Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14


 

  Осії 12 розділ

  Історія Якова. Невірний Ізраїль.

Очищення Якова

  • Невірний Єфрем (Ізраїль):

1 Єфрем оточив Мене лжею, лукавством – Ізраїлів дім, а Юда держався ще з Богом і з святими був вірний.

  На відміну від Єфрема (Ізраїля) Юда ще держався Бога. Як ми визначили в статті «Ізраїль», стосовно нашого часу Юда – це ті люди, які в цей час все ж намагаються залишатися вірними Богові.

2 Єфрем пасе вітра й женеться за вітром із сходу. Неправду й руїну розмножує він кожного дня, умову складають з Ашшуром, олива ж несеться в Єгипет.

  Зауважимо, що Єфрем гнався за східним вітром. А саме зі сходу, згідно пророцтв, має прийти агресор на невірний Ізраїль – який в наш час символізує невірну християнську Європу, на яку нападе сучасна Росія. Її також символізує стародавній Ашшур – Ассирія (див. «Числа та народи»). Враховуючи, що це пророцтво стосується часу ДО нападу Росії на невірну Богові Європу, то Єгипет тут – Сполучені Штати Америки. І описане тут пророцтво відповідає реальним подіям – сучасна Європа й справді працює на два фронти – і з Росією, і зі США. Сподіваються домовитися з Росією та активно співпрацюють зі США. 

3 Та в Господа з Юдою пря, і Якова Він навістить за путями його, за ділами його йому зверне.

  Хоч символічний Юда, як говориться в 1 вірші, і тримався Бога, та все ж Свій Суд Бог почне саме з нього – 1 Петра 4 розділ:

17 Бо час уже суд розпочати від Божого дому; а коли він почнеться перше з нас, то який кінець тих, хто противиться Божій Євангелії?
18 А коли «праведний ледве спасеться, то безбожний та грішний де зможе з'явитись?»

  Якщо Юда – це ті, хто намагається триматися Бога, то виникає питання – чому саме з них Бог починає Суд? Річ в тому, що Суд в Біблії – це не осуд, а визначення, скажімо, справжньої цінності. Іншими словами, це очищення, символічне перетоплення. І ось тут на згадку приходять слова з Огія 2 розділ:

6 Бо так промовляє Господь Саваот: Ще раз, – а станеться це незабаром, – і Я затрясу небо та землю, і море та суходіл!
7 І затрясу всіма народами, і прийдуть коштовності всіх народів, і наповню цей дім славою, говорить Господь Саваот.
8 Моє срібло й Моє золото, говорить Господь Саваот.
9 Більша буде слава цього останнього дому від першого, говорить Господь Саваот, і на цьому місці Я дам мир, говорить Господь Саваот».

  Тобто, Бог почне Суд з Юди – вірних Йому людей, – для того, щоб очистити їх, відокремити від решти світу. І саме під час таких світових потрясінь, як війна та переслідування, справжні побожні люди відокремляться від решти світу та згуртуються – Малахії 3 розділ:

16 Змовлялись тоді один з одним і ті, хто страх перед Господом має, і прислухавсь Господь, і почув, і перед обличчям Його була писана пам'ятна книга про тих, хто страх перед Господом має, і хто поважає Ймення Його.
17 І будуть Мені вони власністю,
каже Господь Саваот, на той день, що вчиню, і змилосерджусь над ними, як змилосерджується чоловік над синами своїми, що служать йому.
18 І ви знову побачите різне між праведним та нечестивим, між тим, хто Богові служить, та тим, хто не служить Йому.

  Саме про такий Суд над Юдою Бог говорить в пророцтві Осії – всі будуть перетоплені і кожен отримає за ділами його. Так виокремиться справжній Божий народ, справжній символічний Яків – рішучий та готовий боротися за своє майбутнє:

  • Історія Якова:

4 Він в утробі тримав за п'яту свого брата, а в силі своїй він боровся із Богом, –
5 і боровся він з Анголом, – та й переміг. Плакав він, і благав він Його, у Бет-Елі знайшов Він його, і там з нами говорить.
6 А Господь – Бог Саваот, Його Ймення – Господь.
7 А ти через Бога свого навернешся, стережи милість та суд, і завжди надійся на Бога свого!

