Давай - Не стримуй - Не протився - Слова - Не суди - Дзеркало - Молитва - Терпіння - Служіння - Віра - Сіль - Наповнення - Так та Ні
Служіння
Служіння Богові… Багато віруючих людей вважають, що Богові потрібно служити. Якщо так, то в чому полягає служіння Богові? Як гадаєте?
Дехто вважає, що служіння Богові полягає в щотижневому ходінні на службу Божу до церкви та в щоденних молитвах. Інші вважають, що до цього потрібно додати проповідування своєї віри. Трапляються й країні міри – людина може вважати, що свою віру треба відстоювати, і, якщо треба, то навіть вбивати противників чи відступників (згідно їхніх критеріїв). Ну…, це вже крайнощі. Адже ви ніде в Біблії не знайдете, що Ісус Христос закликав вбивати людей. Втім, про таких людей Він попереджав – в Євангеліє від Івана 16 розділу:
2 Вас виженуть із синагог. Прийде навіть година, коли кожен, хто вам смерть заподіє, то думатиме, ніби службу приносить він Богові!
3 А це вам учинять, бо вони не пізнали Отця, ні Мене.
Багато так званих «служителів Бога» справді можуть чинити таке. Так було в часи Хрестових походів, в часи інквізиції. Таке ще буде і в наш час – Час Кінця. Адже саме про це попереджає Ісус Христос у наведених віршах. Тож про вбивства заради служіння навіть не варто говорити – адже ми говоримо про справжнє служіння Богові.
Тож питання залишається відкритим – в чому полягає служіння Богові? Якщо ви думаєте, що Бог вимагає, аби ви щось робили для Нього, то прочитайте наступні слова, записані в Псалмі 49(50):
7 «Слухай же ти, Мій народе, бо буду ось Я говорити, Ізраїлеві, і буду свідчить на тебе: Бог, Бог твій Я!
8 Я буду картати тебе не за жертви твої, – бо все передо Мною твої цілопалення,
9 не візьму Я бичка з твого дому, ні козлів із кошар твоїх,
10 бо належить Мені вся лісна звірина та худоба із тисячі гір,
11 Я знаю все птаство гірське, і звір польовий при Мені!
12 Якби був Я голодний, – тобі б не сказав, бо Моя вся вселенна й усе, що на ній!
13 Чи Я м'ясо бичків споживаю, і чи п'ю кров козлів?
Гадаєте, ці слова стосуються лише стародавнього Ізраїля – адже книга Псалмів написана ще в старозавітні часи? Гаразд, прочитаємо слова апостола Павла, сказані до неізраїльтян – Дії Апостолів 17 розділ:
24 Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих,
25 і Він не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь Він мав би потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання, і все.
26 І ввесь людський рід Він з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх,
27 щоб Бога шукали вони, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас.
Тобто, Бог не вимагає, як сказав Павло, служіння рук людських. Але в 27 вірші Павло вказав, чого хоче від нас Бог – Він хоче аби ми шукали Його. Цей заклик особливо актуальний в наш час – час, про який говорив пророк Софонія – Софонії 2 розділ:
3 Шукайте Господа, всі покірні землі, хто виконує право Його! Шукайте правди, шукайте смирення, – може будете сховані ви в день Господнього гніву!
Також у згаданому вище 49(50) Псалмі Бог пояснив, чого Він очікує від Своїх людей:
14 Принось Богові в жертву подяку, і виконуй свої обітниці Всевишньому,
15 і до Мене поклич в день недолі, – Я тебе порятую, ти ж прославиш Мене!»
---------------------
23 Хто жертву подяки приносить, той шанує Мене; а хто на дорогу Свою уважає, Боже спасіння йому покажу!»
Отож, Бог хоче, щоб ми шукали Його – як на це вказали апостол Павло та пророк Софонія. А шукати означає краще пізнавати Бога та Його Волю – тобто, краще познайомитися з Ним та Його принципами. Саме про це Бог говорить через пророка Осію – Осії 6 розділ:
6 Бо Я милости хочу, а не жертви, і Богопізнання – більше від цілопалень.
А пізнавши Його – Його Закони для нас, тобто, знайшовши Його, повірте, ми матимемо за що Йому дякувати – за дар життя та опіку, за надійне керівництво та охорону. Тому що всі Божі Закони – вони для нашого ж добра – Повторення Закону 10 розділ:
12 А тепер, Ізраїлю, чого жадає від тебе Господь, Бог твій? Тільки того, щоб боятися Господа, Бога твого, ходити всіма Його дорогами, і любити Його, і служити Господеві, Богу твоєму, усім серцем своїм і всією душею своєю,
13 виконувати заповіді Господа та постанови Його, що я наказую тобі сьогодні, щоб було тобі добре.
