Оберіть свою мову

Храм

Тіло Христа

  Галілеянин був, скажімо, дивним – Він міг вздоровлювати людей, часто невиліковно хворих, добре розумівся у Святому Письмі – хоч, наскільки вони знали, не навчався цьому ні у кого з відомих учителів. Його Наука була простою, проте переконливою – що й заперечити важко. Він був простим та доступним – за Ним йшло чимало простого люду, – Він їм подобався. І це вкрай не подобалося можновладцям країни – вони відчували у Цьому Чоловікові загрозу своїй владі – Івана 11 розділ:

47 Тоді первосвященики та фарисеї скликали раду й казали: «Що маємо робити, бо Цей Чоловік пребагато чуд чинить?
48 Якщо так позоставимо Його, то всі в Нього ввірують, –
і прийдуть римляни, та й візьмуть нам і Край, і народ!»
49 А один із них, Кайяфа, що був первосвящеником року того, промовив до них: «Ви нічого не знаєте,
50 і не поміркуєте, що краще для вас, щоб один чоловік прийняв смерть за людей, аніж щоб увесь народ мав загинути!»
51 А того не сказав сам від себе, але, первосвящеником бувши в тім році, пророкував, що Ісус за народ мав умерти,
52 і не лише за народ, але й щоб сполучити в одне розпорошених Божих дітей.
53 Отож, від того дня вони змовилися, щоб убити Його.

  Звісно – мова тут йде про Ісуса Христа. Мало того, що Він не подобався провідникам Юдеї, Він ще й заявляв, що є Божим Сином та Пророком – а це вказувало, що вони – старшини Юдеї – які заявляли себе послідовниками Божого пророка Мойсея, мали б Його слухатися. А цього їм ой як не хотілося. Саме тому вони, перед тим, як вирішили Його вбити (про що ми прочитали вище), поставили Ісусові Христові наступне запитання – Івана 2 розділ:

18 І обізвались юдеї й сказали Йому: «Яке нам знамено покажеш, що Ти можеш робити таке?»
19 Ісус відповів і промовив до них: «Зруйнуйте цей храм, –
і за три дні Я поставлю його!»
20 Відказали ж юдеї: «Сорок шість літ будувався цей храм, а Ти за три дні поставиш його?»
21 А Він говорив про храм тіла Свого.
22 Коли ж Він із мертвих воскрес, то учні Його згадали, що Він говорив це, і ввірували в Писання та в слово, що сказав був Ісус. 

  Ось тут виникає питання – чому Ісус Христос говорив про храм Свого Тіла, хоч і знав, що юдеї сприйняли Його слова в значенні стосовно храму в Єрусалимі (будівлі)? Чому Він назвав Своє Тіло Храмом? І взагалі – до чого тут храм?

  Відповідь на це питання можна знайти в словах апостола Павла в 2 Коринтян 6 розділ:

16 --------------------- Бо ви храм Бога Живого, як Бог прорік: «Поселюсь серед них і ходитиму, і буду їм Богом, – а вони будуть народом Моїм!

  Павло назвав учнів Христа Храмом Бога Живого. Чому?.. Давайте дамо визначення – що таке храм? Це місце, де перебуває (присутній) Бог, і в якому люди можуть звертатися до Нього… Загалом – чи ж не саме це сказав апостол Павло в 2-й частині 16 вірша? Отож, якщо Бог знаходиться між Своїми людьми – то вони є Його храмом. І вони можуть звертатися до Нього будь-якої миті в будь-якому місці – бо Він серед них. Це відповідає словам Ісуса Христа з Івана 14 розділ:

23 Ісус відповів і до нього сказав: «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.

  Цією оселею і є Божий Храм в Його людях. Це – щодо Бога. Ісус Христос називав Себе Сином Божим – тож Він також Бог. І це Він підтвердив у Матвія 28 розділ:

18 А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі.
19 Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа,
20 навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» Амінь

  Ісус Христос отримав від Бога-Отця повноваження бути Богом всього світу, і Він перебуває і перебуватиме зі Своїми учнями до кінця віку. Отже, Його учні – це Його храм, і це узгоджується зі словами апостола Павла в 1 Коринтян 12 розділ:

12 Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, – так і Христос.
13 Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, –
чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, – і всі ми напоєні Духом одним.
14 Бо тіло не є один член, а багато.
--------------------------
20 Отож, тепер членів багато, –
та тіло одне.
-------------------------
27 І ви –
тіло Христове, а зосібна – ви члени!

  Розуміння того, що учні Ісуса Христа є Його Тілом, дає нам ключ до розуміння інших Біблійних символів та пророцтв.

