Давай - Не стримуй - Не протився - Слова - Не суди - Дзеркало - Молитва - Терпіння - Служіння - Віра - Сіль - Наповнення - Так та Ні
Молитва
Ще, будучи юнаком, майбутній Божий пророк Даниїл був забраний з рідного краю, та потрапив до Вавилону – в неволю до царя Навуходоносора. Живучи на чужині, Даниїл покладався на свого Бога, та регулярно з Ним розмовляв – у молитві – Даниїла 6 розділ:
11 А Даниїл, коли довідався, що було написане те писання, пішов до свого дому, – а вікна його в його горниці були відчинені навпроти Єрусалиму, і в три усталені порі на день він падав на свої коліна, і молився та славив свого Бога, бо робив так і перед тим.
В сучасному світі люди перестали звертатися до Бога – забулися про молитву. Втім – а чого чекати від цього самозакоханого, егоїстичного та атеїстичного світу?! Люди забули про Бога….
Нам з вами випало жити у важкі та драматичні часи – часи змін, коли Бог починає встановлювати Своє Царство. Ми вже бачимо, як цей світ починає руйнуватися. Тож зараз нам Божа підтримка потрібна як ніколи. Ісус Христос знав, що людям, які бажають бути з Богом буде важко, і що їм буде потрібна Його (Божа) допомога – Луки 18 розділ:
1 І Він розповів їм і притчу про те, що треба молитися завжди, і не занепадати духом,
2 говорячи: «У місті якомусь суддя був один, що Бога не боявся, і людей не соромився.
3 У тому ж місті вдова перебувала, що до нього ходила й казала: «Оборони мене від мого супротивника!»
4 Але він довгий час не хотів. А згодом сказав сам до себе: «Хоч і Бога я не боюся, і людей не соромлюся,
5 але через те, що вдовиця оця докучає мені, то візьму в оборону її, щоб вона без кінця не ходила, і не докучала мені».
6 І промовив Господь: «Чи чуєте, що говорить суддя цей неправедний?
7 А чи ж Бог в оборону не візьме обраних Своїх, що голосять до Нього день і ніч, хоч і бариться Він щодо них?
8 Кажу вам, що Він їм незабаром подасть оборону! Та Син Людський, як прийде, чи Він на землі знайде віру?»...
Та, як зауважив Ісус Христос в 8 вірші, в Останні дні – в наш час, віра людей буде малою. Так і є…
Втім, ми ж з вами бачимо, в який час живемо – і чекаємо на скорий прихід Божого Царства. А отже – віра на землі все таки є….
А давайте поставимо цілком логічне – для переважної більшості людей, та, можливо, дивне – для побожних людей, питання: а навіщо молитися? Що це дасть? Адже, як показує історія, наприклад, часто люди різних ворожих сторін моляться про протилежні результати. І одних, так би мовити, Бог нібито чує, а інших ні. Якби ніхто не молився, то якийсь результат був би все одно – хтось би переміг, а хтось програв. Тож чи слухає Бог молитви людей? Чи відповідає на них? Багато людей вважають що ні – не слухає, і не відповідає. Тож для чого молитися?
Молитва має неабияку важливість в житті побожної людини – адже ми спілкуємося з Богом, Якого не бачимо. І це підсилює нашу віру в Нього. А також ми показуємо Богові, що потребуємо Його підтримки – яка нам однозначно потрібна у цьому світі сатани. Хочете, щоб Бог відповідав на ваші молитви? Тоді звернуть увагу на слова Ісуса Христа – Івана 16 розділ:
23 Ні про що ж того дня ви Мене не спитаєте. Поправді, поправді кажу вам: Чого тільки попросите ви від Отця в Моє Ймення, – Він дасть вам.
24 Не просили ви досі нічого в Ім'я Моє. Просіть – і отримаєте, щоб повна була ваша радість.
Отже – як бачимо, чого б ми не попросили у Бога в Ім’я Ісуса Христа – те отримаємо. Втім, ключовими в цих словах є слова «в Ім’я Ісуса Христа». Адже в Біблії ім’я має ширше значення, ніж ми звикли розуміти. У статті «Ім’я» ми взнали, що Боже Ім’я – це Його, так би мовити, характеристика, визначення, суть. Те ж саме стосується й Ісуса Христа. Тож просити в Ім’я Ісуса Христа – це просити згідно призначення Ісуса Христа – Його характеристики. А яке Його призначення? Матвія 1 розділ:
21 І вона вродить Сина, ти ж даси Йому ймення Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.
