Шлях - Вчення - Ім'я - Десять Заповідей - Боже Царство - Ілля - Єдність - Обраний народ - Боже довготерпіння - Підійміть свої голови - На подобу Божу - Камінь спотикання - Мертві - Пекло (Шеол) - Душа - Бог Ізраїлів
На подобу Божу
Буття 1 розділ:
26 І сказав Бог: «Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі».
27 І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.
У чому полягала подібність людини до Бога? Не у фізичному ж тілі! Адже Бог є Дух – Івана 4 розділ:
24 Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись».
І зрозуміло, що Дух не потребує ніг – щоб ходити, чи рук – щоб брати чи тримати предмети. Мало того, будучи Духом, Бог заповнює все навколо. Та настільки, що, як сказав апостол Павло, ми живемо в Ньому – Дії Апостолів 17 розділ:
28 Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо, як і деякі з ваших поетів казали: «Навіть рід ми Його!»
Тож в чому полягає подібність людини до Бога?
Не будемо ходити колами, і скажемо одразу – те, що Бог створив людину на Свою подобу вказує, що людина була створеною «припасованою» до свого Творця – як маленьке коліщатко до великого механізму. Може тому ми в Ньому й живемо – як коліщатко у величезному механізмі?... Тобто, людина була створена жити у гармонії зі своїм Творцем, маючи з Ним міцний зв’язок. Згрішивши – ставши недосконалими, люди втратили цей зв’язок з Богом, та стали непридатними коліщатами в Божому механізмі – Римлян 3 розділ:
23 бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави,
Для того, щоб зрозуміти ці слова, варто зрозуміти значення слова СЛАВА. А для цього прочитаємо слова Ісуса Христа з Івана 17 розділ:
4 Я прославив Тебе на землі, – довершив Я те діло, що Ти дав Мені виконати.
5 І тепер прослав, Отче, Мене Сам у Себе тією славою, яку в Тебе Я мав, поки світ не постав.
Справа в тому, що слава в Біблії має схоже значення з іменем (див. стаття «Ім’я») – якщо ім’я відображає характеристику, то слава відображає статус – оснований на цій характеристиці. У вищенаведеному 5 вірші Ісус Христос просить Бога прославити Його у Бога тією славою, яку в Нього Він мав, поки світ не постав. Тобто, Ісус Христос просив Отця повернути Йому Його попередній статус. І ось тут нам доречно прочитати наступні слова Ісуса Христа з Івана 17 розділ:
20 Та не тільки за них Я благаю, а й за тих, що ради їхнього слова ввірують у Мене,
21 щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у – Тобі, щоб одно були в Нас і вони, – щоб увірував світ, що Мене Ти послав.
22 А ту славу, що дав Ти Мені, Я їм передав, щоб єдине були, як єдине і Ми.
23 Я – у них, а Ти – у Мені, щоб були досконалі в одно, і щоб пізнав світ, що послав Мене Ти, і що їх полюбив Ти, як Мене полюбив.
24 Бажаю Я, Отче, щоб і ті, кого дав Ти Мені, там зо Мною були, де знаходжуся Я, щоб бачили славу Мою, яку дав Ти Мені, – бо Ти полюбив Мене перше закладин світу.
Зверніть увагу – Ісус просить Отця, щоб Його учні були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я – у Тобі, щоб одно були в Нас і вони. І ось тут нам варто пригадати приклад про коліщатка та великий механізм: Ісус Христос просить Бога-Отця, щоб Його учні стали злагодженою частиною єдиного Великого Механізму – Яким є Бог-Отець та Його Син Ісус Христос.
Тоді нам стають зрозумілими слова апостола Павла про те, що всі згрішили, і позбавлені Божої слави – згрішивши, люди втратили свій початковий статус – як злагоджені коліщатка Божого механізму, і стали дефектними, непридатними. І Божий намір полягає в тому, щоб повернути нам цей статус – об’єднавши всіх вірних Йому людей через Ісуса Христа – як про це сказано в Івана 17:22-24.
