Оберіть свою мову


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12


 

  Даниїла 6 розділ

  Цим розділом закінчується опис життя Даниїла – в його похилому віці при правлінні царя Дарія. Згадується також цар Кір Великий. Описана тут історія врятування Даниїла від левів у ямі показує його віру та вірність, а також, його нагороду за це.

Яма з левами

-          Високе становище Даниїла в Мідо-Персії:

1 А мідянин Дарій одержав царство в віці шостидесяти й двох років.
2 Сподобалося Дарієві, і він поставив над царством сто й двадцять сатрапів, щоб були над усім царством.
3 А вище від них три найвищі урядники, що одним із них був Даниїл, яким ці сатрапи здавали звіт, а цар щоб не був пошкодований.
4 Тоді цей Даниїл блищав над найвищими урядниками та сатрапами, бо в ньому був високий дух, і цар задумував поставити його над усім царством.

-          Підступ вищих урядників:

5 Тоді найвищі урядники та сатрапи стали шукати причини оскаржити Даниїла в справі царства, але жодної причини чи вади знайти не могли, бо той був вірний, і жодна помилка чи вада не була знайдена на нього.
6 Тоді ці люди сказали: «Ми не знайдемо на цього Даниїла жодної причини, якщо не знайдемо проти нього в законі його Бога».
7 Тоді найвищі урядники та ті сатрапи поспішили до царя, і так йому говорили: «Царю Даріє, живи навіки!
8 Нарадилися всі найвищі урядники царства, заступники та сатрапи, радники та підсатрапи встановити царську постанову та видати заборону, щоб аж до тридцяти день кожен, хто буде просити яке прохання від якого-будь бога чи людини, крім від тебе, о царю, був укинений до лев'ячої ями.
9 Тепер, царю, затверди цю заборону, і напиши це писання, яке не могло б бути змінене за законом мідян та персів, що не міг би бути відмінений».
10 Тому цар Дарій написав це писання та заборону.

-          Даниїл і далі щоденно звертається до свого Бога в молитві:

11 А Даниїл, коли довідався, що було написане те писання, пішов до свого дому, – а вікна його в його горниці були відчинені навпроти Єрусалиму, і в три усталені порі на день він падав на свої коліна, і молився та славив свого Бога, бо робив так і перед тим.
12 Тоді ці мужі поспішили до нього, і знайшли Даниїла, що він просив та благав свого Бога.
13 Тоді вони підійшли й розповіли перед царем про царську заборону: «Чи ж не написав ти заборони, що кожна людина, яка буде просити аж до тридцяти день від якого-будь бога чи людини, окрім від тебе, царю, буде вкинена до лев'ячої ями?» Цар відповів та й сказав: «Це слово певне, як право мідян та персів, що не може бути відмінене».

-          Даниїла вкидають до ями з левами:

14 Тоді вони відповіли та й сказали перед царем: «Даниїл, що з вигнання Юдиних синів, не звернув уваги на тебе, о царю, та на заборону, яку написав ти, і в три усталені порі на день приносить свою молитву».
15 Тоді цар, як почув це слово, сильно засмутився, і звернув свою думку на Даниїла, щоб його врятувати, і аж до заходу сонця силувався визволити його.
16 Того часу ці мужі поспішили до царя, і говорили цареві: «Знай, царю, що за правом мідян та персів усяка заборона та постанова, яку цар установить, не може буде змінена».
17 Тоді цар звелів, і привели Даниїла, та й кинули до лев'ячої ями. Цар заговорив і сказав Даниїлові: «Твій Бог, що ти Йому служиш, Він завжди врятує тебе!»

  Як бачимо, не лише Даниїл надіявся на Бога, але й сам Дарій сподівався на Його захист для Даниїла. Тобто, вірність Даниїла спонукала і поганина Дарія довіряти Всевишньому Богові.

18 І принесений був один камінь, і був покладений на отвір ями, а цар запечатав її своєю печаткою та печаткою своїх вельмож, що не буде змінена Даниїлова справа.

-          Бог рятує Даниїла від левів:

19 Тоді цар пішов до свого палацу, і провів ніч у пості, і до нього не впроваджено наложниці, а сон його помандрував від нього.
20 Того часу цар устав за зірниці на світанку, і в поспіху пішов до лев'ячої ями.
21 А як цар наближався до ями, до Даниїла, то кликнув сумним голосом. Цар заговорив та й сказав до Даниїла: «Даниїле, рабе Бога Живого, чи твій Бог, Якому ти завжди служиш, міг урятувати тебе від левів?»
22 Тоді Даниїл заговорив із царем: «Царю, навіки живи!
23 Мій Бог послав Свого Ангола, і позамикав пащі левів, і вони не пошкодили мені, бо перед Ним знайдено було мене невинним, а також перед тобою, царю, я не зробив шкоди».

-          Даниїл – з ями, кривдники – до ями:

24 Тоді цар сильно зрадів, і сказав вивести Даниїла з ями. І Даниїл був виведений з ями, і жодної шкоди не знайдено на ньому, бо він вірував у Бога свого.
25 І сказав цар, і привели тих мужів, що донесли на Даниїла, і повкидали до лев'ячої ями їх, їхніх дітей та їхніх жінок. І вони не сягнули ще до дна ями, як леви вже похапали їх, і поторощили всі їхні кості.