Отже, ціль Божих Законів для людини полягає в наступному: щоб було тобі добре. Зауважте, не Богові, а людині щоб було добре.
Саме ці слова з 12 вірша повторив Ісус Христос, виголошуючи Дві найбільші Божі Заповіді – Матвія 22 розділ:
36 «Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?»
37 Він же промовив йому: «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою».
38 Це найбільша й найперша заповідь.
39 А друга однакова з нею: «Люби свого ближнього, як самого себе».
40 На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять.
Отож, основою Божих Заповідей є любов до Нього та до наших ближніх. Як виявляти любов до наших ближніх Ісус Христос пояснив – Матвія 7 розділ:
12 Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви. Бо в цьому Закон і Пророки.
Але як виявляти любов до Бога? А як свою любов до вас може показати ваша дитина – адже ми всі, як каже Біблія, діти Божі? Гадаєте обіймів та слів досить? Тим паче, що обійняти Бога…, це, нехай Бог вибачить, недоречно навіть уявити – максимум, про що можна сказати, і то, звісно, лише образно, притулитися до Бога. Але це вже відхід від теми – тож повертаємося до суті розмови. Отож, як ще ваші діти можуть виявляти свою любов до вас – окрім слів та обіймів? Правильно – коли вони слухаються вас та поважають. Так само й Бог – коли ми слухаємося Його та поважаємо – ми виявляємо свою любов до Нього. Тим паче, що, як ми зазначили вище, Його накази нам на добро. В Своєму Слові Біблії, Бог наголошує на цьому неодноразово – Михея 6 розділ:
8 «Було тобі виявлено, о людино, що добре, і чого пожадає від тебе Господь, – нічого, а тільки чинити правосуддя, і милосердя любити, і з твоїм Богом ходити сумирно».
Історія першого царя Ізраїля Саула показує, що Бог цінує послух – 1 Самуїлова 15 розділ:
22 І сказав Самуїл: «Чи жадання Господа цілопалень та жертов таке, як послух Господньому голосу? Таж послух ліпший від жертви, покірливість – краща від баранячого лою!
23 Бо непокірливість – як гріх ворожбитства, а свавільство – як провина та служба бовванам. Через те, що ти відкинув Господні слова, то Він відкинув тебе, щоб не був ти царем».
Та щоб слухатися Бога, нам варто знати Його Волю – чого саме Він хоче від нас. Ну, з цим простіше – Він подбав про це, давши нам Своє Слово Біблію. Дотримання всім відомих Десяти Заповідей уже буде добре (детальніше про Десять Божих Заповідей ми говорили в статті «Десять Заповідей»). І ці Заповіді включають в себе всі інші вимоги Бога до людини, які ми можемо знайти в Біблії:
- Повторення Закону 6 розділ:
17 Будете конче пильнувати заповідей Господа, Бога вашого, і свідоцтва Його, і постанови Його, що наказав Він тобі.
18 І будеш робити справедливе та добре в Господніх очах, щоб було тобі добре, і щоб увійшов ти та посів той хороший Край, що Господь присягнув був батькам твоїм,
- Приповістей 21 розділ:
3 Справедливість та правду чинити – для Господа це добірніше за жертву.
Зверніть увагу, що основою Божих вимог є справедливість. Що включає в себе ця справедливість, згадано в книзі пророка Єзекіїля – Єзекіїля 18 розділ:
5 А чоловік, коли він справедливий, і робить право та справедливість,
6 на горах жертвенного не їсть, і очей своїх не зводить до божків Ізраїлевого дому, і жінки свого ближнього не занечищує, а до жінки в часі її нечистоти не наближується,
7 і нікого не тисне, боржникові заставу його конче звертає, грабунку не чинить, хліб свій дає голодному, а голого покриває одежею,
8 на лихву не дає, а відсотків не бере, від кривди відвертає руку свою, чинить правдивий суд поміж чоловіком та чоловіком,
9 уставами Моїми ходить, а прав Моїх дотримує, щоб чинити правду, – справедливий такий конче буде жити, говорить Господь Бог!
Тобто, як бачимо, бути справедливим це, фактично, виконувати Десять Божих Заповідей.
