Осії 8 розділ
Підступний та невірний Ізраїль, який сіяв вітер – бурю пожне. Як і попередні пророцтва, це також стосується сучасного Західного світу.
Пожати бурю
- Ізраїль покинув добро:
1 Рога до уст своїх, та й засурми: на дім Божий спадає неначе орел, бо переступили вони заповіта Мого, і на Закона Мого повстали.
2 До Мене взивають вони: «Мій Боже, познали Тебе ми, Ізраїлю!»
3 Покинув Ізраїль добро, – ворог його пожене!
В Хоменка ці вірші звучать так:
1 Приклади сурму до твого рота, - мов сторож Господнього дому, за те, що вони порушили союз мій і від закону мого відступили.
2 Вони взиватимуть до мене; «Боже мій, ми ж тебе знаємо, ми - Ізраїль!»
3 Ізраїль добро геть відкинув, ворог буде за ним гонитися.
А так ці вірші звучать в Новому Російському Перекладі (НРП):
1 Поднеси рог к своим губам! Как орел, налетит враг на народ Господа, потому что народ нарушил Мой завет и преступил Мой Закон.
2Израиль взывает ко Мне: «О Бог наш, мы признаем Тебя!»
3 Но Израиль отверг добро, враг будет преследовать его.
Отже, тут вказується, що на Ізраїль нападе ворог. І хоча після цього нападу ізраїльтяни кликатимуть до Бога по допомогу, та Він не відповість – бо за кращих часів вони відкинули Його своїми вчинками. Саме про це говориться далі. Це пророцтво узгоджується з іншими Біблійними пророцтвами, згідно яких на символічний Ізраїль – в наш час це сучасний Захід, зокрема Європа, – нападе ворог – Росія.
- Ізраїль зневажив свого Бога – тож Бог відкинув його:
4 Вони ставлять царя, але не від Мене, вони князя ставлять, але Я не знаю! Вони з срібла свого та із золота свого божків наробили собі, щоб загинути, –
В обранні правителів люди сучасного Заходу не керуються Божими принципами – тож часто обирають тих, хто зневажає Бога та Його Закони. Якщо цими царями та князями є певні особи з духовного світу – як ми це припустили в розгляді попереднього розділу, – то й так заперечень немає – своїми грішними вчинками люди дозволяють правити ними духовним цареві та князям – дияволу та його демонам.
Також і божки зі срібла та золота присутні в сучасному світі: в наш час – це багатство й достаток. І як стародавні ізраїльтяни покладали свої надії на цих золотих божків, так люди сучасного Заходу покладаються на своє багатство.
5 відкинув теля твоє Я, Самаріє! Мій гнів запалився на них, – аж доки не можуть вони від провини очиститись?
6 Бо й воно від Ізраїля. Зробив його майстер, і воно – то не Бог, бо теля самарійське на кавалки обернеться.
Надія – що на золотого тільця в стародавньому Ізраїлі, що на багатство в сучасному світі, – все це марнота. Бо лише надія на Бога може врятувати в час лиха – а лихо буде:
7 А що вітер вони засівають, то бурю пожнуть, – в них не буде й колосся, а зерно не видасть муки, коли ж видасть, чужі поковтають її.
Засівати вітер – це плести інтриги заради влади та наживи, – чим довгі роки займалися можновладці Заходу. Та результатом цього стане буря – війна. Через це всі здобутки Заходу забере ворог – сучасна Росія.
- Доля невірного народу:
8 Ізраїль проковтнений, – став між народами він як та річ, що до неї немає замилування.
9 Бо вони відійшли до Ашшуру, як дикий осел, що самітний собі, а Єфрем за любов дає дари любовні.
Мабуть варто 9 вірш розглянути в інших перекладах – в Хоменка цей вірш звучить так:
9 Вони бо пішли до Ашшура, - немов дикий осел, самітний, одинокий - Ефраїм найняв собі коханців.
Таке ж розуміння цього вірша передає НРП:
9 потому что пошел к Ассирии, как одиноко бродящая, дикая ослица. Подарками Ефрем приобретал себе любовниц.
Згідно наведених віршів різних перекладів можна зробити висновок, що Бог звинувачує стародавній Ізраїль в заграванні з Ашшуром. А Ашшур (Ассирія) – як ми зазначили раніше, в Біблійних пророцтвах часто символізує сучасну Росію (див. «Числа та народи»). І знову ж таки – тут можна впізнати поведінку багатьох країн сучасного християнського Заходу. Вони справді заграють з Росією – заради зиску, нехтуючи моральними цінностями – закриваючи очі на численні порушення Росією законів. І кара за це надійде:
10 І хоч вони здобувають прихильників серед поганів, Я їх позбираю тепер, і незабаром вони перестануть помазувати царя, і князів.