-          Слава Всевишнього Бога:

26 Того часу цар Дарій написав до всіх народів, племен та язиків, що мешкали по всій землі: «Нехай мир вам примножиться!
27 Від мене виданий наказ, щоб у всьому пануванні мого царства тремтіли та боялися перед Даниїловим Богом, бо Він Бог Живий і існує повіки, і царство Його не буде зруйноване, а панування Його – аж до кінця.
28 Він рятує та визволяє, і чинить знаки та чуда на небі та на землі, Він урятував Даниїла від лев'ячої сили».
29 І той Даниїл мав поводження за царювання Дарія та за царювання Кіра перського.

  Беззаперечно – вірність Богові йде на користь Його вірним. Але не лише це – їхня вірність приносить і славу Всевишньому Богові – Івана 15 розділ:

8 Отець Мій прославиться в тому, якщо рясно зародите й будете учні Мої.

 

  Історія про Даниїла та яму з левами доволі цікава та повчальна. До того ж, вона не така проста, як може здатися на перший погляд. На диво, почерговість подій та образів, описаних в попередніх розділах книги Даниїла, відповідає почерговості подій, описаних в інших Біблійних пророцтвах. А в попередніх розділах книги Даниїла ми бачили от що:

-          2 розділ книги Даниїла:

 Означення всієї людської цивілізації – ключових (з Божого погляду) імперій людської історії, починаючи від Вавилонської імперії і до часу Кінця. Всі ці імперії, як ми побачили, являються Вавилоном Великим, про який згадує книга Об’явлення (див. «Вавилон»). Отож, означивши Вавилон Великий – в якості величезного боввана, – Бог вказав, що цивілізацію сучасного грішного людства буде зруйновано – згідно Його волі. Після цього Бог віддасть правління над світом Своїм святим.

-          3 розділ книги Даниїла:

  Застереження та заохочення Бога до всіх Своїх вірних – триматися осторонь від боввана, якому поклоняється увесь сучасний світ. Цим бовваном є сучасна система цінностей, жага багатства, статусу та влади – те, на чому ґрунтується сучасна цивілізація грішного людства. Бог обіцяє захистити всіх Своїх вірних та подбати про них.

-          4 розділ книги Даниїла:

  Підтвердження, що цивілізація сучасного грішного людства згідно Божої волі буде «зрубана». Але це буде не назавжди та не остаточно – коли люди визнають Божу Владу над всім живим, людська цивілізація знову почне розвиватися. Але вже за Божими принципами.

-          5 розділ книги Даниїла:

  Описується швидкий кінець цивілізації сучасного грішного людства – яке своїми діями зневажає Бога та Його принципи. Це відповідає словам з книги Об’явлення 18 розділ:

21 І один сильний Ангол узяв великого каменя, як жорно, і кинув до моря, говорячи: «З таким розгоном буде кинений Вавилон, місто велике, і вже він не знайдеться!

  На цьому практично закінчується історія Вавилону Великого – де в наші дні домінує так званий Захід, – та починається час, коли вкрай важливо залишатися вірним Всевишньому Богові. І про це нам розповідає 6 розділ книги Даниїла.

-          6 розділ книги Даниїла:

  Отже, якщо попередні розділи стосуються людської цивілізації включно з сучасним Заходом – яку представляє Вавилон Великий, – то історія, описана в цьому розділі книги Даниїла, стосується часу ПІСЛЯ падіння цієї цивілізації – короткого часу, коли світом правитиме Росія. В цей час буде чимало небезпек для Божих слуг – адже, як в цій історії ціллю наказу підступних урядників від імені царя Дарія було намагання заборонити звертатися до Всевишнього Бога – так і Росія намагатиметься припинити служіння Всевишньому Богові – Даниїла 7 розділ:

25 І він буде говорити слова проти Всевишнього, і пригнобить святих Всевишнього, і буде думати позмінювати свята та права, і вони віддані будуть у його руку аж до одного часу, і часів і половини часу.

  Тож яма з левами мала б символізувати час правління Росії після падіння Заходу. І тут на думку приходять слова з 1 Петра 5 розділ:

8 Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник – диявол – ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого.

  Якщо взяти до уваги ці слова, то виходить, що всі вірні Богові слуги будуть як поміж левами. Та Бог їх охоронить і врятує.

  В книзі Об’явлення Бог, описуючи час правління Росії в Останні Дні, дає застереження всім противникам святих Всевишнього – Об’явлення 13 розділ:

9 Коли має хто вухо, нехай слухає:
10 Коли хто до полону веде,
сам піде в полон. Коли хто мечем убиває, такий мусить сам бути вбитий мечем! Отут терпеливість та віра святих!

  В історії Даниїла саме так і сталося – його противники самі потрапили до ями з левами. А разом з ними і члени їхніх сімей – вони символізують всіх прихильників противників Божого народу. І це узгоджується з твердження Біблії, що всі Божі противники в час Господнього Дня будуть знищені. А вірні Богові люди після цього житимуть щасливо. На це вказує і закінчення 6 розділу книги Даниїла:

29 І той Даниїл мав поводження за царювання Дарія та за царювання Кіра перського.

  Цим розділом закінчується Перша частини книги Даниїла – де пророцтва про світові події майбутнього (для Даниїла) подаються снами царя чи образами. Далі Даниїл описує видіння, які були дані йому особисто – де, фактично, описуються ті ж події, що й у першій частині книги – про імперії часів від Вавилонської імперії і до наших днів. А також, чим все це закінчиться.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12