Отже, якщо ви бажаєте служити Богові, то ви повинні дотримуватися Його Заповідей – і вам буде добре. Тобто, ваша справедливість, в першу чергу, принесе користь саме вам і вашим близьким – Йова 35 розділ:
5 Подивися на небо й побач, і на хмари споглянь, – вони вищі за тебе.
6 Як ти будеш грішити, що зробиш Йому? А стануть численні провини твої, що ти вчиниш Йому?
7 Коли праведним станеш, що даси ти Йому? Або що Він візьме з твоєї руки?
8 Для людини, як ти, беззаконня твоє, і для людського сина твоя справедливість!...
Звісно, не все так просто – служіння Богові, яке може людина запропонувати Йому, це постійна праця над собою, своїм мисленням, діями – щоб стати кращою людиною. Над цим весь час треба працювати. І це добре розумів Мойсей, слова якого записані в 89(90) Псалмі:
12 Навчи нас лічити отак наші дні, щоб ми набули серце мудре!
Правильне відношення до часу та поведінки дасть добрі плоди в майбутньому….
Отож, служіння Богові полягає в тому, щоб людина робила добро СОБІ та своєму ближньому. Мало того, Бог ще хоче, щоб ми в час труднощів зверталися саме до Нього по допомогу, як про це було сказано у згаданому вище Псалмі 49(50):
14 Принось Богові в жертву подяку, і виконуй свої обітниці Всевишньому,
15 і до Мене поклич в день недолі, – Я тебе порятую, ти ж прославиш Мене!»
Все, що Бог хоче взамін – це вдячність. Варто зазначити, що в Біблії слово СЛАВА має ширше значення – це статус, визнання статусу. Тобто, Бог хоче щоб ми визнавали Його Богом – Тим, Ким Він і Є. До цього нас закликає апостол Павло – Євреїв 13 розділ:
15 Отож, завжди приносьмо Богові жертву хвали, цебто плід уст, що Ім'я Його славлять.
І взагалі, Закони, які Бог дає людям, насправді, є близькими нам – тому що є частиною людської природи – Повторення Закону 30 розділ:
11 бо ця заповідь, що я сьогодні наказую тобі, не тяжка вона для тебе, і не далека вона.
-------------------
14 Бож дуже близька до тебе та річ, – вона в устах твоїх та в серці твоїм, щоб виконувати її.
От, фактично, і всі Божі вимоги стосовно служіння Йому. Саме такі люди успадкують землю та житимуть у Божому Царстві – Псалом 36(37):
27 Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи!
28 Бо любить Господь справедливість, і Він богобійних Своїх не покине, – вони будуть навіки бережені, а насіння безбожних загине!
29 Успадкують праведні землю, і повік будуть жити на ній.
Бог допоможе таким людям змінитися на краще, як про це сказано в Єремії 32 розділі:
39 І дам Я їм серце одне та дорогу одну, щоб боялись Мене по всі дні на добро собі й синам їхнім по них.
Описані нами Божі вимоги стосуються тих, хто хоче бути з Богом та жити в Його Царстві. Але в історії одного юнака, часів Ісуса Христа, згадується й інше служіння. Давайте розглянемо цю історію – Матвія 19 розділ:
16 І підійшов ось один, і до Нього сказав: «Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне?»
17 Він же йому відказав: «Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Коли ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді».
18 Той питає Його: «Які саме?» А Ісус відказав: «Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво.
19 Шануй батька та матір», і: «Люби свого ближнього, як самого себе».
20 Говорить до Нього юнак: «Це я виконав все. Чого ще бракує мені?»
21 Ісус каже йому: «Коли хочеш бути досконалим, – піди, продай добра свої та й убогим роздай, – і матимеш скарб ти на небі. Потому приходь та й іди вслід за Мною».
В 16-19 віршах Ісус Христос звернув увагу саме на виконання Десяти Божих Заповідей. І цього достатньо, щоб, як сказано в 16 та 17 віршах, отримати вічне життя – тобто, потрапити в Боже Царство. А от слова Ісуса Христа в 21 вірші вказують на інше служіння, яке пов’язане не лише з нечиненням зла та чиненням добра нашим ближнім, а й з саможертовністю та служінням іншим людям – як це робив Сам Ісус Христос. Такі служителі Бога будуть, і їх в Біблії (книги Даниїла та Об’явлення) названо святі Всевишнього. А Ісус Христос називає їх Своїми братами – див. стаття «Брати Христові».
Давай - Не стримуй - Не протився - Слова - Не суди - Дзеркало - Молитва - Терпіння - Служіння - Віра - Сіль - Наповнення - Так та Ні