Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20


 

  Єзекіїля 11 розділ

  Бог показує пророкові східну браму Господнього дому, біля якої зібралося 25 чоловіків – вони замислили лихе. Бог говорить, що збереже останок з невірного народу, і вони стануть вірним Йому народом. Хто ж не захоче бути з Богом – їхній вибір Він оберне проти них.

Казан та м’ясо

-          При східній брамі:

1 І підійняв мене Дух, і привів мене до східньої брами Господнього дому, що обернена на схід. І ось при вході до брам двадцять і п'ять чоловіка, а серед них бачив я Яазанію, сина Аззурового, та Пелатію, сина Бенаїного, князів народу.

  Цих людей згадується в 8 розділі:

16 І Він запровадив мене до внутрішнього подвір'я Господнього дому. Аж ось при вході до Господнього храму, між притвором та між жертівником, було біля двадцяти й п'яти чоловіка: спини їхні – до Господнього храму, а їхні обличчя – на схід, і вони кланялися до сходу, до сонця.
17 І сказав Він до мене: «Чи ти бачив, сину людський? Чи легко Юдиному дому, щоб не робити тих гидот, які вони роблять отут? Бо вони наповнили Край насильством, і знову гнівають Мене, й ось вони держать зелені галузки при носі своїм.

  Як ми визначили в розгляді 8 розділу, ці 25 чоловік в наш час символізують ті країни Заходу, які підтримують Росію – і за їхньої підтримки північна Росія, підтримувана своїми союзниками, нападе зі сходу.

2 І сказав Він до мене: «Сину людський, оце ті люди, що задумують кривду, і радять злу раду в цьому місті,
3 що говорять: «Не скоро будувати доми. Воно – казан, а ми – м'ясо».

  В перекладі Хоменка ці вірші звучать так:

2 Господь сказав мені: «Сину чоловічий! Це ті люди, що в них лихе на думці й що дораджують лихе в цім місті.
3 Вони кажуть: Чи ж не скоро будуть будинки ставити? Воно (місто) казан, ми - м'ясо.

  Тут, як бачимо, зміст інший – якщо в Огієнка заперечення будувати доми, то в Хоменка – заклик будувати доми. І варіант перекладу Хоменка присутній в багатьох інших перекладах.

  Отож, мабуть це люди, які під впливом російської пропаганди та підкупу, вважають, що їм нічого не загрожує – тому вони закликають варитися в місті – займатися буденними справами та не дбати про стосунки з Богом.

4 Тому пророкуй на них, пророкуй, сину людський!»

-          Виведу з міста:

5 І зійшов на мене Дух Господній, та й до мене сказав: «Скажи: Так говорить Господь: Отак кажете, доме Ізраїлів, і заміри вашого духа – Я знаю їх.
6 Ви намножили своїх забитих у цьому місті, і наповнили його вулиці трупами.
7 Тому так говорить Господь Бог: Ваші забиті, що ви їх поклали серед нього, вони те м'ясо, а воно – той казан. Та Я випроваджу вас із нього!
8 Ви боїтеся меча – і меча наведу Я на вас, говорить Господь Бог.

  Чи не нагадують ці слова сучасну заклопотану Об’єднану Європу та інші країни так званого Заходу – які зі страху роблять вигляд, що агресія Росії їх не стосується?..

9 І випроваджу вас із нього, і дам вас у руку чужих, і зроблю між вами присуди!
10 Від меча ви попадаєте; на границі Ізраїля розсуджу вас, і ви пізнаєте, що Я – то Господь!

  Тих, хто не хоче визнавати хибність своїх вчинків та загрози від Росії, Бог виведе з «міста» – країн Європи, – та понищить їх. Простіше кажучи, вони, так би мовити, залишаться за межами Європи – тобто, більше не впливатимуть ні на її долю, ні на її рішення, – адже впливати на долю Європи буде агресор…

11 Воно не буде вам казаном, і ви не станете в ньому м'ясом. При границі Ізраїля розсуджу вас!
12 І пізнаєте ви, що Я – Господь, бо за уставами Його ви не ходили, а постанов Моїх не виконували, але виконували за постановами тих народів, що навколо вас».

  Підтримка та загравання з агресором не може бути схвалено справедливим Богом – тому таких очікує справедливий Суд – Об’явлення 14 розділ:

9 А інший, третій Ангол летів услід за ним, гучним голосом кажучи: «Коли хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено на чолі своїм чи на руці своїй,
10 то той питиме з вина Божого гніву, вина незмішаного в чаші гніву Його, і буде мучений в огні й сірці перед Анголами святими та перед Агнцем.
11 А дим їхніх мук підійматиметься вічні віки. І не мають спокою день і ніч усі ті, хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено ймення його».

  Як ми знаємо, цією звіриною є саме сучасна Росія (див. «Звірина»).

13 І сталося, коли я пророкував, то Пелатія, син Бенаніїн, помер. І впав я на своє обличчя, і закричав сильним голосом та й сказав: «О Господи Боже, Ти робиш кінець з Ізраїлевим останком!»...

