Матвія 24 розділ
Ознаки другого Пришестя Христа та кінця віку. Гидота спустошення та скорбота велика, Збирання Божих вибраних. Пильнуйте!
Ознаки приходу Христа та кінця віку
- Пролог:
Ісус продовжує тему закінчення попереднього розділу – описуючи долю Єрусалимського храму після пророцтва про долю Єрусалиму:
1 І вийшов Ісус і від храму пішов. І підійшли Його учні, щоб Йому показати будинки храмові.
2 Він же промовив у відповідь їм: «Чи бачите ви все оце? Поправді кажу вам: Не залишиться тут навіть камінь на камені, який не зруйнується!»...
Хоча це пророцтво записане осібно (контекст розриває його з наступними пророцтвами), та воно разом з закінченням попереднього розділу виступає ніби прологом до наступних пророцтв – які матимуть сповнення і на Єрусалимі та його храмі першого століття, так і в час Кінця – наш час:
- Питання:
3 Коли ж Він сидів на Оливній горі, підійшли Його учні до Нього самотньо й спитали: «Скажи нам, – коли станеться це? І яка буде ознака приходу Твого й кінця віку?»
- Початок, але не кінець ще:
4 Ісус же промовив у відповідь їм: «Стережіться, щоб вас хто не звів!
5 Бо багато хто прийде в Ім'я Моє, кажучи: «Я Христос». І зведуть багатьох.
6 Ви ж про війни почуєте, і про воєнні чутки, – глядіть, не лякайтесь, бо «статись належить тому». Але це не кінець ще.
Поза сумнівом, війни та воєнні чутки хоч якимись ознаками назвати важко – адже все це було і ДО Ісуса Христа на землі, і ПІСЛЯ Нього. Та це будуть особливі, знакові ознаки – не такі, як раніше. А які війни та воєнні чутки в історії після Ісуса Христа такі, яких не було раніше? Так – світових воєн раніше не було. Отож, вочевидь, сповнення цих ознак Ісуса Христа почалося з початком Першої Світової війни. Втім, до цієї частини пророцтва варто додати і Другу Світову війну – тому що в іншому Біблійному пророцтві вона має схожу ознаку зі сказаним Христом про те, що це не кінець ще – Даниїла 11 розділ:
27 А серце обох цих царів буде на лихе, і при одному столі вони будуть говорити неправду, але не буде успіху, бо кінець буде ще відкладений на означений час.
Як ми зазначили в розгляді згаданого розділу книги Даниїла, це пророцтво говорить про змову Гітлерівської Німеччини з Радянським Союзом щодо розділу Європи. І це пророцтво дає підстави припустити, що Друга Світова війна буде СХОЖА на кінець, але ним не буде…
До цього можна додати, що з Першою Світовою війною почався шалений галоп чотирьох вершників, описаних в Об’явлення 6 розділ:
1 І я бачив, що Агнець розкрив одну з семи печаток, і почув я одну з чотирьох тих тварин, яка говорила, як голосом грому: «Підійди!»
2 І я глянув, – і ось кінь білий, а той, хто на ньому сидів, мав лука. І вінця йому дано, і він вийшов, немов переможець, і щоб перемогти.
3 І коли другу печатку розкрив, я другу тварину почув, що казала: «Підійди!»
4 І вийшов кінь другий, – червоний. А тому, хто на ньому сидів, було дано взяти мир із землі та щоб убивали один одного. І меч великий був даний йому.
5 І коли третю печатку розкрив, я третю тварину почув, що казала: «Підійди!» І я глянув, – і ось кінь вороний. А той, хто на ньому сидів, мав вагу в своїй руці.
6 І я ніби голос почув посеред чотирьох тих тварин, що казав: «Ківш пшениці за динарія, і три ковші ячменю за динарія, а оливи й вина не марнуй!»
7 А коли Він четверту печатку розкрив, я четверту тварину почув, що казала: «Підійди!»
