Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28


 

  Матвія 10 розділ

  Вислання для проповідування дванадцяти апостолів та Христові настанови їм. Поділення світу та переслідування Христових послідовників в Останні Дні.

Дванадцять проповідників

-          Дванадцять проповідників:

1 І закликав Він дванадцятьох Своїх учнів, і владу їм дав над нечистими духами, щоб їх виганяли вони, і щоб уздоровляли всіляку недугу та неміч всіляку.

  Звісно ж, розповідати про Боже Царство – це добре. Та люди значно краще сприймають цю звістку, коли вона супроводжується демонстрацією того, що матиме місце в Божому Царстві – вигнання нечистих духів та зцілення, – адже, як говорить Біблія, в Божому Царстві не буде місця нечистим духам та не буде хворих.

2 А ймення апостолів дванадцятьох отакі: перший Симон, що Петром прозивається, і Андрій, брат його; Яків, син Зеведеїв, та Іван, брат його;
3 Пилип і Варфоломій, Хома й митник Матвій; Яків, син Алфеїв, і Тадей;
4 Симон Кананіт, та Юда Іскаріотський, що й видав Його.
5 Цих Дванадцятьох Ісус вислав, і їм наказав, промовляючи: «На путь до поган не ходіть, і до самарянського міста не входьте,
6 але йдіть радніш до овечок загинулих дому Ізраїлевого.

  Поки Ісус був на землі, звістка про наближення Божого Царства мала звіщатися лише ізраїльтянам – Матвія 15 розділ:

24 А Він відповів і сказав: «Я посланий тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого»...

  Тож в той час так мали чинити і Його апостоли. Лише після смерті та воскресіння Ісуса Христа Його учні були послані проповідувати і неізраїльтянам…

-          Забезпечення проповідників:

7 А ходячи, проповідуйте та говоріть, що наблизилось Царство Небесне.
8 Уздоровляйте недужих, воскрешайте померлих, очищайте прокажених, виганяйте демонів. Ви дармо дістали, дармо й давайте.

  Вже самі їхні чуда, силу здійснювати які їм дав Ісус Христос, є ознакою того, що Царство Небесне справді наблизилось. Втім, люди завжди готові платити за зцілення – та Ісус заборонив учням брати платню, а наказав здійснювати все це задарма – так, як це й відбуватиметься в Божому Царстві. І за їхню діяльність Бог брав їх під повну опіку – тож з Його милості через небайдужих людей вони були забезпечені всім необхідним:

9 Не беріть ані золота, ані срібла, ані мідяків до своїх поясів,
10 ані торби в дорогу, ані двох одеж, ні сандаль, ані палиці. Бо вартий робітник своєї поживи.

  Вочевидь, поки Христос був з ними на землі, люди були більш приязними до Його учнів – та з нападом на Ісуса та Його вбивством все мало змінитися – Луки 22 розділ:

35 І Він їм сказав: «Як Я вас посилав без калитки, і без торби, і без сандаль, – чи вам бракувало чого?» Вони ж відказали: «Нічого».
36 А тепер – каже їм – хто має калитку, нехай візьме, теж і торбу; хто ж не має, нехай продасть одіж свою та й купить меча.
37 Говорю-бо Я вам, що виконатися на Мені має й це ось написане: «До злочинців Його зараховано». Бо те, що про Мене, виконується».

  І такі несприятливі умови триватимуть аж до самого Кінця – 2 Тимофія 3 розділ:

12 Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, будуть переслідувані.

  Попри це, буде чимало людей, які з радістю прийматимуть Божих слуг – Марка 10 розділ:

29 Ісус відказав: «Поправді кажу вам: Немає такого, щоб дім полишив, чи братів, чи сестер, або матір, чи батька, або діти, чи поля ради Мене та ради Євангелії,
30 і не одержав би в сто раз більше тепер, цього часу, серед переслідувань, – домів, і братів, і сестер, і матерів, і дітей, і піль, а в віці наступному – вічне життя.

-          Настанови проповідникам:

11 А як зайдете в місто якесь чи в село, то розвідайте, хто там достойний, і там перебудьте, аж поки не вийдете.
12 А входячи в дім, вітайте його, промовляючи: «Мир дому цьому!»

  Побажання миру було традиційним привітанням як в Старозавітні часи, так і в часи Христа. Та наступні слова вкладають більше значення у вітання Ісуса Христа:

13 І коли буде достойний той дім, нехай зійде на нього ваш мир; а як недостойний він буде, то мир ваш нехай до вас вернеться.

