Оберіть свою мову

Задзеркалля

  Переважно, діти з народження сприймають цей світ в позитивному світлі – навколо турбота й опіка, про них дбають та оберігають. Та з віком діти зауважують, що навколишній світ містить чимало небезпек та не такий вже доброзичливий – настільки, що він може лякати та вводити в сум’яття…. Чи не здавалося вам, що в цьому світі все не так і все не те? Що все повинно бути якось інакше?

  Описуючи справжню суть життя, справжні Божі цінності, апостол Павло розумів, що він не все розуміє з того, як все має бути – ніби бачить все це у дзеркалі. І це він виразив у своєму листі коринтянам - 1 Коринтян 13 розділ:

12 Отож, тепер бачимо ми ніби у дзеркалі, у загадці, але потім обличчям в обличчя; тепер розумію частинно, а потім пізнаю, як і пізнаний я.

  На відміну від апостола Павла, Ісус Христос, будучи Божим Сином, який до Свого земного життя був в небесній сфері, чудово розумів яким Є цей світ і що саме у ньому НЕ ТАК, а також, як саме все МАЄ БУТИ. В Своїй відомій Нагірній Проповіді Він визначив цікаві тези – Луки 6 розділ:

20 А Він, звівши очі на учнів Своїх, говорив: Блаженні убогі, Царство Боже бо ваше.
21 Блаженні голодні тепер, бо ви нагодовані будете. Блаженні засмучені зараз, бо втішитесь ви.
22 Блаженні ви будете, коли люди зненавидять вас, і коли проженуть вас, і ганьбитимуть, і знеславлять, як зле, ім'я ваше за Людського Сина.
23 Радійте того дня й веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах. Бо так само чинили пророкам батьки їхні.
24 Горе ж вам, багатіям, бо втіху свою ви вже маєте.
25 Горе вам, тепер ситим, бо зазнаєте голоду ви. Горе вам, що тепер потішаєтеся, бо будете ви сумувати та плакати.
26 Горе вам, як усі люди про вас говоритимуть добре, бо так само чинили фальшивим пророкам батьки їхні!
27 А вам, хто слухає, Я кажу: Любіть своїх ворогів, добро робіть тим, хто ненавидить вас.
28 Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто кривду вам чинить.

  В Своїх повчаннях Ісус Христос наголосив на протилежностях, які відбудуться в Божому Царстві: хто радіє – буде плакати, хто голодний – буде ситий, хто ситий – буде голодувати, і т.д. Тобто, Він вказав, що все, що в цьому світі є «чорним» може виявитися «білим», що є «низом» може бути «верхом»….

  Отож, Павло своє розуміння сутності Божого світу зобразив як відображення у дзеркалі, а Ісус Христос вказав, що в Божому Царстві все буде навпаки… Виходить, що ми, так би мовити, живемо у задзеркаллі! Тут все навпаки і все не так. Уявіть собі, наскільки важко було Ісусові Христові в цьому світі, де все сприймалося у викривленому зображенні – і Він неодноразово на це вказував Своїм учням – Матвія 20 розділ:

25 А Ісус їх покликав і промовив: Ви знаєте, що князі народів панують над ними, а вельможі їх тиснуть.
26 Не так буде між вами, але хто великим із вас хоче бути, хай буде слугою він вам.
27 А хто з вас бути першим бажає, нехай буде він вам за раба.
28 Так само й Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, а щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох!

  Тобто, в Божому Задумі керівники людства мають дбати про людей – бути їхніми помічниками, опікунами. А як є? Переважно, вони не помічники, а скоріше паразити, які живуть у розкошах за рахунок інших.

  Прийшовши на землю, Ісус Христос обрав апостолів з наміром, що в майбутньому вони допомагатимуть Йому керувати та дбати про Божий народ – Матвія 19 розділ:

28 А Ісус відказав їм: Поправді кажу вам, що коли, при відновленні світу, Син Людський засяде на престолі слави Своєї, тоді сядете й ви, що за Мною пішли, на дванадцять престолів, щоб судити дванадцять племен Ізраїлевих.

  Ісус Христос розумів, що Його апостоли мислили критеріями сучасного світу, тому заохочував їх докорінно змінювати своє мислення - Луки 6 розділ:

29 Хто вдарить тебе по щоці, підстав йому й другу, а хто хоче плаща твого взяти, не забороняй і сорочки.
30 І кожному, хто в тебе просить подай, а від того, хто твоє забирає, назад не жадай.
31 І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви.
32 А коли любите тих, хто любить вас, яка вам за те ласка? Люблять бо й грішники тих, хто їх любить.
33 І коли добре чините тим, хто добро чинить вам, яка вам за те ласка? Бо те саме і грішники роблять.
34 А коли позичаєте тим, що й від них сподіваєтесь взяти, яка вам за те ласка? Позичають бо й грішники грішникам, щоб одержати стільки ж.
35 Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого назад, і ваша за це нагорода великою буде, і синами Всевишнього станете ви, добрий бо Він до невдячних і злих!
36 Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний!
37 Також не судіть, щоб не суджено й вас; і не осуджуйте, щоб і вас не осуджено; прощайте, то простять і вам.
38 Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам.