8 І я глянув, – і ось кінь чалий. А той, хто на ньому сидів, на ім'я йому Смерть, за ним же слідом ішов Ад. І дана їм влада була на четвертій частині землі забивати мечем, і голодом, і мором, і земними звірми.
Пророцтво не вказує, що галоп цих вершників припинився – тож символічно вони мчать і в наш час:
- Початок терпінь породільних:
7 Бо «повстане народ на народ, і царство на царство», і голод, мор та землетруси настануть місцями.
8 А все це – початок терпінь породільних.
Породільні терпіння Ісус Христос згадав не випадково – Біблійні пророцтва вказують, що в час Кінця «народиться» Божий народ – Ісаї 66 розділ:
7 Поки зазнала дрижання породу, вона породила, і поки прийшов її біль, то сина легенько вона привела...
8 Хто таке коли чув, і хто бачив таке? Чи зроджена буде земля в один день, чи народжений буде народ за одним разом? Бо як тільки зазнала Сіонська дочка породові дрижання, то синів своїх вже породила...
Цю ж подію іншою алегорією описано і в Огія 2 розділ:
6 Бо так промовляє Господь Саваот: Ще раз, – а станеться це незабаром, – і Я затрясу небо та землю, і море та суходіл!
7 І затрясу всіма народами, і прийдуть коштовності всіх народів, і наповню цей дім славою, говорить Господь Саваот.
8 Моє срібло й Моє золото, говорить Господь Саваот.
9 Більша буде слава цього останнього дому від першого, говорить Господь Саваот, і на цьому місці Я дам мир, говорить Господь Саваот».
Цими коштовностями є «новонароджений» Божий народ – «народжений» внаслідок світових потрясінь. Вочевидь, ці потрясіння спричинить схожа на Другу Світову Третя Світова війна – яка й буде Кінцем. А голод та мор – про які попереджав Ісус Христос, – як розуміємо, властиві війнам, до того ж, світового масштабу. Що ж до землетрусів, то внаслідок людської діяльності по видобутку нафти та газу, землетруси – це закономірне явище. Втім, не варто виключати, що землетруси можуть бути й образними – суспільні потрясіння народами (див. «Трясіння землі»).
Якщо ж Бог почне збирати Свій народ, то варто розуміти, що диявол зробити це легко не дасть – тож гоніння вірних Богові людей суттєво зросте:
- Гоніння:
9 На муки тоді видаватимуть вас, і вбиватимуть вас, і вас будуть ненавидіти всі народи за Ймення Моє.
Ненавидіти за Ймення Христа не означає ненавидіти за назву «християнин» чи щось таке – це означає ненавидіти за відображення рис Христа, за дотримання Його настанов (див. «Ім’я»). Через сильний тиск та переслідування чимало слабших духом послідовників Христа можуть «зламатися»:
10 І багато-хто в той час спокусяться, і видавати один одного будуть, і один одного будуть ненавидіти.
Це, як і решта застережень Христа, варто було б пам’ятати – та зміцняти свою віру та вірність Богові та Христу, – щоб залишитися вірним аж до кінця:
11 Постане багато фальшивих пророків, – і зведуть багатьох.
12 І через розріст беззаконства любов багатьох охолоне.
13 А хто витерпить аж до кінця, – той буде спасений!
14 І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!
Як ми розуміємо, переслідування спричиняє очищення – справді вірні Богові люди залишаться з Ним, а фальшиві – виявлять своє єство. Тож це буде час перетоплення – 65 (66) Псалом:
10 бо Ти, Боже, нас випробовував, Ти нас перетопив, як срібло перетоплюється...
А також, Єремії 9 розділ:
6 Тому так промовляє Господь Саваот: Ось Я їх перетоплюю та випробовую їх, бо що маю вчинити Я ради дочки Свого люду?
