Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20


 

Частина Друга
Бог посилає Єзекіїля пророкувати невірним Ізраїлеві та Юді

  Єзекіїля 2 розділ

  Боже завдання Єзекіїлеві – йти до ворохобного ізраїльського народу. Бог дає Єзекіїлеві з’їсти сувій.

З’їсти сувій

-          Боже завдання Єзекіїлеві:

1 І сказав Він до мене: «Сину людський, зведися на ноги свої, – і Я буду говорити з тобою!»
2 І ввійшов в мене дух, коли Він говорив до мене, і звів мене на мої ноги, і я чув Того, Хто говорив до мене.
3 І сказав Він до мене: «Сину людський, Я посилаю тебе до Ізраїлевих синів, до людей бунтівників, що бунтуються проти Мене. Вони та їхні батьки відпали від Мене аж до цього дня!

  Бог одразу попередив Єзекіїля, що завдання легким не буде.

4 А ці сини, що Я посилаю тебе до них, зухвалого обличчя та твердого серця. І ти скажеш до них: Так говорить Господь Бог!

  Вислів Так говорить Господь Бог! означає, що промовець говорить від Божого Імені.

5 А вони чи послухаються, чи занехають, – бо вони дім ворохобний, – то пізнають, що пророк був серед них.

 Тобто, завданням Єзекіїля було лише засвідчити про Божу Волю – і невірні ізраїльтяни, рано чи пізно, зрозуміють, що Бог їх попереджав.

6 А ти, сину людський, не бійся їх, і не бійся їхніх слів, хоч вони для тебе будяччя та тернина, і ти сидиш між скорпіонами. Слів їхніх не бійся, а їхнього вигляду не лякайся, бо вони дім ворохобний.
7 І будеш говорити до них Мої слова, – чи вони послухаються, чи занехають, бо вони ворохобні.

  Так, Єзекіїлеві випало проповідувати зухвалому та невірному народові, який, можна бути певним, був вороже налаштований проти нього. Та заклик Бога не боятися противників вказує на Боже запевнення захистити його – тим паче, що Єзекіїлеві мали б були добре відомі слова з Ісаї 54 розділ:

15 Коли хто чіплятися буде до тебе, то це не від Мене, хто чіплятися буде до тебе, той перед тобою впаде.
16 Отож, Я створив коваля, який дме на огонь із вугілля, і вироблює зброю свого ремесла; і вигубника теж Я створив, який нищить ту зброю.
17 Жодна зброя, що зроблена буде на тебе, не матиме успіху, і кожнісінького язика, який стане з тобою до суду, осудиш. Це спадщина Господніх рабів, а їхнє оправдання від Мене, говорить Господь!

  Втім, якщо проаналізувати Біблійну історію, так було завжди – Бог посилав пророків тоді, коли народ відходив від Нього. Після чого їм завжди був потрібен Його захист…

  Втім, давши Єзекіїлеві завдання, Бог вирішив більш широко продемонструвати це завдання – і йому, і нам – читачам:

-          Сувій для з’їдання:

8 А ти, сину людський, послухай, що кажу Я тобі: Не будь ворохобний, як цей дім ворохобности, – відкрий свої уста та з'їж, що Я тобі дам».

  У першій частині вірша Бог, фактично, закликав Єзекіїля відмежуватися від невірного народу – після чого слідувати Його наказам.

9 І побачив я, аж ось до мене простягнена рука, а в ній звій книжковий.
10 І Він розгорнув його перед моїм обличчям, – а він пописаний спереду та ззаду. І було на ньому написано пісні плачу, стогін та горе...

  Як ми розуміємо, цей сувій символізує Божі слова застереження та осуду – які Бог вкладає в уста Свого пророка. І, як бачимо, для невірного народу нічого доброго ці слова не несуть.

  У вступі до розгляду книги Єзекіїля ми вказали, що ця книга має певні схожості з книгою Об’явлення – і у випадку з сувоєм схожість також присутня – Об’явлення 10 розділ:

9 І пішов я до Ангола та й промовив йому, щоб дав мені книжку. А він мені каже: «Візьми, і з'їж її! І гіркість учинить вона для твого живота, та в устах твоїх буде солодка, як мед.»
10 І я взяв з руки Ангола книжку та й з'їв її. І була вона в устах моїх, немов мед той, солодка. Та коли її з'їв, вона гіркість зробила в моїм животі...
11 І сказали мені: «Ти мусиш знову пророкувати про народи, і поган, і язики, і про багато царів».

  Пророк Єремія також, можна сказати, їв Божі слова – Єремії 15 розділ:

16 Як тільки слова Твої знаходилися, то я їх поїдав, і було слово Твоє мені радістю і втіхою серця мого, бо кликалось Ймення Твоє надо мною, о Господи, Боже Саваоте!

  Якщо звернути увагу на зміст сувою, даного Єзекіїлю – плач, стогін та горе, – то це нагадує звістку, яку мають доносити людям два Божих пророка з Об’явлення 11 розділ:

3 І звелю Я двом свідкам Своїм, і будуть вони пророкувати тисячу двісті й шістдесят день, зодягнені в волосяницю.

  Саме їхній одяг – волосяниця (одяг жалоби), – вказує на зміст їхніх пророцтв – також плач, стогін та горе.

  Як ми зможемо побачити далі в розгляді книги пророка Єзекіїля, значна частина його пророцтв стосуються не лише стародавнього Ізраїлю, але й містять паралелі стосовно Останніх Днів цього світу – нашого часу. А деякі пророцтва взагалі стосуються лише Останніх Днів і Божого Царства. Так і це пророцтво про сувій та Боже завдання Єзекіїлеві вказує, що цей Божий пророк може символізувати згаданих двох Божих пророків з книги Об’явлення, чи одного з них – що ми матимемо змогу побачити в розгляді наступних розділів.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20