22 А все оце сталось, щоб збулося сказане пророком від Господа, який провіщає:
23 «Ось діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвуть Йому Ймення «Еммануїл», що в перекладі є: З нами Бог».
Як подає перекладач, ім’я Ісус означає Спаситель. А друге Його Ім’я – в пророцтві, як бачимо, означає З нами Бог. Отож, якщо ви хочете, щоб Бог вас почув, і дав відповідь на ваші молитви – просіть у згоді з призначенням Ісуса Христа – для спасіння людства, для встановлення Божої Волі та Божого Царства. Саме це й показав Ісус Христос у зразковій молитві «Отче наш» – Матвія 6 розділ:
9 Ви ж моліться отак: «Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім'я Твоє,
10 нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.
11 Хліба нашого насущного дай нам сьогодні.
12 І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.
13 І не введи нас у випробовування, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь».
Всі слова у цій молитві узгоджуються зі значенням Імені Ісуса Христа – Спасителя. Лише Боже Царство, в якому буде Освячено Боже Ім’я, може дати людям спасіння. І для цього люди потребують прощення своїх гріхів – на основі викупної Жертви Ісуса Христа. Боже Царство також принесе людям визволення від лукавого – від диявола. І в очікуванні Божого Царства люди потребують забезпечення їхніх щоденних потреб: хліба нашого насущного дай нам сьогодні. І все це може зробити, і зробить, Всевишній Бог. Втім, ця молитва, як ми вже сказали, зразкова. І ніде в Новому Заповіті – де описуються молитви перших християн, ви не знайдете дослівного повторення цієї молитви. Але всі їхні молитви узгоджуються зі словами цієї молитви. Наприклад, молитва перших християн, записана в Діях Апостолів 4 розділі:
24 Вони ж, вислухавши, однодушно свій голос до Бога піднесли й промовили: «Владико, що небо, і землю, і море, і все, що в них є, Ти створив!
25 Ти устами Давида, Свого слуги, отця нашого, сказав Духом Святим: «Чого люди бунтуються, а народи задумують марне?
26 Повстають царі земні, і збираються старші докупи на Господа та на Христа Його».
27 Бо справді зібралися в місці оцім проти Отрока Святого Твого Ісуса, що Його намастив Ти, Ірод та Понтій Пилат із поганами та з народом Ізраїлевим,
28 учинити оте, що рука Твоя й воля Твоя наперед встановили були, щоб збулося.
29 І тепер споглянь, Господи, на їхні погрози, і дай Своїм рабам із повною сміливістю слово Твоє повідати,
30 коли руку Свою простягатимеш Ти на вздоровлення, і щоб знамена та чуда чинились Ім'ям Твого Святого Отрока Ісуса».
31 Як вони ж помолились, затряслося те місце, де зібрались були, і переповнилися всі Святим Духом, – і зачали говорити Слово Боже з сміливістю!
Всі слова цієї молитви узгоджуються з призначенням Ісуса Христа та з Божою Волею.
Апостол Яків дав просту пораду щодо молитви – Якова 1 розділ:
5 А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, – і буде вона йому дана.
6 Але нехай просить із вірою, без жадного сумніву. Бо хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, яку жене й кидає вітер.
7 Нехай-бо така людина не гадає, що дістане що від Господа.
8 Двоєдушна людина непостійна на всіх дорогах своїх.
Отож, все, чого ви попросите у Бога згідно Його Волі та Наміру – Він дасть вам. Потрібно лише вірити Богові. Втім, лише віри буде замало – Якова 2 розділ:
19 Чи віруєш ти, що Бог один? Добре робиш! Та й демони вірують, – і тремтять.
Просто вірити мало – треба жити згідно Божої Волі. Принаймні, хотіти та намагатися – і Бог підтримає такі зусилля, та допоможе. Адже Бог завжди забезпечує Своїх людей всім необхідним – Якова 1 розділ:
17 Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни.
Хорошу пораду щодо молитви також дав Ісус Христос – Матвія 6 розділ:
5 А як молитеся, то не будьте, як ті лицеміри, що люблять ставати й молитися по синагогах та на перехрестях, щоб їх бачили люди. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!