Хоча чимало релігійних організацій стверджують, що проповідування Євангелії Царства відбувається вже давно – і варто визнати, що проповідників по світу чимало і проповідують вони таки давно, – та, вочевидь, основне проповідування ще попереду – бо коли Бог очистить Своїх слуг та разом з цим розуміння Істини, очищені Божі люди рознесуть цю Звістку по всьому світі – як це передбачено в Даниїла 12 розділ:
4 А ти, Даниїле, заховай ці слова, і запечатай цю книгу аж до часу кінця. Багато-хто дослідять її, і так розмножиться знання».
На цьому закінчується основна частина ознак – далі Ісус описує деталі:
- Гидота спустошення:
15 Тож, коли ви побачите ту «гидоту спустошення», що про неї звіщав був пророк Даниїл, на місці святому, – хто читає, нехай розуміє, –
Важливе зауваження, яке Христос часто використовував – хто читає, нехай розуміє, – тут Ісус звертається до тих, кому ДАНО зрозуміти. А щоб отримати – треба просити – Матвія 7 розділ:
7 Просіть – і буде вам дано, шукайте – і знайдете, стукайте – і відчинять вам;
8 бо кожен, хто просить – одержує, хто шукає – знаходить, а хто стукає – відчинять йому.
Хто попросить – той отримає – і знатиме, як діяти далі:
16 тоді ті, хто в Юдеї, нехай в гори втікають.
Цією гидотою спустошення в часи перших християн було оточення Єрусалиму римлянами – за яким послідувало знищення (спустошення) Єрусалиму (див. «Паралель»), – як про це говориться в паралельних віршах з Луки 21 розділ:
20 А коли ви побачите Єрусалим, військом оточений, тоді знайте, що до нього наблизилося спустошення.
21 Тоді ті, хто в Юдеї, нехай у гори втікають; хто ж у середині міста, нехай вийдуть; хто ж в околицях, – хай не вертаються в нього!
Та в першу чергу це пророцтво Христа стосується часу Другого Приходу Христа (нашого часу) – про що й питали учні Христа. Тож в наш час гидота спустошення – це загроза ядерної війни, яка переросте в масштабну війну на теренах сучасного символічного невірного Єрусалиму – християнської Європи. В час Кінця це пророцтво має два сповнення:
Перше сповнення в широкому масштабі почалося під час Карибської кризи 1962 року (див. Даниїла 11:29-31) – коли вперше з’явилась загроза ядерної війни. Тривало до розпаду Радянського Союзу (див. «Гидота»).
Другого разу це пророцтво сповниться безпосередньо в час Кінця – коли гидота спустошення буде не лише загрозою, але й стане реальністю – як це було свого часу зі стародавнім Єрусалимом (див. «Паралель»). Тобто, ядерна зброя буде задіяна (див. Ісаї 23 розділ).
Час від появи реальної загрози застосування ядерної зброї до її застосування буде вкрай коротким – тож для спасіння діяти доведеться швидко:
17 Хто на покрівлі, нехай той не сходить узяти речі з дому свого.
18 І хто на полі, – хай назад не вертається взяти одежу свою.
19 Горе ж вагітним і тим, хто годує грудьми, за днів тих!
20 Моліться ж, щоб ваша втеча не сталась зимою, ані в суботу.
Як зауважив Ісус Христос, втікати треба в гори. Як ми вже не раз зауважували на сторінках нашого сайту, в Біблії гора символізує суспільну систему – якими є й релігійні організації. Тож найкраще втікати варто саме в Юдейські гори – до Божого народу.
Застосування ядерної зброї та падіння Європи шокує увесь світ – та стане великою скорботою для багатьох людей:
- Скорбота велика:
21 Бо скорбота велика настане тоді, «якої не було з первопочину світу аж досі» й не буде.
22 І коли б не вкоротились ті дні, не спаслася б ніяка людина; але через вибраних дні ті вкоротяться.
Так – застосування ядерної зброї в історії людства вже було. Тому ці слова Христа вказують, що цього разу масштаби будуть більш вражаючими.