  В цих словах Христа слово мир не просто банальне вітальне слово – воно набуває більше конкретики. Наприклад, Бог вказав, що Він може дати Свій Мир, а може й забрати його – Єремії 16 розділ:

5 Бо так промовляє Господь: Не заходь у дім смутку, і не ходи голосити, і не співчувай їм, бо від цього народу забрав Я Свій мир, – говорить Господь, – ласку та милість.

  Як ми можемо зрозуміти з цього вірша, Божий мир – має відношення до Його ласки та милості, тобто – це Його підтримка. Де ж немає Його підтримки – там безлад, – як у цьому світі сатани – 1 Коринтян 14 розділ:

33 бо Бог не є Богом безладу, але миру. …

  Будучи Божим Сином та маючи всю повноту влади від Бога-Отця, Ісус Христос також є Носієм Божого Миру – тож може давати його Своїм послідовникам – Івана 14 розділ:

27 Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю! Я даю вам не так, як дає світ. Серце ваше нехай не тривожиться, ані не лякається!

  Так як цей Мир, як ми визначили, є підтримкою Бога та Христа, то, виходить, цей вірш є паралельним словам в Матвія 28 розділ:

19 Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа,
20 навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» Амінь

  І цей вірш, фактично, говорить про те ж саме, що й настанова Христа апостолам:

13 І коли буде достойний той дім, нехай зійде на нього ваш мир; а як недостойний він буде, то мир ваш нехай до вас вернеться.

  Тобто, якщо приймають та навчаються – то достойні, – і мир проповідників, даний їм Христом, зійде на слухачів – вони також отримають Христову (Божу) підтримку та опіку.

  У світлі цього цікавіше звучать вірші, де говориться про Божий Мир в Божому Царстві:

  Ісаї 9 розділ:

6 Без кінця буде множитися панування та мир на троні Давида й у царстві його, щоб поставити міцно його й щоб підперти його правосуддям та правдою відтепер й аж навіки, – ревність Господа Саваота це зробить!

  Ісаї 52 розділ:

7 Які гарні на горах ноги благовісника, що звіщає про мир, що добро провіщає, що спасіння звіщає, що говорить Сіонові: «Царює твій Бог!»

  Михея 5 розділ:

3 І стане, і буде Він пасти Господньою силою, величністю Ймення Господа Бога Свого. І осядуть вони, бо Він стане великий тепер аж до кінців землі!
4 І Він буде миром. ….. .

  Хто ж не прийме Христових посланців та не прийме Його Вчення – не матиме Божої підтримки:

14 А як хто вас не прийме, і ваших слів не послухає, то, виходячи з дому чи з міста того, обтрусіть порох із ніг своїх.
15 Поправді кажу вам: легше буде країні содомській й гоморській дня судного, аніж місту тому!

  Отож, Божий Мир – Його підтримка та милість, лише з тими, хто приймає Вчення Христа. Втім, варто зазначити, що Божим слугам у цьому світі сатани легко не буде:

-          Переслідування Христових проповідників:

16 Оце посилаю Я вас, як овець між вовки. Будьте ж мудрі, як змії, і невинні, як голубки.

  Цікава настанова про мудрість змій та невинність голубки: про хитрого (мудрого) змія Біблія говорить в книзі Буття – це диявол. У своєму намаганні спокусити людину він справді діяв мудро (хитро) – адже вдалося. Щоправда, невинність – це не про нього…

  Голубка, вочевидь, в юдеїв та в Біблії асоціюється з невинністю та чистотою – саме голубка принесла звістку Ноєві про закінчення потопу, принісши йому оливковий листок. Святий Дух злинув на Ісуса Христа у вигляді голуба – і деякі перекладачі Біблії вказують, що в стародавніх текстах вказується, що це була саме голубка. Отож, бути невинним, як голубка – це бути щирим, простим, і якомога ближче до Бога та Його Духа своїми помислами та спонуками.

  Тож ця Ісусова настанова вказує, що в розголошенні звістки про Боже Царство треба проявляти мудрість (хитрість) та залишатися невинним перед Богом – щоб досягти якомога більшої кількості людей. Це вкрай актуально у ворожому до Божих слуг світі сатани:

17 Стережіться ж людей, бо вони на суди видаватимуть вас, та по синагогах своїх бичувати вас будуть.
18 І до правителів та до царів поведуть вас за Мене, на свідчення їм і поганам.
19 А коли видаватимуть вас, не журіться, як або що говорити: тієї години буде вам дане, що маєте ви говорити,
20 бо не ви промовлятимете, але Дух Отця вашого в вас промовлятиме.

