажучи: «Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві!»
----------------------
13 І відповів один із старців, і до мене сказав: «Оці, що зодягнені в білу одежу, – хто вони й звідкіля поприходили?»
14 І сказав я йому: «Мій пане, ти знаєш!» Він же мені відказав: «Це ті, що прийшли від великого горя, і випрали одіж свою, та вибілили її в крові Агнця...
15 Тому-то вони перед Божим престолом, і в храмі Його день і ніч Йому служать. А «Той, Хто сидить на престолі, розтягне намета над ними».
16 «Вони голоду й спраги терпіти не будуть уже, і не буде палити їх сонце, ані спека яка».
17 Бо Агнець, що серед престолу, «буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!»
Отож, в 34, 61 та розглядуваному 63 розділах книги Ісаї говориться про один і той же день гніву Господнього – який, звісно ж, не є буквальним днем, а є певним періодом (див. Буття 1 розділ) – вочевидь, Днем Господнім. І цей день складатиметься з трьох окремих аспектів – покарання противників Божих обранців, Божа милість до побожних людей, та викуплення Божих обранців.
5 Я дививсь, але помічника не було, і дивувавсь, бо підпори Мені бракувало, та рамено Моє Мені допомогло, а Мій гнів – він підтримав Мене!
6 І топтав Я народи у гніві Своїм, і ламав їх у люті Своїй, і вилив на землю їхню кров!»
На час дня помсти Господньої Божий народ лише перебуватиме на стадії формування та сам потребуватиме Божої допомоги. Тож Господь, так би мовити, діятиме Сам – ще без Свого народу…
- Бог та стародавній Ізраїль:
7 Буду згадувати ласки Господні, Господні хвали за все те, що вчинив нам Господь, за велике добро те для дому Ізраїля, що вчинив Він для них у Своїм милосерді, і в ласці великій Своїй!
8 І сказав: «Вони справді народ Мій, сини, що неправди не кажуть», – і став Він для них за Спасителя.
9 В усякому утиску їхньому тісно було і Йому, і Ангол обличчя Його їх спасав. Любов'ю Своєю й Своїм милосердям Він викупив їх, і їх підніс і носив їх усі дні в давнину.
Тим Анголом обличчя Його, вочевидь, був той Ангел, що супроводжував ізраїльтян по пустині – Вихід 23 розділ:
20 Ось Я посилаю Ангола перед лицем твоїм, щоб він охороняв у дорозі тебе, і щоб провадив тебе до того місця, яке Я приготовив.
21 Стережися перед лицем Його, і слухайся Його голосу! Не протився Йому, бо Він не пробачить вашого гріха, – бо Ім'я Моє в Ньому.
Божа ласка до Ізраїля в ті давні часи справді була великою – Він визволив їх з Єгипетської неволі, понищив противників та опікувався Своїм народом довгі роки. І вони б отримали значно більше Божих благословень – якби б були вірні Йому. Але такими вони не були:
10 Та стали вони неслухняними й Духа Святого Його засмутили, – і Він обернувся на ворога їм, Він Сам воював проти них...
Ісус Христос заснував новий Божий народ – християнство. З бігом часу цей народ, як колись Ізраїль, в переважній більшості своїй також покинув Бога. Але вірні Богові люди є, і вони знову, як колись ізраїльтяни, перебувають у рабстві сучасного символічного Єгипту – цього світу сатани, світу пожадливості та егоїзму. І вони теж потребують звільнення:
- Надія Божого народу:
11 Тоді-то народ Його згадає дні давні, Мойсея: Де Той, що їх вивів із моря із пастирем отари Своєї? Де Той, що в нього поклав Свого Духа Святого?
12 Що Він по правиці Мойсея провадив рамено величчя Свого, що Він перед ними розділював воду, щоб зробити Собі вічне Ім'я?
13 Що провадив безоднями їх, як коня на пустині, – і вони не спіткнулись?
14 Як сходить у долину худоба, так їх Дух Господній водив до спочинку, так і Ти вів народ Свій, щоб зробити Собі славне Ім'я!
Ці вірші вказують, що в час Господнього Дня вірні Богові люди чекатимуть Його Спасіння.
- Молитва:
15 Поглянь із небес і побач із мешкання святині Своєї та слави Своєї: Де горливість Твоя та Твої могутні чини? Де велике число милосердя Твого та ласки Твоєї, що супроти мене затрималися?
16 Тільки Ти – наш Отець, бо Авраам нас не знає, а Ізраїль нас не пізнає! Ти, Господи, Отець наш, від віку Ім'я Твоє: наш Викупитель!
Цей вірш вказує на особливість Божого народу Господнього Дня – його не знатиме Авраам, та Ізраїль не пізнаватиме – тобто, він буде з різних народів – на сповнення слів апостола Павла в Римлян 9 розділ:
25 Як і в Осії Він говорить: «Назву Своїм народом не людей Моїх, і не улюблену – улюбленою,
26 і на місці, де сказано їм: Ви не Мій народ, там названі будуть синами Бога Живого!»
*більше про це див. «Обраний народ».
17 Нащо, Господи, Ти попустив, що ми блудимо з доріг Твоїх, нащо робиш твердим наше серце, щоб ми не боялись Тебе? Вернися ради рабів Своїх, ради племен спадку Свого!
18 Спадщину займав час короткий святий Твій народ, – противники наші святиню Твою потоптали!
Про певне топтання Господньої святині в час Господнього Дня говориться і Об’явлення 11 розділ:
1 І дано тростину мені, подібну до палиці, і сказано: «Устань, і зміряй храма Божого й жертівника, і тих, хто вклоняється в ньому.
2 А двір, що за храмом, лиши та не міряй його, бо він даний поганам, – і сорок два місяці будуть топтати вони святе місто.
Що пророцтво Ісаї, що в Об’явлення – мова про час Кінця. Тож це паралельні пророцтва…
19 Ми стали такими, немов би відвіку Ти не панував був над нами, немов би не кликалося Твоє Ймення над нами!
Сучасні побожні люди давно втратили тісний зв’язок з Богом – не обізнані з Богом та Його Істиною. Тож їм потрібне і Його прощення та виправлення, і Його Спасіння…
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66