Вкорочення днів заради вибраних відбудеться для того, щоб Бог почав збирати Свій народ – почавши зі Своїх вибраних. Втім, як ми вже сказали раніше, цей процес легким не буде – бо постане багато фальшивих пророків, які відвертатимуть людей від Бога, Його вибраних та Його народу:
23 Тоді, як хто скаже до вас: «Ото, Христос тут» чи «Отам», – не йміть віри.
24 Бо постануть христи неправдиві, і неправдиві пророки, і будуть чинити великі ознаки та чуда, що звели б, коли б можна, і вибраних.
Не виключено, що значною частиною тих фальшивих пророків можуть бути представники Російської Православної Церкви (РПЦ) – на це вказує Об’явлення 13 розділ:
11 І бачив я іншу звірину, що виходила з землі. І вона мала два роги, подібні ягнячим, та говорила, як змій.
12 І вона виконувала всю владу першої звірини перед нею, і робила, щоб земля та ті, хто живе на ній, вклонилися першій звірині, що в неї вздоровлена була її рана смертельна.
13 І чинить вона великі ознаки, так що й огонь зводить з неба додолу перед людьми.
14 І зводить вона мешканців землі через ознаки, що їх дано їй чинити перед звіриною, намовляючи мешканців землі зробити образа звірини, що має рану від меча, та живе.
*Див. «Звірина» – частина «Неправдивий пророк».
У драматичні часи людської історії завжди знаходились ті, хто бажав заробити на трагедії – тож поява неправдивих пророків цілком закономірна. Тим паче, що можна з впевненістю сказати, що диявол так просто світ людства не полишить. Але й Христос дає підказки:
25 Оце Я наперед вам сказав.
26 А коли скажуть вам: «Ось Він у пустині» – не виходьте, «Ось Він у криївках» – не вірте!
27 Бо як блискавка та вибігає зо сходу, і з'являється аж до заходу, так буде і прихід Сина Людського.
28 Бо де труп, – там зберуться орли.
*Маються на увазі грифи.
Ознаки приходу Христа буде видно по всьому світі, і, як тут акцентує Ісус Христос, не варто очікувати Його присутності в якомусь конкретному місці – тому в можливі такі маніпулятивні заяви вірити не слід…
27 та 28 вірші не дають чітко зрозуміти, кого саме представляє «труп» – Христа чи когось іншого. Та, як ми зауважили, Христос не з’явиться в якомусь конкретному місці, а «труп», вочевидь, буде у певному місці. І цей «труп» може символізувати символічного пророка Іллю (див. «Ілля») – поява якого передбачена в Біблії перед приходом Христа:
- З’явлення Сина Людського:
29 І зараз, по скорботі тих днів, «сонце затьмиться, і місяць не дасть свого світла», і зорі попадають з неба, і сили небесні порушаться.
Так, затемнення сонця та місяця може бути буквальним – адже війна, потужна зброя... А може бути і символічним – зникнення надії та розпач через настання смутних (трагічних) днів. Тим паче, що буквального падіння зірок з неба, мабуть, чекати не варто. А от символічне – цілком ймовірно. Адже, як ми побачили в розгляді 10 розділу книги Даниїла, країнами з духовної сфери керують ангели (демони), а ангелів у Біблії ще названо зірками. І та ж книга Даниїла в 7 та 8 розділах говорить, що з нападом Росії на країни так званого Заходу, частину країн буде знищено – що й може символізувати падіння зірок з неба.
Паралельними до цього вірша є вірші з Об’явлення 6 розділ:
12 І коли шосту печатку розкрив, я поглянув, – і ось сталось велике трясіння землі, і сонце зчорніло, як міх волосяний, і ввесь місяць зробився, як кров...
13 І на землю попадали зорі небесні, як фіґове дерево ронить свої недозрілі плоди, коли потрясе сильний вітер...
14 І небо сховалось, згорнувшись, немов той сувій пергамену, і кожна гора, і кожен острів порушилися з своїх місць...
