Оберіть свою мову


1 - 2 - 3


 

  Авакума 2 розділ

  Вартовий. Божа відповідь пророкові, в якій Бог описує переступи та зажерливість невірного народу (яким, як показують певні вірші, є Вавилон Великий) – та Боже покарання за це.

Ненаситний та зарозумілий

  • Вартовий:

1 Нехай я стою на сторожі своїй, і нехай на облозі я стану, і хай виглядаю, щоб бачити, що Він буде казати мені, і що відповість на жалобу мою.

  Так як це пророцтво стосується часу Кінця, то появи такого сторожа в час Кінця (наш час) варто очікувати – того, хто впізнає події та вказуватиме на їх значення. Ці слова співзвучні зі словами в Ісаї 21 розділ:

6 Бо до мене сказав Господь так: «Іди, вартового постав, що побачить, нехай донесе».
7 І коли він похода побачив, по парі їздців, поїзд ослів, поїзд верблюдів,
і прислухується він з увагою, із увагою пильною.
8 І він крикнув, як лев: «Я завжди стою вдень на варті, о Господи, і стою на сторожі своїй усі ночі!»
9 Аж ось іще похід мужів, по двоє їздців. І він відповів та сказав: «Упав, упав Вавилон, а всі статуї богів його порозбивані об землю!»
10 О мій помолочений ти, сину току мого! Я звістив вам, що чув був від Господа Саваота, Бога Ізраїлевого.
11 Пророцтво про Думу.
 До мене кричить із Сеїру: «Стороже, яка пора ночі? Стороже, яка пора ночі?»
12 А сторож сказав: «Настав ранок, а все ж іще ніч. Якщо ви питатимете, то питайте та знову прийдіть!»

  Цим вартовим, вочевидь, може бути пророк Останніх Днів – символічний пророк Ілля (див. «Ілля»).

  • Видіння на означений час:

2 А Господь відповів та й сказав: «Напиши це видіння і поясни на таблицях, щоб читач його легко читав.
3 Бо ще на умовлений час це видіння, і приспішає кінець, і не обмане. Якщо б протягнулось, чекай ти його, бо воно конче прийде, не спізниться».

  В перекладі Хоменка ці вірші звучать так:

2 І відповів мені Господь і мовив: «Запиши видіння і вирізьби його виразно на таблицях, щоб у бігу можна було прочитати.
3 Бо це видіння - на означений час. Воно віщує про кінець, і не обмане; та хоч би й забарилось, ти його жди: воно бо збудеться напевно, не спізниться.»

  Ось як ці вірші звучать в Новому Російському Перекладі:

2 Тогда Господь ответил: – Запиши откровение, выведи на табличках, Тогда Господь ответил: – Запиши откровение, чтобы его повсюду прочитал вестник.
3 Ведь еще не время ему исполниться, оно говорит о конце и не обманет. Если покажется, что медлит – жди: оно сбудется, не задержится.

  Отже, як сказано в цих віршах, пророцтво має бути надійно записане – на таблицях. І, вочевидь – раз вже згадується про певного вартового, – в означений час воно має бути легко прочитане – стане зрозумілим.  Як ми розуміємо, цим означеним часом є наш час – час Кінця. Тож це пророцтво має стати зрозумілим, озвученим, та незабаром збудеться – не спізниться:

  • Зажерливість буде покарана:

4 Ось надута, не проста душа його в ньому, а праведний житиме вірою своєю.

  Вже 4 вірш вказує на гордість та зарозумілість Заходу, і на те, що праведний житиме вірою своєю – чекатиме вказаних Богом подій.

5 І що ж, – як зрадливе вино, так горда людина спокою не знає: він роззявлює пащу свою, як шеол, і не насичується, як та смерть, і всіх людей він до себе збирає, і всі народи до себе згромаджує.

  Намагаючись панувати над світом, сучасний Захід збирає до себе народи – нав’язує їм свої цінності та стиль життя, закликає бути з ним в союзі. Проводить політику глобалізації – де бідніші країні, звісно ж, стають лише ресурсами для багатших країн Заходу. Робить з людей суспільство рабів-споживачів – для власного збагачення.

6 Чи ж усі вони не складуть приповістки на нього та загадки насмішливої йому не прокажуть: «Горе тому, хто для себе розмножує те, що не його! Аж доки це буде? Горе тому, хто чинить тяжкою заставу на себе!»

  Ці вірші нагадують слова з Об’явлення 18 розділ:

6 Відплатіть ви йому, як і він вам платив, і вдвоє подвойте йому за вчинки його! Удвоє налийте до чаші, що нею він вам наливав!
7 Скільки він славив себе та розкошував, стільки муки та смутку завдайте йому! Бо в серці своєму говорить: «Сиджу, як цариця, і я не вдова, і бачити смутку не буду!»

8 Через це одного дня прийдуть кари його, смерть, і плач, і голод, і спалений буде огнем, бо міцний Господь, Бог, що судить його!»

  Ці слова з книги Об’явлення стосуються Вавилону Великого – основою якого в наш час є так званий Захід (див. «Вавилон»), – і вони співзвучні з наступними словами:

7 Хіба нагло не встануть оті, хто тебе буде гризти, і збудяться ті, хто тебе попихає, і за здобич ти станеш для них?
8 За те, що ти грабував був багато народів, вся решта народів тебе пограбує за ту людську кров, і за насильство над краєм, над містом та над усіма, хто мешкає в ньому.