А як ми можемо стати придатними коліщатами в Божому механізмі? Навчаючись від Ісуса Христа та наслідуючи Його – Івана 14 розділ:
6 Промовляє до нього Ісус: «Я – дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене.
Свого часу Бог закликав Свій народ Ізраїль дотримуватися Його принципів та намагатися відповідати своєму Богові – Левит 19 розділ:
2 «Промовляй до всієї громади Ізраїлевих синів, та й скажеш їм: «Будьте святі, бо святий Я, – Господь, Бог ваш!
Лише дотримуючись цієї настанови людина може максимально «припасувати коліщатко до Божого механізму». Та перший Божий народ – Ізраїль, так і не зміг виявляти вірність Богові, і не став святим. Але з допомогою Ісуса Христа вірні Богові люди зможуть цього досягти – 1 Петра 1 розділ:
15 але за Святим, що покликав вас, будьте й самі святі в усім вашім поводженні,
16 бо написано: «Будьте святі, – Я-бо святий»!
Варто зауважити, що для цього людина повинна виявляти відповідні риси. Які? Їх яскраво описав Ісус Христос – Марка 10 розділ:
13 Тоді поприносили діток до Нього, щоб Він доторкнувся до них, учні ж їм докоряли.
14 А коли спостеріг це Ісус, то обурився, та й промовив до них: «Пустіть діток до Мене приходити, і не бороніть їм, – бо таких Царство Боже!
15 Поправді кажу вам: Хто Божого Царства не прийме, немов те дитя, той у нього не ввійде».
16 І Він їх пригорнув, і поблагословив, на них руки поклавши.
Діти прості та щирі, готові навчатися та змінюватися. Саме такими, як сказав Ісус Христос, мають бути ті, хто хоче потрапити до Божого Царства. Такі люди повинні довіритися Богові та дати Йому можливість сформувати з них належні «коліщата до Божого механізму» – Ісаї 64 розділ:
8 Тепер же, о Господи, Ти – наш Отець, ми глина, а Ти наш ганчар, і ми всі – чин Твоєї руки!
Тож, виходить, кожен з нас може зробити себе відповідним до Божої подоби – наслідуючи Ісуса Христа та виконуючи Божі настанови, передані нам через Його Сина. Дотримуючись цього, Його учні стануть згуртованими – 1 Петра 3 розділ:
8 Нарешті ж, будьте всі однодумні, спочутливі, братолюбні, милосердні, покірливі.
1 Коринтян 1 розділ:
10 Тож благаю вас, браття, Ім'ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній!
Божий народ, як і все людство, має бути об’єднаним – одна думка, одна ціль. Застосовуючи в своєму житті Божі принципи та Закони, людство зможе розвиватися та жити. А сучасний світ відповідає словам Ісуса Христа з Матвія 12 розділ:
25 А Він знав думки їхні, і промовив до них: «Кожне царство, поділене супроти себе, запустіє. І кожне місто чи дім, поділені супроти себе, не втримаються.
Саме це і чекає на сучасне людство – воно не втримається. Сучасне суспільство, на відміну від організованого Богом, не дає життя, а відбирає – вбиває все навколо. Розділеним суспільством живиться диявол та демони. А об’єднане з Ісусом Христом – по справжньому живе у Бозі – Який дає життя всьому. За таким суспільством – майбутнє – Псалом 36 (37):
34 Надійся на Господа, та держися дороги Його, – і піднесе Він тебе, щоб успадкувати землю, ти бачитимеш, як понижені будуть безбожні.
35 Я бачив безбожного, що збуджував пострах, що розкоренився, немов саморосле зелене те дерево,
36 та він проминув, – й ось немає його, і шукав я його, й не знайшов!
37 Бережи неповинного та дивися на праведного, бо людині спокою належить майбутність,
38 переступники ж разом понищені будуть, – майбутність безбожних загине!
Шлях - Вчення - Ім'я - Десять Заповідей - Боже Царство - Ілля - Єдність - Обраний народ - Боже довготерпіння - Підійміть свої голови - На подобу Божу - Камінь спотикання - Мертві - Пекло (Шеол) - Душа - Бог Ізраїлів