  Пелатія, вочевидь, був вельможею – старійшиною народу. Тож його смерть може вказувати на падіння певних країн в час Божого Суду над країнами Заходу (див. Даниїла 7:24). І в той час може й справді виглядатиме, що християнському світові надійшов кінець. Та це не так:

-          Одне серце та новий дух:

14 І було мені слово Господнє таке:
15 «Сину людський, брати твої, брати твої – мужі рідні тобі, а ввесь Ізраїлів дім – увесь той, що до них говорили мешканці Єрусалиму: Віддаліться від Господа, нам даний цей Край на володіння,

  Тобто, це люди, яких намагалися збити з істинної дороги символічні мешканці Єрусалиму – невірні люди, жителі невірного міста – провідники країн Заходу, які відкинули Бога та Його принципи, – і закликали й інших так вчинити.

16 тому скажи: Так говорить Господь Бог: Хоч Я віддалив їх поміж народи, і хоч розпорошив їх по краях, проте буду для них хоч малою святинею в тих краях, куди вони ввійшли.

  В Хоменка ці вірші звучать більш зрозуміло:

15 «Сину чоловічий! Твоїм братам, твоїм родичам і всьому домові Ізраїля вкупі - їм говорять мешканці єрусалимські: Далеко ви від Господа, нам віддана земля в посілість.
16 Тому скажи: Так говорить Господь Бог: Хоч я позасилаю їх далеко між поган та порозкидаю їх по землях, а все ж таки я буду для них на час святинею в тих землях, куди вони позаходили.

  Тобто, святе місто – місце поклоніння Богові, – займають невірні люди – думаючи, що воно належить їм, а вірні Богові люди розпорошені. Та Бог подбає про розпорошених вірних Своїх, а негідних людей понищить.

17 Тому скажи: Так говорить Господь Бог: І позбираю Я вас із народів, зберу з тих країв, серед яких ви розпорошені, і дам вам Ізраїлеву землю.
18 І вони ввійдуть туди, і викинуть з неї усі мерзоти її та всі гидоти її.

  Бог позбирає всіх Своїх людей з цілого світу та об’єднає їх в один народ – спочатку очистивши, а потім і змінивши їм духа (життєві цінності):

19 І дам їм одне серце, і нового духа дам у вас, і вийму з їхнього тіла серце камінне, і дам їм серце із м'яса,

  Варто зазначити, що одне серце символізує єдність – на сповнення слів Ісуса Христа в Івана 13 розділ:

34 Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви!
35 По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою».

  А також, 2 Коринтян 13 розділ:

11 А накінець, браття, радійте, удосконалюйтесь, тіштеся, будьте однодумні, майте мир, – і Бог любови та миру буде з вами!

20 щоб вони ходили за уставами Моїми, і додержували Мої постанови та виконували їх. І вони стануть Мені народом, а Я буду їм Богом!

  Саме в Останні Дні Бог збере Свій народ та об’єднає його в єдине ціле – це додатковий доказ того, що пророцтва Єзекіїля стосуються нашого часу – часу Кінця. Хто ж не захоче бути з Божим народом – їхня доля визначена:

21 А щодо тих, що їхнє серце ходить за гидотами своїми та мерзотами своїми, то поверну їхню дорогу на їхню голову, говорить Господь Бог»...

-          Слава Господня на горі:

22 І попідіймали Херувими крила свої, а колеса при них, і слава Ізраїлевого Бога зверху над ними.
23 І піднялася слава Господня з-над середини міста, і стала на горі, що зо сходу міста.

  Гора, на якій стала слава Господня після суду над невірним містом, нагадує гору з книги Ісаї 2 розділ:

2 І станеться на кінці днів, міцно поставлена буде гора дому Господнього на шпилі гір, і піднята буде вона понад згір'я, і полинуть до неї всі люди.
3 І підуть численні народи та й скажуть: Ходіть та зберімось на гору Господню, до дому Бога Якового, і доріг Своїх Він нас навчить, і ми підемо стежками Його! Бо вийде з Сіону Закон, і слово Господнє з Єрусалиму.

  Тож, в світлі Єзекіїлевого пророцтва в цьому розділі, цілком ймовірно, що ці пророцтва про гору паралельні – про одне й те ж. Тільки от цікаво, що слава Господня стала на горі, що зо сходу міста – чому вказано відносне географічне розташування гори? З містом, загалом, зрозуміло – як ми вже не раз вказували, це невірний християнський Захід, – в першу чергу в особі християнської Об’єднаної Європи. А от чому гора зо сходу міста?.. Можливо, тут вказується на географічне розташування осередку відродженого Божого народу відносно країн Заходу? Можливо, це буде на теренах однієї з країн Східної Європи – наприклад. Втім, до уваги взяти можемо, але не стверджуємо з часом побачимо… В будь-якому випадку, все це співзвучно з Божою обітницею очистити та відновити Свій народ в Останні Дні…

24 І дух підніс мене, і ввів мене в Халдею до полонян у видінні, Духом Божим. І підійнялося від мене те видіння, яке я бачив.
25 І я говорив до полонян усі Господні слова, які Він наказав був мені.

  Ці вірші в Хоменка звучать так:

24 І підняв мене дух угору та й переніс мене в видінні, духом Божим, у Халдею, до вигнанців, і видіння, що я бачив, зникло від мене.
25 І я оповів вигнанцям усе те, що Господь показав мені.

 Тобто, на цьому Єзекіїлеве видіння Господньої слави в Єрусалимі закінчилося. І тут ще додамо, що на той час, виходить, Єзекіїль німим уже (чи ще) не був – як йому сказав Бог про його оніміння в 3 розділі.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20