Оберіть свою мову

Сіль

  Першій людині, народженій на нашій грішній землі, Бог дав наступну пораду – Буття 4 розділ:

6 І сказав Господь Каїнові: «Чого ти розгнівався, і чого похилилось обличчя твоє?
7 Отож, коли ти добре робитимеш, то підіймеш обличчя своє, а коли недобре, то в дверях гріх підстерігає. І до тебе його пожадання, а ти мусиш над ним панувати».

  Після гріхопадіння Адама та Єви, над людьми, фактично, запанував гріх – потяг чинити лихе, – як про це попередив Бог Каїна. І всі нащадки Адама та Єви вимушені боротися проти цієї схильності. Варто визнати, що, на жаль, переважна більшість людей не досягла особливих успіхів у цьому. Тому про весь світ апостол Іван висловився так – 1 Івана 5 розділ:

19 Ми знаємо, що ми від Бога, і що ввесь світ лежить у злі.

  Попри це, як вказав апостол Іван на початку вірша, були люди, які залишаються вірними Богові та Його принципам – тож вони більш-менш успішно противляться гріху та намагаються панувати над ним. Так було в давнину, так є і в наш час. І Бог завжди підтримував тих, хто бажає триматися праведності. Хоча й їх не багато. Свого часу пророк Ісая так написав про Ізраїль – Ісаї 1 розділ:

9 Коли б був Господь Саваот не лишив нам останку малого, ми були б як Содом, до Гоморри ми стали б подібні...

  Цікаво зазначити, що завдяки цьому малому останку увесь Ізраїль часів пророка Ісаї, так би мовити, зберігся – не став таким, як Содом та Гоморра. Тобто, цей останок мав певний зберігаючий вплив на весь народ…. Цікаво! А який елемент має схожі зберігаючі властивості? Так, це сіль.

  В правилах щодо жертвоприношення стародавнім ізраїльтянам через Мойсея Бог дав дивну настанову – хлібну жертву належало солити – Левит 2 розділ:

13 І кожну жертву, жертву хлібну, посолиш сіллю. І хлібної жертви твоєї не позбавиш соли заповіту Бога твого, на кожній жертві твоїй принесеш соли.

  Гадаєте, це було просто так? А давайте прочитаємо слова Ісуса Христа, записані в Марка 9 розділ:

49 Бо посолиться кожен огнем, і кожна жертва посолиться сіллю.
50 Сіль –
добра річ. Коли ж сіль несолоною стане, – чим поправити її? Майте сіль у собі, майте й мир між собою!»

  Отже, як бачимо, хлібна жертва за Мойсеєвим Законом мала певне значення. І що ж означала ця хлібна жертва? Хліб, звісно, це пожива. Тож і хлібна жертва, вочевидь, символізувала певну поживу. А яку? Івана 4 розділ:

34 Ісус каже до них: «Пожива Моя – чинити волю Того, Хто послав Мене, і справу Його довершити.

  Отож, виходить, що хлібна жертва за Мойсеєвим Законом символізувала служіння Богові, яке, як можна зробити висновок зі слів Ісуса Христа, дарує (чи підтримує) життя – як і справжня їжа. Про цю жертву також згадував апостол Павло – Євреїв 13 розділ:

15 Отож, завжди приносьмо Богові жертву хвали, цебто плід уст, що Ім'я Його славлять.

  Звісно ж, якщо ви будете віддавати Богові належну хвалу, то Він і справді підтримуватиме та подовжить вам життя.

 *Більш детально про служіння Богові ми говорили в статті «Служіння».

  Втім, в словах Ісуса Христа, записаних в Марка 9:49, ще говориться про посолення вогнем – це також стосується нашого часу – випробування вірних Богові людей в Останні Дні – 1 Коринтян 3 розділ:

11 Ніхто-бо не може покласти іншої основи, окрім покладеної, а вона – Ісус Христос.
12 А коли хто на цій основі будує з золота, срібла, дорогоцінного каміння, із дерева, сіна, соломи,
13 то буде виявлене діло кожного, бо виявить день, тому що він огнем об'являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є.

  Саме в Останні Дні (наш час) палатиме певний вогонь, полум’яЄремії 30 розділ:

24 Не спиниться полум'я гніву Господнього, поки Свого не зробить, і поки не виконає замірів серця Свого, – ви наприкінці днів зрозумієте це!

  Але це вже дещо інша тема, і про неї іншим разом. А зараз повернемося до солі.

  Отож, про сіль. Як ми визначили, наше служіння Богові варто «солити» – робити зберігаючим для інших. Цікаво про це написав апостол Павло – Колосян 4 розділ:

5 Поводьтеся мудро з чужими, використовуючи час.
6 Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як ви маєте кожному відповідати.

    Сіль – зберігаючий елемент, який ще й покращує смакові властивості їжі. Тож слово, приправлене сіллю – ласкаве, як і казав Павло, – тобто, приємне «на смак», та зберігаюче і будуюче. Павло дав добру пораду.

 Отже, як показує апостол Павло, саме наші слова здатні «солити» наше служіння Богові – нашу жертву хвали.

  Давайте всі ці слова переведемо в більш практичну площину – як би це мало виглядати в щоденному житті – як визначити, чи ви «солоні»? Чи доводилося вам спостерігати, як поведінка або ті чи інші слова певної людини спонукували інших ставати кращими, чи, навпаки, гіршими. Саме це і відображає дію «солі» – наші слова чи дії можуть спонукувати людей до певних вчинків. Як гадаєте, при спілкуванні з вами люди з вашого оточення стають кращими? Ваша поведінка чи слова спонукують їх до добрих вчинків? Саме до цього закликав апостол Петро – 1 Петра 2 розділ:

12 Поводьтеся поміж поганами добре, щоб за те, за що вас обмовляють вони, немов би злочинців, побачивши добрі діла, славили Бога в день відвідання.

  Саме таким чином побожна людина може своєю поведінкою спричиняти зберігаючий вплив на інших – як сіль на їжу. Якщо ж цього не відбувається, а ви вважаєте себе побожною людиною, то варто звернути увагу на застереження Ісуса Христа – Луки 14 розділ:

34 Сіль – добра річ. Коли ж сіль несолоною стане, чим приправити її?
35 Ні на землю, ні на гній не потрібна вона, –
її геть викидають. Хто має вуха, щоб слухати, – нехай слухає!»

  В іншому Євангеліє Ісус Христос взагалі назвав Своїх учнів сіллю землі, порівнявши їх, фактично, з останком, який рятує народ – про який писав Ісая в наведених на початку статті віршах з Ісаї 1:9 – Матвія 5 розділ:

13 Ви – сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми.

  Але й тут залишено застереження – не втрачати своєї «солоності». Саме це й трапилося з сучасним християнським світом – переважна більшість сучасних християн, на жаль, втратили свою «солоність»….

  Тож, будьте «солоні»! І тоді ви зможете сяяти, як до цього закликав Ісус Христос в наступних словах з Матвія 5 розділу:

14 Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори.
15 І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, –
і світить воно всім у домі.
16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.