 

Храм

  Отже, як ми побачили в наведених вище віршах з Івана 2:19, Ісус Христос сказав, що Бог мав воскресити (оживити) Його за три дні. Є ще одне пророцтво, де Бог також обіцяє декого оживити за три дні – Осії 6 розділ:

1 Ходіть, і вернімось до Господа, бо Він пошматував – і нас вилікує, ударив – і нас перев'яже!
2 Оживить він нас до двох день, а третього дня нас поставить, –
і будемо жити ми перед обличчям Його.

  Як ми визначили в розгляді книги пророка Осії, всі його пророцтва, в першу чергу, стосуються часу Кінця – нашого часу. І, згідно контексту, наведені тут вірші звучать від імені Божого народу Ізраїля. Згідно контексту 2 розділу книги Осії можна зрозуміти, що тут говориться про те, що Бог пошматував та вдарив невірний Ізраїль. А оживить та поставить новий – вірний Богові народ. А тепер пригадаємо, що Ісус Христос назвав Своє Тіло храмом, як і апостол Павло назвав Божих людей Храмом Бога Живого. Отож, невірний стародавній Ізраїль також можна вважати храмом Бога Живого – нехай навіть цей храм і був вкрай занечищеним їхнім відступництвом. В такому випадку, згідно пророцтва Осії, Бог обіцяє пошматований та вдарений невірний народ відновити за три дні. В ті далекі часи, як показує Біблійна історія, нічого такого не сталося. До того ж, ми знаємо, що пророцтва Осії, в першу чергу, стосуються саме нашого часу. І в цих пророцтвах невірний стародавній Ізраїль символізує сучасний християнський світ – так званий Захід. І, як ми знаємо з інших Біблійних пророцтв, Бог справді має намір зруйнувати (пошматувати) християнські країни сучасного Заходу – через їхнє відступництво (див. стаття «Вавилон»). Згідно наведеного пророцтва Осії, через певних три дні Бог мав би оживити та поставити Свій народ – Свій Новий народ. Але тут варто пригадати, що в Біблії один день часто може символізувати один рік. Тому, найймовірніше, це пророцтво Осії вказує нам, що Бог поставить Свій новий народ за три роки. І це підводить нас до ще одного цікавого пророцтва – Ісаї 37 розділ:

30 А оце тобі знак: їжте цього року збіжжя самосійне, а другого року саморосле, а третього року – сійте та жніть, і садіть виноградники, та й їжте їхній плід.

  Тут, як бачимо, також присутні три, але вже роки… Щоправда, тут мова йде про якісь жнива. Втім, Ісус Христос збирання Божого народу прирівнював саме до жнив – Матвія 9 розділ:

36 А як бачив людей, змилосерджувався Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені, «як ті вівці, що не мають пастуха».
37 Тоді Він казав Своїм учням: «Жниво справді велике, та робітників мало;
38 тож благайте Господаря жнива, щоб на жниво Своє Він робітників вислав».

  Книга Об’явлення збирання Божого народу також порівнює зі жнивами – Об’явлення 14 розділ:

14 І я глянув, – і ото біла хмара, а на хмарі сидить подібний до Людського Сина. Він мав на своїй голові золотого вінця, а в руці його гострий серп.
15 І інший Ангол вийшов із храму, і гучним голосом кликнув до того, хто на хмарі сидів: «Пошли серпа свого й жни, бо настала година пожати, дозріло бо жниво землі!»
16 І той, хто на хмарі сидів, скинув додолу серпа свого, –
і земля була вижата.

  Отже, повернемось до наведених вище слів Ісаї про збіжжя та жнива – як сказано в пророцтві, збирання Божого народу ввійде в активну фазу на третій рік. На третій рік – після чого?.. В пророцтві Ісаї це зрозуміти важко, але в Осії – цілком можливо. Згідно пророцтва Осії, час оживлення нового Божого народу почнеться після того, як Бог пошматує та вдарить Свій невірний народ – сучасний християнський Захід. Найймовірніше це станеться під час скорботи великої – про яку попереджав Ісус Христос в Матвія 24 розділ:

21 Бо скорбота велика настане тоді, «якої не було з первопочину світу аж досі» й не буде.
22 І коли б не вкоротились ті дні, не спаслася б ніяка людина; але через вибраних дні ті вкоротяться.

