Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21


 

  Івана 15 розділ

  Виноград. Про любов та радість, і про ненависть світу.

Виноград

  • Виноградина:

1 Я правдива Виноградина, а Отець Мій – Виноградар.
2 Усяку галузку в Мене, що плоду не приносить, Він відтинає, але всяку, що плід родить, обчищає її, щоб рясніше родила.

  Цікава аналогія: Ісус Христос – Виноградина (виноградна лоза). Враховуючи те, що в Своєму доземному житті Ісус був Богом ізраїльтян, це стає ще краще зрозумілим. Адже після того, як Він був Богом Ізраїля, Бог-Отець дав Йому владу бути Богом цілого світу. Тому той, хто хоче мати майбутнє, повинен прийняти Ісуса Христа – як Основу.

  Описуючи відступництво юдеїв та прийняття Богом до Свого народу людей з неізраїльтян, схожу аналогію застосував апостол Павло в Римлян 11 розділ:

16 А коли святий первісток, то й тісто святе; а коли святий корінь, то й віття святе.
17 Коли ж деякі з галузок відломилися, а ти, бувши дике оливне дерево, прищепився між них і став спільником товщу оливного кореня,
18 то не вихваляйся перед галузками; а коли вихваляєшся, то знай, що не ти носиш кореня, але корінь тебе.
19 Отже скажеш: «Галузки відломилися, щоб я прищепився».
20 Добре. Вони відломились невірством, а ти тримаєшся вірою; не величайся, але бійся.
21 Бо коли Бог природних галузок не пожалував, то Він і тебе не пожалує!
22 Отже, бач добрість і суворість Божу, –
на відпалих суворість, а на тебе добрість Божа, коли перебудеш у добрості, коли ж ні, то й ти будеш відтятий.
23 Та й вони, коли не зостануться в невірстві, прищепляться, бо має Бог силу їх знов прищепити.

  Як вмілий садівник, Бог вирощує придатні галузки та відтинає непридатні – але Оливковим Коренем чи Виноградиною є Ісус Христос – це єдина Основа, на якій люди можуть будувати добрі взаємини з Богом та своє майбутнє. На будь-якій іншій основі нічого не виросте – про що й говорить Ісус далі:

3 Через Слово, що Я вам говорив, ви вже чисті.
4 Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.
5 Я –
Виноградина, ви – галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви.
6 Коли хто перебувати не буде в Мені, той буде відкинений геть, як галузка, і всохне. І громадять їх, і кладуть на огонь, –
і згорять.

  Перебувати в Христі – це перебувати з Ним в одному інформаційному полі, з однаковим світосприйняттям, з однаковими цінностями. І виходячи з Того, що Христос є Основою стосунків з Богом, якщо НЕ бути з Ним, то це, фактично, рівноцінно смерті – така людина не має майбутнього. Якщо ж бути з Христом – то для такої людини відкриваються великі можливості:

7 Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться в вас, то просіть, чого хочете, – і станеться вам!

  Ці слова паралельні до слів Ісуса з попереднього, 14 розділу:

13 І коли що просити ви будете в Імення Моє, те вчиню, щоб у Сині прославивсь Отець.
14 Коли будете в Мене просити чого в Моє Ймення, то вчиню.

  Як ми вже вказували в розгляді попередніх розділів, просити у Ймення Христа – це просити те, що узгоджується з Його Вченням, – тоді й будуть плоди:

8 Отець Мій прославиться в тому, якщо рясно зародите й будете учні Мої.

  Ці слова певну мають схожість з Приповістей 27 розділ:

11 Будь мудрий, мій сину, й потіш моє серце, і я матиму що відповісти, як мені докорятиме хто.

  Хоча це звернення ніби й лунає із уст царя Соломона, та насправді його говорить Бог до всіх людей. А докір щодо них Він чує від змія, про якого говориться в Об’явлення 12 розділ:

9 І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинений був він додолу, а з ним і його анголи були скинені.
10 І я почув гучний голос на небі, який говорив: «Тепер настало спасіння, і сила, і царство нашого Бога, і влада Христа Його, бо скинений той, хто братів наших скаржив, хто перед нашим Богом оскаржував їх день і ніч!

  Згідно наведених віршів можна зробити висновок, що диявол перед Богом ставить під сумнів вірність кожної людини що жила будь-коли на землі (див. книга Йова). Тож вірність кожного з нас зокрема прославить Бога.

  • Любов Христа:

9 Як Отець полюбив Мене, так і Я полюбив вас. Перебувайте в любові Моїй!
10 Якщо будете ви зберігати Мої заповіді, то в любові Моїй перебуватимете, як і Я зберіг Заповіді Свого Отця, і перебуваю в любові Його.