  Ті, кого грабував Захід, повстануть та пограбують його. Це все здійсниться з нападом Росії та її союзників – звірини та 10 царів з Об’явлення 17 розділ:

16 А десять рогів, що ти бачив їх, та звірина, – вони зненавидять розпусницю, спустошать її й обнажать, і з'їдять її тіло, і огнем її спалять.
17 Бо Бог дав їм до серця, щоб волю чинили Його, маючи одну думку, і щоб царство своє віддали звірині, аж поки не виповняться слова Божі.
18 А жінка, яку ти бачив, то місто велике, що панує над царями земними».

  *Див. «Звірина».

9 Горе тому, хто неправедний зиск побирає для дому свого, щоб покласти гніздо своє на висоті, і тим із рук злого врятованим бути!

  В Хоменка цей вірш звучать так:

9 Горе тому, хто лихі здирства чинить для свого дому, щоб на висоті гніздо для себе звити, щоб забезпечити себе від кігтів лиха.

  Сучасний Захід намагається все збільшити своє багатство – щоб убезпечитись від можливої кризи, та збільшує видатки на озброєння – щоб вберегтися від можливого нападу. Та все це марно:

10 Нарадив ти сором для дому свого, щоб кінець учинити численним народам, і ти прогрішився за душу свою.
11 Бо камінь з стіни буде кликати, і йому відповість сволок із дерева.

  В Хоменка цей вірш звучить так:

11 Бож і каміння зо стін буде кричати, сволоки з риштування будуть їм відповідати.

  Ці слова вказують, що самі діла цього грішника – Вавилону Великого (сучасного Заходу), – свідчитимуть проти нього:

12 Горе тому, хто кров'ю місто будує, хто беззаконням встановлює город!

  Сучасний Захід побудував свою цивілізацію грабуючи інших – вся його історія описує, як країни Заходу грабували народи Америки, Африки, країни Далекого та Близького Сходу – все на крові та обмані. Так було, і так є дотепер.

13 Чи ж оце не від Господа Саваота, що народи трудяться для огню, і мучаться люди на марність?

  Всі здобутки сучасного Заходу будуть знищені та спалені – його народи трудяться для огню, і мучаться люди на марність. А результатом цього буде збір Божого народу, і наповнення землі пізнанням Господньої слави:

14 Бо пізнанням Господньої слави наповнена буде земля, як море вода покриває.

  • Засудження злочинця:

15 Горе тому, хто свого ближнього напоює з келіху гніву свого, і поїть, щоб бачити сором його!
16 Ти наситишся ганьбою більше, як славою. Пий також ти, та показуй свій сором! На тебе обернеться келіх правиці Господньої, ганьба ж на славу твою!

  Ці слова співзвучні з наведеними вище словами з Об’явлення 17 розділ:

16 А десять рогів, що ти бачив їх, та звірина, – вони зненавидять розпусницю, спустошать її й обнажать, і з'їдять її тіло, і огнем її спалять.

  Показати сором, як і обнажити, означає викрити, виявити справжню сутність. Тож в Останні Дні справжня сутність так званого Заходу буде виявлена – та Божий вирок буде виконано:

17 Бо насилля твоє над Ліваном на тебе спаде, а грабунок худоби зламає тебе за кров людську, та за насилля над краєм, над містом та над усіма, хто мешкає в ньому.

  В Біблії Ліван часто означає благословенні терени Божого народу. Тож тут ці слова вказують, що Захід чинив насилля над Божими людьми – зневажаючи Божі принципи та Закони. Замість Божих Законів країни Заходу вигадували собі власних ідолів – створили власну систему цінностей, яка, насправді, нічого не варта та не в стані захистити:

18 Який дасть пожиток бовван, що його вирізьбив творець його, і відлив, і вчитель неправди, що творець його мав охоту чинити богів цих німих?
19 Горе тому, хто дереву каже: «Збудись», мовчазливому каменю: «Зрушся!» Чи він буде навчати? Ось він сріблом та золотом викладений, але жодного духу в ньому нема!

  Покладатися на чин власних людських рук нерозумно – міць Заходу та його надії марні – ніхто не встоїть перед Всевишнім Богом, Який почне здійснювати Свій Суд:

  • Господь прийде до храму Свого:

20 А Господь у Своїм храмі святім, – мовчи перед обличчям Його, уся земле!

  Ці слова паралельні зі словами Малахії 3 розділ:

1 Ось Я посилаю Свого Ангола, і він перед обличчям Моїм приготує дорогу. І нагло прибуде до храму Свого Господь, Якого шукаєте ви, і Ангол заповіту, Якого жадаєте. Ось іде Він, говорить Господь Саваот!
2 І хто витерпить день Його прибуття, і хто встоїть, коли Він з'явиться? Бо Він, як огонь той у золотаря, і як у пральників луг.

  Це означатиме час початку Божого Суду, який розпочнеться від Божого дому – з християнського західного світу. Саме про це попереджав апостол Петро в 1 Петра 4 розділ:

17 Бо час уже суд розпочати від Божого дому; а коли він почнеться перше з нас, то який кінець тих, хто противиться Божій Євангелії?

  Так як осередком християнства є сучасна Європа – то, як вказують Біблійні пророцтва, саме з неї Бог і почне Свій Суд.


1 - 2 - 3