  Тут звучить заклик до всіх вірних Богові – до духовних юдеїв, – бути вірними Богові, боротися за благословення від Нього. До цього ж закликав Своїх учнів Ісус Христос – Матвія 11 розділ:

12 Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його.

  • Гріхи Єфрема (Ізраїля):

8 Немов Ханаан, – у нього в руці неправдива вага, любить він кривду чинити.
9 І каже Єфрем: Справді я збагатився, знайшов я маєток собі! У всіх моїх чинах не знайдуть провини мені, що гріхом би була.

  Країни Об’єднаної Європи також погрузли в гріхах, подібних до Ханаану – корисливості і таке інше. І також обманом здобувають своє багатство, і гадають, що покарання за це омине їх…

  • Очищення Ізраїлю:

10 А Я – Господь, Бог твій від краю єгипетського, – ще в наметах тебе посаджу, немов за днів свята.

  Тут Бог нагадує ізраїльтянам про час, коли Він виводив їх із Єгипту, і вони проживали в наметах (кучках, шалашах) – Левит 23 розділ:

34 Промовляй до Ізраїлевих синів, кажучи: П'ятнадцятого дня того сьомого місяця, свято Кучок, сім день для Господа.
----------------------
42 У кучках будете сидіти сім день, кожен тубілець в Ізраїлі сидітиме в кучках,
43 щоб ваші покоління пізнали що Я в кучках посадив був Ізраїлевих синів, коли виводив їх з єгипетського краю. Я Господь, Бог ваш!

   Тож в цьому пророцтві Бог вказує про намір звільнити Свій народ з-під влади цього світу – для цього вони, як стародавні ізраїльтяни в Єгипті, повинні покинути «насиджені місця» та піти за Богом.

11 І Я говорив до пророків, і видіння розмножив, і через пророків Я притчі казав.
12 Хіба беззаконня лишив Ґілеад, і марнотою стались лиш там? У Ґілґалі приносили в жертву волів, а їхні жертівники – мов ті купи каміння на борознах пільних.

  Бог неодноразово вказував Своєму народові на його гріхи – попереджав та наказував. Та народ не бажав Його чути, і грішив далі. Тож надійде час, коли Бог зруйнує їхній спосіб життя, їхні цінності. І все це стосується сучасного невірного Божого народу – сучасної християнської Європи, – Бог зруйнує їхній стиль життя, їхні хибні цінності – їхніх символічних ідолів…

13 І втік Яків на поле Арама, а Ізраїль за жінку робив, і за жінку отару стеріг.
14 І через пророка Господь із Єгипту Ізраїля вивів, і пророком стережений був він.

  Можливо, на перший погляд це дивні вірші – не зовсім узгоджуються з загальним контекстом. Для чого згадується історія з Буття 28 та 29 розділів – про втечу Якова та його робота за жінку? Але пригадаємо, що жінка в Біблії символізує певну систему цінностей, на якій будується суспільство (див. «Жінка»). Тож, можливо, в 13 вірші Бог вказує, що надійде час, коли символічний Яків (люди сучасного християнського світу) знову буде вимушений втікати – і працювати за жінку. А працювати за жінку, з огляду на символічність жінки, може вказувати на те, що новому Божому народові (людям, які бажатимуть жити з Богом) доведеться працювати над створенням нового суспільства – вже на основі Божих принципів. І це узгоджується з іншими Біблійними пророцтвами. Але це буде пізніше… На разі ж, символічний Єфрем – невірні Богові країни християнської Європи, – розгнівали свого Творця – і вони пожнуть наслідки своїх негідних вчинків:

15 Єфрем Господа гірко розгнівав, і тому його вчинки криваві Він лишить на ньому, і поверне йому його сором.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14