15 І земні царі, і вельможі та тисячники, і багаті та сильні, і кожен раб та кожен вільний, – поховались у печери та в скелі гірські,
16 та й кажуть до гір та до скель: «Поспадайте на нас, і позакривайте ви нас від лиця Того, Хто сидить на престолі, і від гніву Агнця!...
17 Бо прийшов це великий день гніву Його, і хто встояти може?»
Як можна зрозуміти з наведених віршів, скорбота велика призведе до великого потрясіння народами – на що вказує велике трясіння землі (див. «Трясіння землі»). І певним чином народи зрозуміють, що настали страшні часи Божого гніву (Суду) – як на це вказують 14-16 вірші наведеного пророцтва з Об’явлення. І ці вірші доволі схожі на слова Ісуса Христа далі:
30 І того часу на небі з'явиться знак Сина Людського, і тоді «заголосять всі земні племена», і побачать вони «Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних» із великою потугою й славою.
Звісно ж – малоймовірно, що Ісус Христос в якомусь тілі (тим паче, що Тіло у Нього, як розуміємо, духовне – тобто, невидиме людським оком) переміщатиметься на хмарах – і всі люди це реально побачать. Як саме це відбуватиметься можна зрозуміти з того, як Ісус Христос возносився – Дії Апостолів 1 розділ:
9 І, прорікши оце, як дивились вони, Він угору возноситись став, а хмара забрала Його з-перед їхніх очей...
10 А коли вони пильно дивились на небо, як Він віддалявся, то два мужі у білій одежі ось стали при них,
11 та й сказали: «Галілейські мужі, – чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!»
Хмара забрала Його з-перед їхніх очей – тобто, учні знали, що Він вознісся, але фізично цього вже не бачили. Тож так буде і прихід Його – лише очима віри через розуміння подій, що стануться, можна буде «побачити» прихід Христа – тобто, побачити лише знак. І Його послідовники це «побачать». А інші, і противники в тому числі, будуть нажахані тим, що насувається – Об’явлення 1 розділ:
7 «Ото Він із хмарами йде», і побачить Його кожне око, і ті, що Його «прокололи були, і всі племена землі будуть плакати за Ним». Так, амінь!
Як можна зрозуміти з цього вірша, плакати за Ним будуть ті, що Його «прокололи були» – цебто, люди такого ж складу розуму, що й ті, що прокололи Христа в час Його страти. Це були несвідомі учасники Його вбивства – римські воїни. Плакати чи голосити за Ним будуть в тому значення, що зрозуміють катастрофічну ситуацію, в яку людство потрапило через свою нерозсудливість – як це було в час смерті Христа – Луки 23 розділ:
45 І сонце затьмилось, і в храмі завіса роздерлась надвоє...
46 І, скрикнувши голосом гучним, промовив Ісус: «Отче, у руки Твої віддаю Свого духа!» І це прорікши, Він духа віддав...
47 Коли ж сотник побачив, що сталось, він Бога прославив, говорячи: «Дійсно праведний був Чоловік Цей!»
48 І ввесь натовп, який зійшовсь на видовище це, як побачив, що сталось, – бив у груди себе та вертався...
Люди зрозуміють, якої фатальної помилки вони допустились – та буде вже пізно. Тому символічно вони кликатимуть до гір – щоб поспадали на них, – шукаючи захисту – як про це сказано в наведених вище віршах з Об’явлення 6 розділ. І не варто забувати, що гори в Біблії можуть символізувати систему поклоніння – тож чимало людей й справді шукатимуть захисту у різних релігіях…
Отож, прихід Ісуса Христа «побачать» побожні люди – послідовники Христа, – і це спонукає їх згуртовуватися:
- Збирання Божих вибраних:
31 І пошле Анголів Своїх Він із голосним сурмовим гуком, і зберуть Його вибраних – «від вітрів чотирьох, від кінців неба аж до кінців його».