6 А ти, коли молишся, «увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися» Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
7 А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, – бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство.
8 Отож, не вподобляйтеся їм, бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!
Як бачимо, якість молитви полягає не в багатослівності, чи повторенні, а в самих словах, суті – чого просимо, та у вірі.
Цікаво молитву описано в книзі Об’явлення – 5 розділ:
8 А коли Він узяв книгу, то чотири тварині й двадцять чотири старці попадали перед Агнцем, а кожен мав гусла й золоті чаші, повні пахощів, а вони – молитви святих.
Це порівняння молитов з пахощами вказує, що в Мойсеєвому Законі був певний прообраз цього – Левит 2 розділ:
9 І принесе священик із хлібної жертви за пригадувальну частину її, та й спалить на жертівнику, – це огняна жертва, любі пахощі для Господа.
Тобто, огняна жертва за Мойсеєвим Законом символізувала молитви святих. Апостол Павло знав, що Мойсеєвий Закон – це тінь майбутнього – прообраз – Колосян 2 розділ:
13 І вас, що мертві були в гріхах та в необрізанні вашого тіла, Він оживив разом із Ним, простивши усі гріхи,
14 знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, – Він із середини взяв його та й прибив його на хресті,
15 роззброївши влади й начальства, сміливо їх вивів на посміховисько, – перемігши їх на хресті!
16 Тож, хай ніхто вас не судить за їжу, чи за питво, чи за чергове свято, чи за новомісяччя, чи за суботи, –
17 бо це – тінь майбутнього, а тіло – Христове.
*в 14 вірші Павло говорить про рукописання – Мойсеєвий Закон, який відмінив Ісус Христос, склавши Новий Заповіт зі Своїм (Божим) народом.
Все це чудово узгоджується зі словами Павла в посланні до Євреїв 13 розділ:
15 Отож, завжди приносьмо Богові жертву хвали, цебто плід уст, що Ім'я Його славлять.
Молитва вкрай важлива в житті кожної людини, особливо в наш час – Час Кінця. Біблія говорить, що ми стоїмо на порозі страшних подій – Софонії 1 розділ:
14 Близький день Господній великий, він близький й дуже швидко настане. Ось голос Господнього дня, – тоді гірко кричатиме навіть хоробрий!
Саме тому варто прислухатися до слів Ісуса Христа в Луки 21 розділ:
36 Тож пильнуйте, і кожного часу моліться, щоб змогли ви уникнути всього того, що має відбутись, та стати перед Сином Людським!»
Давайте ще раз звернемо нашу увагу на притчу Ісуса Христа про вдову, яка постійно ходила до судді, та просила у нього захисту від супротивника – з Луки 18 розділу, яку ми розглядали на початку статті. Важливим фактом було те, що вона весь час ходила до судді, та просила його про захист. Так і нам варто – просити в Бога, просити захисту та допомоги потрапити в Його – Боже Царство. Адже, якщо ви не просите – то може цього й не хочете? Може вам цього й не треба?... Тому візьміть до уваги слова Ісуса Христа з Матвія 7 розділу:
7 Просіть – і буде вам дано, шукайте – і знайдете, стукайте – і відчинять вам;
8 бо кожен, хто просить – одержує, хто шукає – знаходить, а хто стукає – відчинять йому.
9 Чи ж то серед вас є людина, що подасть своєму синові каменя, коли хліба проситиме він?
10 Або коли риби проситиме, то подасть йому гадину?
11 Тож як ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, – скільки ж більше Отець ваш Небесний подасть добра тим, хто проситиме в Нього!
Отож, моліться до Бога. Просіть підтримки. Зранку – перед початком вашого дня, ввечері – коли лягаєте спати. Дякуйте – за успіхи в житті, коли їсте – за їжу. І Бог стане реальним у вашому житті. І Він вас підтримає, і вам допоможе. Ви почнете бачити Його Руку у вашому житті, Його підтримку. А з часом – ви зможете щасливо жити в Його Царстві. І це буде ЗНАЧНО більше, ніж може очікувати будь-яка людина у цьому світі – 1 Коринтян 2 розділ:
9 Але, як написано: «Чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його!»
Давай - Не стримуй - Не протився - Слова - Не суди - Дзеркало - Молитва - Терпіння - Служіння - Віра - Сіль - Наповнення - Так та Ні