  З цих слів можна зробити висновок, що Христова любов має певні умови – щоб в ній перебувати, треба виконувати Його Заповіді. Тоді людина матиме Христову радість та отримає Божі благословення:

11 Це Я вам говорив, щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість!

  Якщо глянути на загальний контекст мови Христа, можна дійти висновку, що в словах Ісуса Христа слова любов та радість мають не зовсім таке значення, яке переважно вкладають в них сучасні люди. В словах Христа любов – це приязнь, відчуття спорідненості, – які людина відчуває до однодумця. Тут доречними є слова апостола Павла в 2 Коринтян 13 розділ:

11 А накінець, браття, радійте, удосконалюйтесь, тіштеся, будьте однодумні, майте мир, – і Бог любови та миру буде з вами!

  Тоді радість – це радість від спільного перебування та діяльності з однодумцями – в даному випадку з Ісусом Христом.

  В такому випадку перебування в Христовій любові рівноцінне перебуванню в Ньому – до чого Христос неодноразово закликав Своїх послідовників, чи бути частиною Його Тіла (див. «Тіло та Кров Христа»). Отож, дотримуючись Христових Заповідей – які є й Божими Заповідями, ми переймаємо у Нього Його світосприйняття та Його цінності – стаємо Його однодумцями, – внаслідок чого стаємо одним цілим з Ним, а також і з іншими вірними Його послідовниками. І ми перебуваємо в Його любові – приязні до Нього та до наших однодумців у цьому, – і отримуємо радість (задоволення) від цього. Єднання однодумців у Вченні Христа – основою Якого є Божа любов, може мати велику силу – найвищим проявом якої є саможертовність:

12 Оце Моя заповідь, – щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив!
13 Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх.

  Справжній прояв однодумності з Христом суттєво наближає людину до Нього:

14 Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую.
15 Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об'явив усе те, що почув від Мого Отця.
16 Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив, щоб ішли ви й приносили плід, і щоб плід ваш зостався, щоб дав вам Отець, чого тільки попросите в Імення Моє.
17 Це Я вам заповідую, –
щоб любили один одного ви!

  Божа Любов, у якій закликає Христос перебувати Своїх учнів, суттєво вирізняється на фоні цього світу сатани. Тому світ і ненавидить учнів Христа – про що і говориться далі:

  • Ненависть світу:

18 Коли вас світ ненавидить, знайте, що Мене він зненавидів перше, як вас.
19 Коли б ви зо світу були, то своє світ любив би. А що ви не зо світу, але Я вас зо світу обрав, тому світ вас ненавидить.

  Свого часу апостол Павло сказав схожі слова – 2 Тимофія 3 розділ:

12 Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, – будуть переслідувані.

  Тож доки триває цей світ сатани вірні Богові Христові послідовники матимуть труднощі та перешкоди:

20 Пригадайте те слово, яке Я вам сказав: «Раб не більший за пана свого». Як Мене переслідували, – то й вас переслідувати будуть; як слово Моє зберігали, – берегтимуть і ваше.
21 Але все це робитимуть вам за Ім'я Моє, бо не знають Того, хто послав Мене.
22 Коли б Я не прийшов і до них не казав, то не мали б гріха, а тепер вимовки не мають вони за свій гріх.
23 Хто Мене ненавидить, –
і Мого Отця той ненавидить.
24 Коли б Я серед них не вчинив був тих діл, яких не чинив ніхто інший, то не мали б гріха. Та тепер вони бачили, –
і зненавиділи і Мене, і Мого Отця.
25 Та щоб справдилось слово, що в їхнім Законі написане: «Мене безпідставно зненавиділи!»

  Цікаве зауваження: в їхнім Законі. Свого часу Бог дав ізраїльтянам Свій Закон через Мойсея – щоб привести до Христа. Та Закон, який дає Христос – він більший за той Закон, на якому будували свою віру юдеї. Тим паче, що за довгі роки вони ввели туди чимало своїх тлумачень – тому Мойсеєвий Закон і став їхнім (див. «Закон»).

  Фарисеї та книжники були представниками обраного Божого народу – його провідниками. І своїми діями вони виявили, на чиєму боці вони є. Тож якщо навіть представники обраного Божого народу були під владою сатани, то про решту світу годі й говорити – увесь світ у владі сатани. Але серед народів таки є чимало Божих людей – тож Бог, як каже Біблія, їх збере.

  • Свідки:

26 А коли Втішитель прибуде, що Його від Отця Я пошлю вам, – Той Дух правди, що походить від Отця, Він засвідчить про Мене.
27 Та засвідчте і ви, бо ви від початку зо Мною.

  Коли учні Христа отримають Правду внаслідок Божого злиття на них Святого Духу, їм треба буде діяти за прикладом Христа – свідчити про Христа та Боже Царство.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21