Так як в книзі Об’явлення скорбота велика є результатом зняття шостої печатки (Об’явлення 6:12-17 – див. вище), то збирання Божих вибраних мало б відображатися в наступних віршах книги Об’явлення 7 розділ:
1 А по цьому я бачив чотирьох Анголів, що стояли на чотирьох кутах землі та тримали чотири земні вітри, щоб вітер не віяв на землю, ані на море, ані на жодне дерево.
2 І бачив я іншого Ангола, що від схід сонця виходив, і мав печатку Бога Живого. І він гучним голосом крикнув до чотирьох Анголів, що їм дано пошкодити землі та морю,
3 говорячи: «Не шкодьте ані землі, ані морю, ані дереву, аж поки ми покладемо печатки рабам Бога нашого на їхніх чолах!»
Це ті, кого Ісус Христос назвав Своїми братами (див. «Брати Христові») – саме з них Бог почне збирати Свій народ. А до того часу Божим людям варто проявляти терпіння та пильність – і чекати:
- Чекайте:
32 Від дерева ж фіґового навчіться прикладу: коли віття його вже розпукується, і кинеться листя, то ви знаєте, що близько вже літо.
33 Так і ви: коли все це побачите, знайте, що близько, – під дверима!
34 Поправді кажу вам: не перейде цей рід, аж усе оце станеться.
35 Небо й земля проминеться, але не минуться слова Мої!
Ісус заохочує Своїх учнів, які житимуть в ті часи (наші часи), пильнувати за ознаками: хто пильнує – той чекає на прихід Христа. І все це станеться за часу життя цього роду – невірних людей, Божих противників, з таким самим складом розуму як і ті, хто вбив Христа. Тобто, зміни системи на краще чекати не варто – варто чекати Христа – Який стверджує, що Його слова невідмінні: ці часи точно настануть, – незважаючи на зневіру чи насмішки людей…
- Пильнуйте:
36 А про день той й годину не знає ніхто: ані Анголи небесні, ані Син, – лише Сам Отець.
37 Як було за днів Ноєвих, так буде і прихід Сина Людського.
38 Бо так само, як за днів до потопу всі їли й пили, женилися й заміж виходили, аж до дня, «коли Ной увійшов до ковчегу»,
39 і не знали, аж поки потоп не прийшов та й усіх не забрав, – так буде і прихід Сина Людського.
Потреба пильнувати є хорошою спонукою не розслаблятися та ретельно дотримуватися Божих принципів у житті – адже кожен день може бути останнім, будь-якої миті доведеться давати звіт за своє життя – Євреїв 4 розділ:
13 І немає створіння, щоб сховалось перед Ним, але все наге та відкрите перед очима Його, – Йому дамо звіт!
Тим паче, що в час Кінця все виглядатиме звично та буденно – ніщо аж так нагло не віщуватиме його наближення – окрім ознак озвучених Христом.
40 Будуть двоє на полі тоді, – один візьметься, а другий полишиться.
41 Дві будуть молоти на жорнах, – одна візьметься, а друга полишиться.
Тут цікаво подумати: хто такі взяті, а хто полишені? Серед кого краще бути? Якщо взяти до уваги 39 вірш, то забрані – це ті, хто загине, а полишені – це врятовані.
Про поділ або розшарування суспільства Біблія говорить неодноразово – наприклад, в Малахії 3 розділ:
16 Змовлялись тоді один з одним і ті, хто страх перед Господом має, – і прислухавсь Господь, і почув, і перед обличчям Його була писана пам'ятна книга про тих, хто страх перед Господом має, і хто поважає Ймення Його.
17 І будуть Мені вони власністю, – каже Господь Саваот, – на той день, що вчиню, і змилосерджусь над ними, як змилосерджується чоловік над синами своїми, що служать йому.
18 І ви знову побачите різне між праведним та нечестивим, між тим, хто Богові служить, та тим, хто не служить Йому.
Отож, треба пильнувати, щоб залишитись з Божим народом – щодня дотримуючись Божих принципів:
42 Тож пильнуйте, бо не знаєте, котрого дня прийде Господь ваш.