  Така думка підтверджується тим, що далі Ісус Христос каже, що саме ПІСЛЯ цієї скорботи великої Бог почне збирати Свій новий народ – так би мовити, оживляти його – Матвія 24 розділ:

30 І того часу на небі з'явиться знак Сина Людського, і тоді «заголосять всі земні племена», і побачать вони «Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних» із великою потугою й славою.
31 І пошле Анголів Своїх Він із голосним сурмовим гуком, і зберуть Його вибраних – «
від вітрів чотирьох, від кінців неба аж до кінців його».

  Як ми знаємо зі статті «Гидота», ця скорбота велика буде наслідком застосування Росією певної потужної зброї (можливо ядерної) проти країн Європи. І от, після цих подій – протягом перших двох років вірні Богові люди збиратимуться не дуже активно та організовано – що цілком логічно, враховуючи те потрясіння, яке переживатиме світ. Але на третій рік, коли вже перші члени Божого народу зберуться та, вочевидь, створять певний кістяк, Божий народ почне активно збиратися. Мабуть, це буде наслідком сповнення слів Ісуса Христа в Матвія 24 розділ:

14 І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!

 

  Що тут ще можна було б додати? Ми можемо побачити певний символізм в самому приході Ісуса Христа на землю у вигляді простої людини – Филип’ян 2 розділ:

6 Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним,
7 але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина,
8 Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...

  Будучи в образі грішної людини, Ісус Христос, фактично, символізував грішний та недосконалий Божий народ – який мав померти. А після Свого воскресіння третього дня Ісус Христос переродився – ставши духовною Істотою. Саме таким і має стати новий Божий народ – Івана 12 розділ:

24 Поправді, поправді кажу вам: коли зерно пшеничне, як у землю впаде, не помре, то одне зостається; як умре ж, плід рясний принесе.

  А також 1 Коринтян 15 розділ:

36 Нерозумний, – що ти сієш, те не оживе, як не вмре.
37 І коли сієш, то сієш не тіло майбутнє, але голе зерно, яке трапиться, –
пшениці або чого іншого,
38 і Бог йому тіло дає, як захоче, і кожному зерняті тіло його.

  Отже, перебування Ісуса Христа на землі в тілі звичайної людини символізувало перший, недосконалий Божий народ – Його недосконалий храм. Потім, через зрадливість юдеїв, людина Ісус Христос, Який символізував Божий храм з недосконалих та невірних людей, був убитий (розіп’ятий) римлянами – поганами, а тому безбожниками. В наш час це вказує, що через зрадливість сучасного християнського світу – так званого Заходу, теперішній Божий храм з недосконалих та невірних людей, також буде «вбитий» теперішнім аналогом безбожника – сучасною Росією. Адже, фактично саме так владу Кремля назвав апостол Павло в 2 Солунян 2 розділі:

3 Хай ніхто жадним способом вас не зведе! Бо той день не настане, аж перше прийде відступлення, і виявиться беззаконник, призначений на погибіль,
4 що противиться та несеться над усе, зване Богом чи святощами, так що в Божому храмі він сяде, як Бог, і за Бога себе видаватиме.
5 Чи ви не пам'ятаєте, як, ще в вас живши, я це вам говорив був?
6 І тепер ви знаєте, що саме не допускає з'явитись йому своєчасно.
7 Бо вже діється таємниця беззаконня; тільки той, хто тримає тепер, буде тримати, аж поки не буде усунений він із середини.
8 І тоді-то з'явиться той беззаконник, що його Господь Ісус заб'є Духом уст Своїх і знищить з'явленням приходу Свого.
9 Його прихід –
за чином сатани – буде з усякою силою й знаками та з неправдивими чудами,
10 і з усякою обманою неправди між тими, хто гине, бо любови правди вони не прийняли, щоб їм спастися.
11 І за це Бог пошле їм дію обмани, щоб у неправду повірили,
12 щоб стали засуджені всі, хто не вірив у правду, але полюбив неправду.

  І вже після цього – як Свого часу воскрес Ісус Христос, так і оживе справжній та новий Божий народ. У світлі цього набувають ширшого значення слова з Огія 2 розділ:

6 Бо так промовляє Господь Саваот: Ще раз, – а станеться це незабаром, – і Я затрясу небо та землю, і море та суходіл!
7 І затрясу всіма народами, і прийдуть коштовності всіх народів, і наповню цей дім славою, говорить Господь Саваот.
8 Моє срібло й Моє золото, говорить Господь Саваот.
9 Більша буде слава цього останнього дому від першого, говорить Господь Саваот, і на цьому місці Я дам мир, говорить Господь Саваот».

  Як ми вже не раз зауважували на сторінках нашого сайту, ці слова пророка Огія стосуються саме нашого часу – і мова в них про збирання нового Божого народу для нового Божого Дому – Храму.