  Мабуть, головною тезою цих слів є наступний вірш:

31 І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви.

  Тобто, починати треба з себе. Переважна більшість людей схвально ставляться до цих слів. Та чи вони розуміють їхню глибину?

  Чи хотіли б ви, щоб вас забезпечували всім необхідним для життя, щоб вам допомагали, коли вам потрібна допомога?

  Насправді, стосовно першого питання, то всім необхідним для нашого життя нас забезпечив Бог – Дії апостолів 17 розділ:

24 Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих,
25 і Він не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь Він мав би потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання, і все.

  Але сучасна система побудована так, що все необхідне для життя людей знаходиться в руках обмеженої кількості людей – які використовують свою владу, як і сказав Ісус Христос в наведених раніше словах, для того, щоб панувати над людьми та тиснути їх. Ісус Христос навчав діяти інакше – Матвія 10 розділ:

8 Уздоровляйте недужих, воскрешайте померлих, очищайте прокажених, виганяйте демонів. Ви дармо дістали, дармо й давайте.

  Хоча тут Ісус Христос говорить про дари зцілення, та все ж ці слова відображають Його відношення до всього – Бог всіх нас забезпечує необхідним, тож і ми повинні так само чинити з ближніми. На жаль, люди цього не розуміють….

  Отож, Ісус Христос закликав давати, і вказував, що людина з цього отримає благословення, як ми це читали у віршах Луки 6 розділ:

38 Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам.

  На цьому ж наголошував апостол Павло – Дії апостолів 20 розділі:

35 Я вам усе показав, що, працюючи так, треба поміч давати слабим, та пам'ятати слова Господа Ісуса, бо Він Сам проказав: Блаженніше давати, ніж брати!

  Немає потреби описувати сучасний світ – наше суспільство відверто називає себе суспільством споживачів. Тобто ті, хто бере. Сучасні люди не схильні давати, хіба що продавати – тобто, знову ж таки, брати. Все для зиску та користі. Тому в цьому світі стільки зла та несправедливості – 1 Тимофія 6 розділ:

9 А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в сітку, та в численні нерозумні й шкідливі пожадливості, що втручають людей на загладу й загибіль.
10 Бо корень усього лихого то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання.

 Саме тому сучасний світ поділений, і в ньому стільки ненависті. Саме через це сучасний світ не має майбутнього – він руйнується. Про це попереджав Ісус Христос – Матвія 12 розділ:

25 А Він знав думки їхні, і промовив до них: Кожне царство, поділене супроти себе, запустіє. І кожне місто чи дім, поділені супроти себе, не втримаються.

  Божий народ житиме за іншими принципами. Основою суспільства майбутнього буде давання – тобто, турбота про інших та про наше спільне місце проживання – нашу планету. Так, сучасний світ не сприяє такому стилю життя, але з Божою поміччю все вдасться – Бог подбає про це – Псалом 36 розділ:

37 Бережи неповинного та дивися на праведного, бо людині спокою належить майбутність,
38 переступники ж разом понищені будуть, майбутність безбожних загине!

  Божий народ, який Бог ось-ось почне збирати – люди спокою, яким належить майбутність, дослухаються до Божих порад та настанов – Ісаї 48 розділ:

 17 Так говорить Господь, твій Відкупитель, Святий Ізраїлів: Я Господь, Бог твій, що навчає тебе про корисне, що провадить тебе по дорозі, якою ти маєш ходити.
18 О, коли б ти прислухувався до Моїх заповідей, то був би твій спокій, як річка, а твоя справедливість, немов морські хвилі!

  Навчившись давати, люди майбутнього матимуть нагоду пересвідчитися в Божій щедрості, та на власні очі побачити Його благословення – Малахії 3 розділ:

10 Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір?
11 І ради вас насварю Я все те, що жере, і воно не понищить вам земного плоду, і не заб'є винограду вам на полі, говорить Господь Саваот.
12 І будуть всі люди вважати вас блаженними, бо будете ви любим Краєм, говорить Господь Саваот.

  Саме це і відповідає словам Ісуса Христа про давання – Луки 6 розділ:

38 Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам.

  Так, Своєму народу Бог дасть мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою у подолок. І до цього давання долучиться кожен член Божого народу.