43 Знайте ж це, що коли б знав господар, о котрій сторожі прийде злодій, то він пильнував би, і підкопати свого дому не дав би.
44 Тому будьте готові й ви, – бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте!
Пильність передбачає і розуміння того, з ким ми спілкуємось чи в громаді з ким знаходимось – щоб раптом не опинитися «не в тому таборі», чи з тими, хто не пильнує:
- Два раби:
45 Хто ж вірний і мудрий раб, якого пан поставив над своїми челядниками давати своєчасно поживу для них?
46 Блаженний той раб, що пан його прийде та знайде, що робить він так!
47 Поправді кажу вам, що над цілим маєтком своїм він поставить його.
Про певного доброго раба в час приходу Господа згадує пророк Ісая в 41 розділі:
8 Та ти, о Ізраїлю, рабе Мій, Якове, що Я тебе вибрав, насіння Авраама, друга Мого,
9 ти, якого Я взяв був із кінців землі та покликав тебе із окраїн її, і сказав був до тебе: Ти раб Мій, Я вибрав тебе й не відкинув тебе,
10 не бійся, з тобою-бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю.
А також 43 розділ:
10 Ви свідки Мої, говорить Господь, та раб Мій, якого Я вибрав, щоб пізнали й Мені ви повірили, та зрозуміли, ще це Я. До Мене не зроблено Бога, і не буде цього по Мені!
11 Я, Я Господь, і крім Мене немає Спасителя!
12 Я розказав, і споміг, і звістив, і Бога чужого немає між вами, ви ж свідки Мої, – говорить Господь, – а Я Бог!
Так – як ми вже вказали, Свій народ Бог почне збирати з обраних – так званих братів Христа. Тож саме вони мали б подавати своєчасну поживу челядникам – побожним людям – Даниїла 12 розділ:
3 А розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті, хто привів багатьох до праведности, немов зорі, навіки-віків.
4 А ти, Даниїле, заховай ці слова, і запечатай цю книгу аж до часу кінця. Багато-хто дослідять її, і так розмножиться знання».
Та не варто забувати, що все це почнеться з появи символічного пророка Іллі – діяльність якого й мала приготувати людей до приходу Христа (див. «Ілля»). Тим паче, що в пророцтві Захарія цьому пророкові пропонуються ті ж повноваження, що й вірному та мудрому рабові в пророцтві Христа – Захарія 3 розділ:
1 І показав Він мені Ісуса, великого священика, що стояв перед лицем Господнього Ангола, а сатана стояв по правиці його, щоб противитися йому.
-----------------------
6 І освідчив Ангол Господній Ісусові, промовляючи:
7 Так говорить Господь Саваот: «Якщо ти будеш ходити Моїми дорогами, і якщо стерегтимеш сторожу Мою, тоді й ти будеш судити Мій дім, і також будеш стерегти Мої подвір'я, і дам тобі ходити поміж тими, що стоять тут.
Як ми вже вказували на сторінках нашого сайту, цей священик Ісус (не Ісус Христос) символізує пророка Останніх Днів – символічного Іллю, якого варто очікувати в час Кінця – наш час. І як Христос обіцяв поставити мудрого раба на маєтком Пана, так і тут Бог говорить, що поставить священика Ісуса судити (скеровувати) Його дім – тобто, Божий народ…
Ті ж, хто не пильнуватимуть – в першу чергу це стосується духовних провідників, ризикують стати злим рабом:
48 А як той злий раб скаже у серці своїм: «Забариться пан мій прийти»,
49 і зачне бити товаришів своїх, а їсти та пити з п'яницями,
50 то пан того раба прийде дня, якого він не сподівається, і о годині, якої не знає.
51 І він пополовині розітне його, і визначить долю йому з лицемірами, – буде плач там і скрегіт зубів!
Всі провідники сучасних християнських течій мали б пильнувати за світовими подіями та давати своєчасні духовні настанови підопічним. Чи так є?..