В Хоменка цей вірш звучить так:
10 Та хоч вони поміж народами їх наймуть, я їх тепер зберу докупи і вони почнуть зменшуватись від тягару царя та князів.
А в НРП цей вірш звучить так:
10 Хотя они и посылали дары народам, Я теперь соберу их вместе. Они начнут изнемогать под гнетом могущественного царя.
Ці переклади схожі по значенню між собою, проте відрізняються від перекладу Огієнка. Згідно цих перекладів можна зробити висновок, що під тягарем (гнітом) царя та князів – тут мова про сучасну Росію, яка нападе на Захід, – країни Заходу почнуть занепадати. І враховуючи, що Росією, насправді, керує диявол, то й це узгоджується з нашим припущенням, що країнами керує диявол через своїх демонів. Тож тягар царя та князів – це тягар диявола та його демонів.
Проте, й думка в перекладі Огієнка має право на життя – адже після нападу Росії Європа втратить свою незалежність та державність – перестануть помазувати царя, і князів…
11 Бо жертівників був намножив Єфрем, щоб грішити, – на провину йому стали ці жертівники!
12 Я можу йому написати Закон Свій хоч тисячу разів, – як чуже пораховане буде!
Хоча країни сучасного Заходу створюють чимало законів та установ, призначення яких ніби гуманне, та вони далекі від Бога. І як стародавні ізраїльтяни вперто не бажали чути Бога, так сучасна християнська Європа вперто не бажає «чути та бачити» Бога, дотримуватися Його принципів, – хоча вони й вважаються християнським світом, а отже Божим народом.
13 Вони ж жертви кохають, – ріжуть м'ясо й їдять, та Господь не вподобує їх. Тепер Він згадає про їхню провину та їхні гріхи покарає, – вони до Єгипту повернуться!
Показне дотримання Божих принципів жителями сучасного християнського Заходу – таке як наявність та відвідування церков (щоправда зрідка), святкування Різдва та Великодня, не вказує, що Бог вподобає їхнє служіння. Як наслідок таких переступів невірного народу, вони до Єгипту повернуться.
Хоча в багатьох Біблійних пророцтвах (як от наприклад, в Даниїла 11:42,43, чи в Ісаї 30 та 31 розділи) стародавній Єгипет в наш час символізує США, та варто розуміти, що в Біблії Єгипет символізує не якусь конкретну країну, а провідну – ту, яка формує політику всього світу(див. «Числа та народи»). Тому, для згаданих пророцтв з Даниїла чи Ісаї – де описуються події ДО нападу Росії на країни Об’єднаної Європи, Єгипет – це США. Але ПІСЛЯ цього нападу – це, вочевидь, буде Росія та її сателіти. Це узгоджується з Об’явлення 11 розділ:
7 А коли вони скінчать свідоцтво своє, то звірина, що з безодні виходить, із ними війну поведе, і – вона їх переможе та їх повбиває.
8 І їхні трупи полишить на майдані великого міста, що зветься духовно Содом і Єгипет, де й Господь наш був розп'ятий.
Описане тут пророцтво стосується часу ПІСЛЯ приходу Росії до влади у світі.
Для стародавнього Ізраїлю Єгипет – це місце поневолення. А для сучасного аналогу стародавнього невірного Ізраїлю – християнського Заходу, – Єгипет – це поневолення Росією та світом, який вона створить.
14 Ізраїль забув про свого Творця та й будує палати, а Юда намножив твердинні міста, та пошлю Я огонь на його ці міста, – і пожере він палати його!
В той час, як символічний Ізраїль – сучасний християнський Захід, – взагалі покинув Бога та розбудовується, – навіть ті, хто все ж намагається триматися Божих принципів (символічний Юда – див. «Ізраїль»), намагаються облаштовувати своє життя без думки про Бога – ставлячи Його на задній план. Тому й вони підпадають під покарання – адже з них все й почнеться – 1 Петра 4 розділ:
17 Бо час уже суд розпочати від Божого дому; а коли він почнеться перше з нас, то який кінець тих, хто противиться Божій Євангелії?
18 А коли «праведний ледве спасеться, то безбожний та грішний де зможе з'явитись?»
Так все ж, як кажуть пророцтва, Своїх людей Бог врятує…