  Божий захист не означатиме позбавлення всіх перешкод – але означатиме підтримку та допомогу у подоланні цих перешкод. І чим ближче час буде до Кінця – тим більше перешкод буде:

-          Поділення в Останні Дні:

21 І видасть на смерть брата брат, а батько дитину. І «діти повстануть супроти батьків», і їх повбивають.

  Вочевидь, діти, які повстануть супроти батьків – це нове покоління людей в час Кінця, які повстануть проти давніх звичаїв та цінностей. Сучасна Росія відповідає цьому опису – так як давні цінності Заходу Кремль зневажає (див. Даниїла 11:38-45). І, як передбачено в Біблії, Росія таки знищить Захід.

  У світлі цього пророцтва цікаво виглядає пророцтво про пророка Іллю в Малахії 4 розділ:

5 Ось Я пошлю вам пророка Іллю, перше ніж день Господній настане, великий й страшний!
6 І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям!

  Тут вказується, що Ілля примирить істинне Вчення Ісуса Христа – Яке насправді є новим для сучасного світу, з світоглядом сучасних людей – які захочуть прийняти Христа та Його принципи. Таких людей Ісус, як прийде, не вразить прокляттям

22 І за Ім'я Моє будуть усі вас ненавидіти. А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений.
23 А коли будуть вас переслідувати в однім місті, утікайте до іншого. Поправді кажу вам,
не встигнете ви обійти міст Ізраїлевих, як прийде Син Людський.

  Як ми вже зауважували вище, у цьому світі сатани послідовникам Христа завжди було важко – 2 Тимофія 3 розділ:

12 Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, будуть переслідувані.

  Але в Останні Дні ситуація ще погіршиться – Матвія 24 розділ:

12 І через розріст беззаконства любов багатьох охолоне.

  Втім, для послідовників Христа це не має бути несподіванкою:

-          Учень та Вчитель:

24 Учень не більший за вчителя, а раб понад пана свого.
25 Доволі для учня, коли буде він, як учитель його, а раб
як господар його. Коли Вельзевулом назвали господаря дому, скільки ж більше назвуть так домашніх його!

  Ісуса переслідували та ненавиділи – тож і Його послідовників у цьому світі краще не чекає. Втім, в цих словах є й приємне – послідовники Христа зможуть досягти таких же успіхів у свідченні про Бога та Його Царство, як і Христос.

26 Але не лякайтеся їх. Немає нічого захованого, що воно не відкриється, ані потаємного, що не виявиться.

  Обман та наклепи – одна з головних тактик диявола. Саме про це й говориться в 25 та 26 віршах – наклепів не варто боятися, – бо все буде викрито і стане на свої місця. Попри всі перешкоди учням Христа варто зосереджуватися на розголошенні звістки про Боже Царство:

27 Що кажу Я вам потемки, говоріть те при світлі, що ж на вухо ви чуєте проповідуйте те на дахах.

  Звістку про Царство Ісус даватиме Своїм обраним послідовникам – і це, звісно ж, «потемки та на вухо» – лише їм, вочевидь, через розуміння таємниць Святого Письма. А вже вони зі своїми співслугами повинні розголошувати це по всьому світі – Даниїла 12 розділ:

4 А ти, Даниїле, заховай ці слова, і запечатай цю книгу аж до часу кінця. Багато-хто дослідять її, і так розмножиться знання».

  І все це відбуватиметься у ворожому середовищі:

-          Кого не варто і варто боятися:

28 І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні.

  Цікаво, що тут говориться про ТИХ і про ТОГО – в множині та однині, – це, вочевидь, люди під владою диявола – що підтверджують 32 та 33 вірші далі, та сам диявол – який діє хитро та з підступом.

29 Чи не два горобці продаються за гріш? А на землю із них ні один не впаде без волі Отця вашого.
30 А вам і волосся все на голові пораховано.
31 Отож, не лякайтесь,
бо вартніші ви за багатьох горобців.
32 Отже, кожного, хто Мене визнає перед людьми, того перед Небесним Отцем Моїм визнаю й Я.
33 Хто ж Мене відцурається перед людьми, того й Я відцураюся перед Небесним Отцем Моїм.

  Визнати Ісуса Христа перед людьми – це більше, ніж просто сказати про це. Це – визнавати Його своїми вчинками – живучи за Його настановами та принципами. Ці слова співзвучні з притчею Ісуса Христа про овець та козлів – Матвія 25 розділ:

31 Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй, і всі Анголи з Ним, тоді Він засяде на престолі слави Своєї.
32 І перед Ним усі народи зберуться, і Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів.
33 І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлята
ліворуч.
34 Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: «Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу.
35 Бо Я голодував був
і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви.
36 Був нагий
і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в'язниці Я був і прийшли ви до Мене».
37 Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: «Господи, коли то Тебе ми голодного бачили
і нагодували, або спрагненого і напоїли?
38 Коли то Тебе мандрівником ми бачили
і прийняли, чи нагим і зодягли?
39 Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в'язниці
і до Тебе прийшли?»
40 Цар відповість і промовить до них: «Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих,
те Мені ви вчинили».
41 Тоді скаже й тим, хто ліворуч: «Ідіть ви від Мене, прокляті, у вічний огонь, що дияволові та його посланцям приготований.
42 Бо Я голодував був
і не нагодували Мене, прагнув і ви не напоїли Мене,
43 мандрівником Я був
і не прийняли ви Мене, був нагий і не зодягли ви Мене, слабий і в в'язниці і Мене не відвідали ви».
44 Тоді відповідять і вони, промовляючи: «Господи, коли то Тебе ми голодного бачили, або спрагненого, або мандрівником, чи нагого, чи недужого, чи в в'язниці
і не послужили Тобі?»
45 Тоді Він відповість їм і скаже: «Поправді кажу вам: чого тільки одному з найменших цих ви не вчинили,
Мені не вчинили!»
46 І ці підуть на вічную муку, а праведники
на вічне життя.

  Отож, визнання підтверджується діями.

-          Меч на землю:

34 Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меча.
35 Я ж прийшов «порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір'ю, і невістку з свекрухою її».
36 І: «вороги чоловікові
домашні його!»

Ці слова Ісус процитував з Михея 7 розділ:

5 І другові не довіряйте, не надійтесь на приятеля, від тієї, що при лоні твоєму лежить, пильнуй двері уст своїх!
6 Бо гордує син батьком своїм, дочка повстає проти неньки своєї, невістка
проти свекрухи своєї, вороги чоловіку домашні його!

  Звісно ж – Сам Ісус Христос не принесе меча (війни) як такого – це буде наслідком скинення диявола на землю – тож війну спровокує саме він – Об’явлення 12 розділ:

9 І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинений був він додолу, а з ним і його анголи були скинені.
-------------------------
12
Через це звеселися ти, небо, та ті, хто на нім пробуває! Горе землі та морю, до вас бо диявол зійшов, маючи лютість велику, знаючи, що короткий час має

  Війни та світові труднощі, які спровокує диявол,  спричинять поділення в суспільстві – що призведе до зросту ненависті та насильства. І це стане причиною розшарування суспільства – щоб виокремити вірних Богові людей – Малахії 3 розділ:

18 І ви знову побачите різне між праведним та нечестивим, між тим, хто Богові служить, та тим, хто не служить Йому.

  В той час всі люди – і Божі також, – як показано в наведеній вище притчі про овець та козлів, постануть перед вибором:

37 Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний. І хто більш, як Мене, любить сина чи дочку, той Мене недостойний.
38 І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний.

  Якщо дорогі нам наші близькі стануть на сторону зла – то чию сторону ми оберемо?.. От і розшарування суспільства…

  Взяти свого хреста – це смиренно зносити всі труднощі побожного життя у цьому грішному світі, виконуючи настанови Христа.

39 Хто душу свою зберігає, той погубить її, хто ж за Мене погубить душу свою, той знайде її.

  Тут душа – це життя. Тож намагання врятувати своє життя у цьому світі сатани вказує на страх та робить слабким – така людина вірність Богові та Його принципам не збереже. А ставлення добрих стосунків з Христом вище свого життя в цьому світі – дарує життя в Божому Царстві. І так як цей світ минається, а Боже Царство ні – то цінним є життя саме в Божому Царстві.

40 Хто вас приймає приймає Мене, хто ж приймає Мене, приймає Того, Хто послав Мене.
41 Хто приймає пророка, як пророка, той дістане нагороду пророчу, хто ж приймає праведника, як праведника, той дістане нагороду праведничу.

  Нагорода пророча – пророцтво – знання про свою долю, а нагорода праведнича – праведність. Тобто, слухати пророцтво замало, варто сприймати пророка як праведника – щоб самому стати праведником.

42 І хто напоїть, як учня, кого з малих цих бодай кухлем водиці холодної, поправді кажу вам, той не згубить нагороди своєї».

  Хоча всі ці настанови Ісус давав Своїм дванадцятьом апостолам, та стосуються вони всіх так званих Його братів менших (див. «Брати Христові») – про яких згадується у наведеній вище притчі про овець та козлів з Матвія 24 розділ. Варто зазначити, що повага та підтримка до братів Христа – це також визнання Ісуса Христа перед людьми…


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28